Strona Głównatrendy & raportyZmierzch klasycznych portfeli? E-portmonetka, czyli czym właściwie są cyfrowe płatności

Zmierzch klasycznych portfeli? E-portmonetka, czyli czym właściwie są cyfrowe płatności

Innowacje technologiczne wpływają na nasze życie każdego dnia. Trudno dziś o sferę wolną od technologii. Tak jest także z płatnościami, które mamy na wyciągnięcie ręki dzięki ewolucji smartfonów. 

MBHW-07165-017-Naglowek-Zainspirowani-Toba-1600-px-PL.jpg
Jednym z przykładów takich rozwiązań jest Google Pay (do niedawna Android Pay), który dzięki natywnym funkcjom smartfona oraz właściwościom systemu Android pozwala płacić.... telefonem.
Polska jest rynkiem, który dorobił się miana lidera płatności zbliżeniowych. Karty z tą technologią, pozwalające płacić do 50 zł bez wprowadzania PIN-u cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Według danych NBP udział kart z funkcją zbliżeniową na koniec września 2017 wyniósł 79,5%, co oznacza ponad 30 mln takich plastików w obiegu.
Dominacja smartfonów opartych na systemie Android - czyli systemie operacyjnym Google - od wyposażonych w moduł komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) w połączeniu z otwartością Polaków na nowinki technologiczne tworzy idealne warunki ramowe dla wprowadzenia przez sektor bankowy aplikacji Google Pay. 

Sprzedaż smartfonów w Polsce: Android - 89%, iPhone - 11%; | ThinkApple

Polski oddział firmy analitycznej IDC przedstawił raport o sprzedaży smartfonów w Polsce w pierwszym kwartale 2017 r. 89% sprzedanych w tym czasie smartfonów to telefony z Androidem, a 11% z iOS. „Udział pozostałych systemów operacyjnych był symboliczny” – czytamy w raporcie. […]

Łatwość użytkowania aplikacji oraz wygoda związana z tym, że nie trzeba nosić portfela pozwala wróżyć Google Pay dynamiczny rozwój w Polsce.
Jak w praktyce wygląda korzystanie z Google Pay? 
Nowości ze świata płatności cyfrowych
Popularność płatności cyfrowych w naszym kraju wciąż rośnie. Google Pay - jeszcze pod nazwą Android Pay - była jedną z najpopularniejszych aplikacji płatniczych w zeszłym roku. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy podwoiła się liczba użytkowników rozwiązania. Sukces aplikacji kryje się w tym, że jest bezpieczna, kompatybilna z większością terminali płatniczych i obsługiwana przez wiele polskich banków, a przy wszystkich zaletach - bezpłatna. Google zapowiedział dalsze prace nad aplikacją.

Aby sprawdzić, jak łatwo i szybko zainstalować Google Pay, kliknij w link:

Google Pay Teraz Dostępny dla kart Citi Handlowy Mastercard

Teraz możesz wyjść na zakupy tylko z telefonem. Wystarczy dodać kartę Citi Handlowy Mastercard do aplikacji Google Pay. Płatności dokonasz tak samo, jak zwykłą kartą – wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala.

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj