Strona Głównatrendy & raportyMilion Polaków w delegacji, czyli blaski i cienie podróży służbowych

Milion Polaków w delegacji, czyli blaski i cienie podróży służbowych

Gdybyśmy mieli hasłowo pokazać korzyści liberalizmu ekonomicznego dla większości z nas byłby to niemal nieograniczony dostęp do dóbr i towarów z całego świata, oraz równie swobodny przepływ ludzi. Warto uświadomić sobie, że gro tych wyjazdów, to podróże ściśle związane z pracą. Według szacunków Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2016 roku prawie milion Polaków odbyło zagraniczne podróże służbowe i szkoleniowe.

Poza jetlagiem, życiem na walizkach, i czasem traconym w kolejkach do odprawy lotniczej, równie uciążliwym elementem każdego wyjazdu mogą być wydatki służbowe. Kto z nas nie przerabiał tego po powrocie do macierzystego biura – kolekcjonowanie rachunków, rozpisywanie najmniejszego paragonu... Mogą być , ale nie muszą.  Dzięki rozwiązaniom bankowym proces finansowania podróży służbowych uległ diametralnej zmianie – zamiast wniosków zaliczkowych realizowanych w księgowości podczas wyjazdów posługujemy się „plastikiem”. W efekcie wszelkie kwestie związane z rozliczeniami począwszy od wymiany walutowej, przez archiwizację płatności po dodatkowy limit środków rozwiązuje karta typu business.
Zaprojektowana z myślą o klientach korporacyjnych, których pracownicy spędzają w podróżach więcej niż połowę miesiąca czy tygodnia łączy w sobie przyjazny dla użytkownika model znany z kart kredytowych, a dla przedsiębiorcy systematyzuje złożone i masowe operacje księgowe w jednym pliku. W praktyce oznacza to, że w centrali pod jeden system mogą być "podpięte" wszystkie karty wydane pracownikom danej spółki. To ułatwia zarządzanie kartami, a przede wszystkim kosztami, bo księgowość przedsiębiorstwa monitoruje na bieżąco wszystkie przepływy online każdego dnia.
Biorąc pod uwagę skalę wydatków generowanych przez ten rodzaj podróży, które  Global Business Travel Association  oszacowała w 2015 na rekordowe $1.25 trillion USD i prognozuje utrzymujący się konsekwentny wzrost - w samym 2018 oczekuje, że urosną o 6,4 proc - oczywiste są kolejne innowacje w tym obszarze.
Takim przykładem ulepszeń oferowanych użytkownikom kart służbowych jest serwis Twoja Karta w Podróży Citi Handlowy. Do tej pory klient musiał szukać w innym miejscu listy dostępnych bankomatów, w innym wnioskować o większy limit na karcie, a na wypadek sytuacji awaryjnych nerwowo wpisywać w Google pytanie o to, jak zablokować zagubioną kartę. Teraz pod jednym prostym adresem www.kartybiznes.pl zebrano wszelkie ważne linki i informacje, niezbędne dla posiadaczy kart Visa Business. Mogą oni sprawdzić swoją historię transakcji, dostępny limit oraz pobrać wyciągi poprzez dostęp do systemu transakcyjnego CitiManager. Do tego lokalizacja najbliższych bankomatów, wyszukiwarka przysługujących ofert i rabatów oraz dostęp do tabeli kursów wymiany walut Visa.
Dostępny zarówno w wersji desktop, jak i mobile intuicyjny adres www , optymalnie wpisuje się w dynamikę podróży służbowych i znacząco skraca proces wyszukiwania informacji w sytuacjach takich jak zagubienie karty lub zablokowany PIN. Serwis jest pomocny także przy nieprzewidzianych wydatkach wykraczających poza limit karty: jednym kliknięciem można wygenerować mail do administratora programu kartowego zwiększający poziom środków na koncie.
citi_desktop.jpg
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj