Strona Głównamój blogBankowi pogromcy mitów i polskie karty kredytowe
mój blog

Bankowi pogromcy mitów i polskie karty kredytowe

Karty kredytowe towarzyszą Polakom od ponad 20 lat. Od tego czasu wokół „plastikowych pieniędzy” powstało mnóstwo mitów, przekonaj się które są prawdziwe!

Przez dwie dekady wokół „plastikowych pieniędzy” powstało mnóstwo nieprawdziwych opowieści, które dziś są częścią bankowej mitologii. Postanowiliśmy rozprawić się z piątką najczęściej powtarzanych legend na temat kart.

Niezależnie od tego, czy masz już kartę kredytową, czy może nadal wstrzymujesz się z decyzją o jej wyrobieniu, to jedno jest pewne –  zdarzyło Ci się usłyszeć o niej wiele nieprawdziwych informacji, które są przekazywane z ust do ust. Pora sprawdzić, które z nich możemy obalić.
Mit #1 – „Na taką wygodę to mogą pozwolić sobie tylko bogaci”
To już echa przeszłości. Dziś oferta kart kredytowych jest bardzo szeroka i prawie każdy bez trudu znajdzie kartę kredytową dopasowaną do swoich potrzeb i finansowych możliwości. W Citi Handlowy, aby otrzymać kartę Citi Simplicity wystarczy dochód netto na poziomie 1200 zł. To kwota ponad dwa razy mniejsza od średnich płac w mikrofirmach, które według GUS wynoszą 2577 zł. Pozostałe wymagania również nie są zbyt restrykcyjne: ukończone 21 lat i minimum 3 miesiące pracy w obecnej firmie. 
Mit #2 – „Żeby wziąć kartę, muszę założyć konto, a po co mi drugie”
Kartę kredytową można wyrobić bez zakładania konta w danym banku. Tylko dlaczego mając rachunek w jednym, brać kartę w drugim? Odpowiedź brzmi: dla korzystniejszych warunków i atrakcyjnych programów rabatowych. Dziś banki mają do zaoferowania zdecydowanie więcej niż pożyczka czy bezpieczeństwo Twoich środków. 300 zł w prezencie na start do wybranego sklepu oraz zniżki do 50% zniżki do restauracji, na rejsy promem, hotele czy bilety do teatru dodatkowa korzyść
Mit #3 – „Karta kredytowa to pierwszy stopień do długów”
Po dokonaniu transakcji z pomocą karty kredytowej masz 56 dni na spłatę bez odsetek – to blisko 2 miesiące na uregulowanie zobowiązań. Sama karta nie stanie się przyczyną zadłużeń. - podstawą właściwego korzystania z  karty jest spłacanie jej w terminie. Odpowiednio zagospodaruj środki jeszcze przed „piknięciem” terminala lub kliknięciem wirtualnego przycisku „wykonaj” przy przelewie.
Mit #4 – „Karta kredytowa to droga impreza”
To również nieprawda - a co ciekawsze obecnie na karcie możesz nawet zyskać. Jej wyrobienie jest bezpłatne, więc wystarczy zadbać o systematyczne spłaty, aby również użytkowanie wynosiło 0 zł. W jaki sposób wyciągnąć z karty więcej? To proste – skorzystaj z wcześniej opisywanych programów rabatowych. Twoja oszczędność to Twój zysk.
Mit #5 – „Mam debetówkę, kredytowa nie da mi nic więcej”
Czy, aby na pewno? Za kartą kredytową zyskujesz nie tylko dostęp do wspomnianych zniżek, ale również czas. A jak wiadomo, czas to pieniądz. Z jej pomocą szybko zarezerwujesz lot lub nocleg za granicą. To szczególnie przydatne w sytuacjach, w których naprawdę liczy się każda sekunda. Nie warto trwonić ich na potwierdzenia transakcji debetowych.
Karta kredytowa nr 1 w Polsce 
Jak widzisz - wspólnie w kilka minut rozprawiliśmy się z mitami, które powstały na przestrzeni ostatnich 20 lat. Przekaż wiedzę innym, być może spojrzą na karty kredytowe bardziej przychylnym wzrokiem. A sam zainteresuj się kartą kredytową Citi Simplicity i zyskaj do 20% na zakupy online i dostawy do domu. Dzięki dostępowi do programu rabatowego Citi Specials skorzystasz z ponad 300 ofert, a także odbierzesz nagrody za punkty, dzięki którym miło spędzisz czas w domowym zaciszu.
Sprawdź wszystkie korzyści karty kredytowej
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj