Strona Głównamój blogZjeść ciasto i mieć ciastko...czyli jak dobrze jadać i nie przepłacać
mój blog

Zjeść ciasto i mieć ciastko...czyli jak dobrze jadać i nie przepłacać

Od nocnych marketów poprzez małe, przytulne kawiarnie aż do całych restauracyjnych rewirów – polska gastronomia tętni życiem. Jadanie na mieście to nowa dyscyplina, w której przodujemy.  Spotkania z przyjaciółmi, weekendowe wypady z rodziną czy świętowanie wyjątkowych chwil – jak dodać smaku codzienności i nie zbankrutować? I Co najważniejsze – gdzie?

Gdzie celebrować  specjalne okazje
Powrót przyjaciółki po latach do kraju, osiemnaste urodziny syna czy złota rocznica ślubu rodziców – okazji do spotkań przy stole nie brakuje, podobnie jak miejsc, w których warto je uczcić. Gwarancją kulinarnych doświadczeń z najwyższej półki są zazwyczaj szefowie kuchni. Ci coraz częściej nie są cichymi bohaterami, lecz ambasadorami dobrego jedzenia, których twarze znamy z telewizji lub internetu. Przykład? Z zagranicy Anthony Bourdain czy Gordon Ramsay, królami polskich kuchni są natomiast Michel Moran, Robert Sowa i Aleksander Baron.
Za nazwisko jednak się płaci, ale smakosze mają swoje sposoby. Nie czekając na coroczny Restaurant Week,  korzystają np. z programów rabatowych przypisanych do kart płatniczych. W ten sposób można skorzystać na przykład z:
 • 20% zniżki do warszawskiej restauracji Chłodna 15 by Wilamowski. Jak sama nazwa wskazuje, za jakość dań odpowiada tam szef kuchni Artur Wilamowski, który doświadczenie zbierał we Francji i w Wielkiej Brytanii.
 • 10% rabatu na posiłek w restauracji Copernicus w Krakowie, której dowodzi Marcin Filipkiewicz. W 2009 roku kierował zwycięską ekipą w konkursie Wine & Food Noble Night i również zwiedził pół świata w poszukiwaniu idealnych smaków.
 • 15% upustu na obiad lub kolację w restauracji Cadenza w jednym z najbardziej unikalnych budynków Katowic. Tutaj pilotem podczas Twojej kulinarnej podróży będzie Katarzyna Rogowska.
W tych miejscach – podobnie jak w 99 innych w całej Polsce – aby uzyskać zniżkę, wystarczy za rachunek zapłacić dowolną kartą Citi Handlowy – do wszystkich kart banku jest przypisany program Citi Specials ze zniżkami do -50%.
Zjeść... i wypić
Czy myślimy o nastrojowym wieczorze w domu, czy o  zawsze udanym prezencie, sugestia jest prosta (choć sam wybór później już nie tak bardzo!)–dobre wino. Uniwersalne i zawsze eleganckie rozwiązanie, którego nie trzeba rezerwować na wyjątkową okazję – choć w takich również zawsze się sprawdzi.  W dodatku kupując ten szlachetny alkohol można skorzystać z ekspertyzy lepszych od nas w tym fachu. Gdzie polecamy szukać najlepszych trunków i podpowiedzi co do ich wyboru?
W zakładce Citi Specials Wine Club znajdziesz sklepy, które słyną z bogatej oferty. Należą do nich m.in.:
 • M&P Alkohole i Wina Świat (17% zniżki),
 • Winosfera (15%),
 • Wine4you (15%),
 • Centrum Wina (10%).
Jeśli szukamy  mocniejszych trunków, to warto wziąć pod uwagę 15% rabatu w Moët Hennessy Polska.
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej?
Kulinarne podróże są niezwykłe, ale czasami po prostu nie chcemy ani wychodzić z domu, ani samodzielnie szykować posiłków.  Jak zaoszczędzić na zamówieniu jedzenia na wynos? 
 • -50% w Telepizzy!
  To sposób na niskobudżetowy lunch w pracy, późną kolację po powrocie z długiej podróży lub spontanicznie spotkanie z przyjaciółmi przy planszówkach czy konsoli.
 • Z Głodny.pl 15% taniej Portal może pochwalić się bogatą bazą lokali gastronomicznych w Poznaniu, w Łodzi i we Wrocławiu. To sposób na domowe jedzenie bez wysiłku.
 • Bezpłatna dostaw w Uber Eats to jedna z najpopularniejszych obecnie aplikacji do zamawiania jedzenia, - teraz z dwiema darmowymi dostawami!!
Aby skorzystać ze zniżek i darmowych dostaw, wystarczy podać kod lub zapłacić dowolną kartą Citi Handlowy - szczegóły znajdziesz tutaj.
shutterstock_538323736.jpg
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj