Strona Głównamój blogDlaczego warto inwestować w przyjemne chwile
mój blog

Dlaczego warto inwestować w przyjemne chwile

Wydatki na jedzenie i inne artykuły pierwszej potrzeby stanowią tylko jedną czwartą naszych domowych budżetów. Fakt, że coraz więcej możemy przeznaczyć na przyjemności i mniej podstawowe  produkty świadczy o jednym: bogacimy się.

Nadmiar środków finansowych wykorzystujemy różnie:  oprócz tego, że kupujemy więcej niecodziennych produktów spożywczych - jak bataty lub chia, czy mniej niezbędne przedmioty - np. odkurzacze ogrodowe albo designerskie drylownice do owoców - inwestujemy też we własne doświadczenia. Dobrze zagospodarowany czas wolny zaczynamy cenić bardziej niż kolejne dobra materialne - nieporównywalnie zwiększa on poziom naszego zadowolenia z życia.
Ile  jest warta niezapomniana chwila
W Polsce na kulturę wydajemy rocznie 350 zł – to nie brzmi optymistycznie. Pocieszeniem może być to, że problemem nie są finanse, lecz notoryczny brak czasu. To, co nas potrafi zmobilizować do  wygospodarowania dodatkowej chwili to szansa na niezapomniane przeżycia i  dobre wspomnienia – cenniejsze od szafy pełnej ubrań czy najnowszego modelu telefonu.
Razem lepiej niż samemu
Wspólne doświadczenia to jedno z najcenniejszych wspomnień, do których wracamy z uśmiechem. Pomysł na wieczór z przyjaciółmi to dobry film lub restauracja. Warto zainteresować się tym, co mają do zaoferowania teatry. Sceniczne występy to zawsze przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Ceny biletów różnią się od zależności od miejsca – dla dwóch osób może być już znaczący koszt, jednak można go zmniejszyć nawet o jedną piątą. Oto, jak kształtują się ceny najpopularniejszy przedstawień w trzech warszawskich teatrach dla dwóch osób:
Tabelka.JPG
Czytanie odpręża
Wieczór z książką to dla wielu synonim relaksu i dobrze spędzonego czasu. Nie musi to być od razu „W poszukiwaniu straconego czasu” –  współczesne bestsellery  takich autorów, jak Jo Nesbo, Remigiusz Mróz, czy Gooley Tristan doskonale odrywają nas od codzienności. Całkowite zanurzenie się w fabule, zdaniem naukowców,  pomaga zwalczać stres, pomaga zasnąć i zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzhaimera. Niezależnie od tego, czy wolimy tradycyjne czytanie i zapach „świeżych” kartek papieru czy e-booki lub audiobooki – to doświadczenie, które pozwala przeżyc emocje i oczyścić głowę.
Czas wolny - czas dla siebie
Skoro doba często jest zbyt krótka, aby korzystać z życia, to co z naszym rozwojem osobistym? Tu potrzebna jest odrobina silnej woli, ale zyskamy nie tylko poczucie, że robimy coś konstruktywnego. To też inwestycja w przyszłość, nowe umiejętności, znajomości czy chociażby trenowanie głowy. Niezależnie od wieku i zawodu możemy postawić na naukę języków obcych. Warto rozważyć też konwersacje w języku obcym – nic tak nie wzmacnia dobrego samopoczucia jak rozmowa, która rozwija.
Pomysł zawsze pod ręką 

Regularny dostęp do zniżek w restauracjach, teatrach, księgarniach i hotelach często podsuwa nam inspiracje jak spędzić niezopamniany wolny czas . Citi Specials to zniżki u blisko 300 partnerów, a wysokość rabatów sięga nawet 50%. Oprócz korzystnych rabatów w różnych kategoriach – np. zakupy, restauracje czy podróże, osoby korzystające z programu mają szansę na nagrody oraz zaproszenia na wydarzenia specjalne. Wystarczy śledzić informacje na stronie programu: www.online.citibank.pl/citispecials 
Citi Specials.jpg
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj