Strona Głównamój blogKlienci Citi Handlowy mogą płacić GOOGLE PAY™
mój blog

Klienci Citi Handlowy mogą płacić GOOGLE PAY™

Citi Handlowy wprowadził właśnie dla swoich klientów możliwość płacenia zbliżeniowo przy pomocy aplikacji Google Pay (do niedawna Android Pay). Szybko i wygodnie zapłacą telefonem z systemem Android posiadacze kart kredytowych i  debetowych z logo Citi Handlowy wydanych przez Mastercard.

Według szacunków banku, z tej usługi może skorzystać nawet 20% proc. klientów banku, którzy dzisiaj są już aktywnymi użytkownikami bankowości mobilnej Citi Handlowy.
"Trzeba przyznać, że zapytanie o to kiedy wprowadzimy Google Pay było jednym z najczęściej pojawiających się u  nas pytań od klientów. Dlatego cieszę się, że możemy dzisiaj oficjalnie ogłosić oddanie usługi klientom. Tym samym jeszcze lepiej dopasowując się do ich stylu życia. Użytkownicy cyfrowi stanowią w Citi Handlowy 72 proc. wszystkich klientów aktywnych transakcyjnie. I liczba ta systematycznie rośnie. Kupowanie bez zabierania portfela może stać się domeną naszych klientów",  tłumaczy Jolanta Ożdzenska, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Citi Handlowy.
Aby dokonywać transakcji zbliżeniowych za pomocą smartphone’a wystarczy do aplikacji Google Pay dodać karty debetowe i kredytoweCiti Handlowy z logo Mastercard. Ten innowacyjny i bezpieczny sposób płatności przebiega podobnie jak płacenie kartą plastikową – wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć do terminala. PIN wprowadzamy powyżej 50 zł – tak jak w przypadku zwykłych płatności zbliżeniowych.
Jak korzystać z Google Pay w sklepach i restauracjach

Jak korzystać z Google Pay w sklepach i restauracjach

Wraz z możliwością korzystania z Google Pay klienci Citi Handlowy otrzymują prostą metodę dokonywania płatności mobilnych podczas korzystania z aplikacji Allegro, Uber i iTaxi, a także na Pyszne.pl.

- Google Pay umożliwi naszym klientom płacenie telefonem w ponad 500 tys terminali płatniczych w Polsce. Takie rozwiązania jak usługa Google Pay czy inne jak choćby nowa, intuicyjna wersja serwisu transakcyjnego Citibank® Online lub wygodna i wielofunkcyjna aplikacja Citi Handlowy Bikes pokazują jak aktywnie Bank odpowiada na potrzeby klientów i projektuje najbardziej dogodne dla nich rozwiązania – dodaje Jolanta Ożdżeńska.

Dodanie karty do Google Pay jest proste. Po pobraniu aplikacji Google Pay ze sklepu Google Play i zainstalowaniu na telefonie z systemem Android (w wersji KitKat 4.4 lub wyższej, który obsługuje technologie NFC) użytkownik wpisuje ręcznie dane karty Citi Handlowy Mastercard lub po prostu robi telefonem jej zdjęcie. Kartę uaktywnia jednorazowy kod przesłany w SMS. Jeśli klient posiada więcej niż jedną kartę Citi Handlowy Mastercard (np. kredytową i do konta) może dodać do aplikacji wszystkie posiadane karty i wybrać, która ma być kartą domyślną.
Przy płaceniu aplikacją Google Pay prawdziwy numer karty płatniczej nie jest udostępniany. Aplikacja wykorzystuje wirtualny numer karty, co pozwala chronić dane płacącego. W przypadku utraty telefonu, nie trzeba  zastrzegać swojej karty plastikowej – wystarczy skontaktować się z CitiPhone, żeby zablokować kartę w Google Pay. Można również zablokować kartę, ustawić nowe hasło bądź usunąć dane osobowe z telefonu za pomocą aplikacji Menedżer urządzeń Android.
Jak dodać kartę do Google Pay?

Jak dodać kartę do Google Pay?

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj