Strona Głównamój blog5 sposobów jak wykorzystać kartę kredytową w codziennych wydatkach 
mój blog

Jak używać karty kredytowej na co dzień

5 sposobów jak wykorzystać kartę kredytową w codziennych wydatkach 

Przekonaj się, jak wydajniej używać karty kredytowej. 

Posiadanie karty kredytowej może pomóc Ci w dostępie do lepszych ofert cenowych. Karty kredytowe oferują posiadaczom programy lojalnościowe, w ramach których mogą zyskać dostęp do wielu atrakcyjnych zniżek oraz dodatkowo często zapewniają dodatkowe usługi w bardzo niskich cenach lub wręcz bezpłatnie.

Karta kredytowa daje Ci dostęp do ponad 300 rabatów
Jeśli chcesz zachować kontrolę nad swoimi codziennymi finansami, warto zacząć od racjonalizowania swoich wydatków i planowania budżetu domowego. Pomóc w tym może karta kredytowa Citi Simplicity, dzięki której zyskujesz dostęp do programu korzyści Citi Specials. W ten sposób, robiąc zakupy online, wybierasz spośród ponad 300 ofert rabatowych naszych partnerów i kupujesz w o wiele korzystniejszych cenach. A także odbierasz vouchery do sklepów online, takich jak empik.com czy Glovo. Dzięki temu, nawet zostając w domu, możesz realizować swoje pasje i czytać najnowsze książki, grać w najpopularniejsze gry czy próbować nowych smaków z najlepszych polskich restauracji. A to tylko kilka zalet kredytowych.
Ważne jest, abyś wiedział, w jaki sposób możesz wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje Ci Twoja karta kredytowa podczas zakupów lub w trakcie podróży. Przyjrzyjmy się teraz kilku możliwościom wykorzystania karty kredytowej podczas zakupów.
Sprawdź wszystkie korzyści karty kredytowej
Poznaj kolejnych 5 sposobów na wykorzystanie karty kredytowej w codziennych wydatkach
Ważne jest, abyś wiedział, w jaki sposób możesz wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje Ci Twoja karta kredytowa podczas zakupów lub w trakcie podróży. Przyjrzyjmy się teraz kilku możliwościom wykorzystania karty kredytowej podczas zakupów.
1. Łatwy dostęp do dodatkowych środków
Często poszukujemy możliwości dostępu do dodatkowych środków, kiedy planujemy większy zakup. Karta kredytowa umożliwia nam wzięcie szybkiej pożyczki do 150 000 zł i jej spłatę nawet w 60 ratach. Środki dostępne będą na naszym rachunku jeszcze tego samego dnia, a spłatę realizujemy w równych miesięcznych ratach.
2. Rozłóż swoje transakcje na wygodne raty
Większość kart kredytowych oferuje okres bezodsetkowy dla transakcji bezgotówkowych do 56 dni. Jednak istnieje również możliwość rozłożenia na raty transakcji, których dokonałeś swoją kartą kredytową. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Transakcje spłacasz w niskich miesięcznych ratach o stałym oprocentowaniu.
3. Bezpieczne zakupy
Wszystkie transakcje dokonywane kartami kredytowymi podlegają licznym zabezpieczeniom. Obejmują one weryfikacje za pomocą telefonu, powiadomienia Citi Alerts przesyłane za pośrednictwem wiadomości SMS i e-mail, wbudowane w karty mikroczipy oraz zabezpieczenia PINem. Dodatkowo, posiadacze kart kredytowych mogą skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia do karty kredytowej. Od niedawna banki oferują Klientom usługę ‘chargeback’. Można z niej skorzystać w sytuacjach, kiedy nie otrzymasz usługi lub produktu, za który wcześniej zapłaciłeś. Wtedy, bank w Twoim imieniu może wystąpić do danego dostawcy z żądaniem zwrotu gotówki.
4. Karta kredytowa pomocna w podróży
Wiele kart oferuje programy lojalnościowe, w ramach których posiadacze kart kredytowych otrzymują punkty za użycie karty. Punkty te mogą później zostać wymienione na nagrody, punkty PAYBACK, zniżki u partnerów programu, mile lotnicze oraz wiele innych. Aby porównać różne typy kart i wybrać najlepiej dopasowaną do siebie, kliknij tutaj.
5. Przydatne wskazówki korzystania z karty kredytowej
  • Spłacaj swoją kartę każdego miesiąca
  • Kupuj w sklepach, które są partnerami programów lojalnościowych Twojej karty
  • Używaj karty do codziennych wydatków, aby zbierać punkty
  • Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, kiedy płacisz kartą w Internecie
Czy wiesz, że?
Jaka jest różnica pomiędzy kartą kredytową a debetową? Kiedy korzystasz z karty debetowej płacisz za pomocą środków dostępnych na Twoim rachunku, a kiedy używasz karty kredytowej, pożyczasz pieniądze od banku.  
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj