Strona Głównamój blogDoradca potrzebny od zaraz
mój blog

Doradca potrzebny od zaraz

Dlaczego powinieneś skorzystać z usług profesjonalisty, który doradzi Ci w planowaniu inwestycji?

Mało kto nosi pieniądze byle gdzie - wybieramy sobie ładny portfel, czy portmonetkę, które dopasowane są do naszych gustów i potrzeb. Skoro miejsce, w którym trzyma się gotówkę dobieramy tak starannie, to podobnie powinniśmy robić z oszczędnościami i inwestycjami. Wybrać odpowiedni portfel jest jednak dużo łatwiej, a i w tym przypadku radzimy się żony, męża, czy znajomych. Tym bardziej więc potrzebujemy kogoś, kto pomoże znaleźć najlepszej miejsce dla naszych oszczędności. W tym przypadku pomóc może doradca klienta.  
Dlaczego korzystać z usług doradcy
  • śledzi na bieżąco sytuację na rynkach finansowych
  • posiada merytoryczne przygotowanie w zakresie inwestycji
  • potrafi bardzo chłodno i z dystansem podejść do naszych finansów
  • pozwala nam zdać sobie sprawę z wielu naszych potrzeb i ograniczeń
  • ma kompetencje i doświadczenie w zarządzaniu różnymi „porfelami”
  • uprzedza o ryzykach – pozwala zbudować najwłaściwszy model lokowania naszego majątku
  • zapewnia usługę doradztwa, która wymaga odpowiedniego procesu dostosowania inwestycji do indywidualnej sytuacji Klienta.
Wiedza i doświadczenie
Zaplanowanie przyszłości pod kątem finansowym to rzecz bardzo istotna i niełatwa. Przyda się ktoś, komu wiedza i doświadczenie ułatwią spojrzenie na nasze inwestycje z lotu ptaka, ale też ocenią naszą wiedzę i doświadczenia – tak, aby inwestycje były realizowane w zakresie produktów, które rozumiemy i umiemy przewidzieć ich możliwe ryzyka. Pytań, na które będziemy musieli sobie odpowiedzieć wraz z doradcą jest naprawdę sporo: jakie środki potrzebuję trzymać w rezerwie na tzw. wszelki wypadek, czy potrzebuję odkładać pieniądze na edukację dzieci - a jeśli tak, to ile; co z moją emeryturą, ile pieniędzy będę na to potrzebować, a może są jakieś inne wydatki, które planuje w przyszłości związane ze spełnianiem swoich marzeń czy jakimiś okolicznościami życiowymi. Już zaledwie po kilku pytaniach widać, że zwykła skarbonka nie wystarczy, bo finanse powinny być zaplanowane w zgodzie z różnymi celami, okresem ich realizacji i naszymi oczekiwaniami.
Posłuchaj, co na ten temat mówi Piotr Golański, menedżer inwestycyjny Citi Handlowy:
Do czego jest nam potrzebny doradca inwestycyjny?

Do czego jest nam potrzebny doradca inwestycyjny?

Doradca to przewodnik
Doradca powinien stać się  naszym przewodnikiem, który bezpiecznie przeprowadzi nas przez gąszcz finansowy i pomoże dobrać takie produkty i strategie inwestycyjne, które najlepiej spełnią nasze cele, a jednocześnie dadzą jak największe poczucie bezpieczeństwa i, co ważne, efekty przy akceptowalnym przez nas ryzyku. Każdy z nas ma bowiem inne podejście do ryzyka, którego przy inwestowaniu uniknąć się nie da - doradca pomoże nam określić jego poziom tak, byśmy mogli spać spokojnie. Taka pomoc doradcy gwarantuje, że nasz majątek zostanie mądrze i adekwatnie do naszych potrzeb ulokowany, a przyszłość nasza i naszej rodziny zostanie zabezpieczona.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj