Strona Głównamój blogNowe trendy w płatnościach mobilnych. Szybciej, wygodniej, bezpieczniej.
mój blog

Nowe trendy w płatnościach mobilnych. Szybciej, wygodniej, bezpieczniej.

Jeden, by wszystkimi rządzić. Jeden, by wszystkie odnaleźć. Jeden, by wszystkie zgromadzić i wygodnie związać. Brzmi jak nowy opis pierścienia z powieści Tolkiena? Może trochę, ale nam jednak chodzi o smartfona i trzy aplikacje, dzięki którym za wszystko zapłacisz szybciej niż kiedykolwiek.

Portfel godny mistrza
Masterpass, bo o tym rozwiązaniu mowa to elektroniczny portfel, w którym możesz bezpiecznie przechowywać karty płatnicze i dane adresowe. W jakim celu? Odpowiedź jest równie prosta, co funkcjonowanie  – aby zakupy w sieci zajmowały jeszcze mniej czasu. Masterpass zwalnia Cię z obowiązku logowania do bankowego konta i weryfikowania transakcji kodem ze zdrapek czy tokenów. Teraz wystarczy, że w sekcji płatności w sklepie internetowym klikniesz button z nazwą Masterpass, podasz login oraz hasło a na koniec potwierdzisz operację wpisując kod z otrzymanego sms-a. Tyle.
Twórcy elektronicznego portfela nie zapomnieli również o bezpieczeństwie. Nie musisz już w czasie zakupów online wprowadzać długiego numeru swojej karty. Mastercard strzeże informacji dotyczących Twoich płatności a każda nieautoryzowana transakcja nie będzie obciążała Twojego konta.
Jeśli myślisz, że Masterpass jest zarezerwowana tylko dla klientów Mastercard, to pozytywnie Cię zaskoczymy. Co prawda aplikacja jest produktem znanej na całym świecie finansowej organizacji, ale umożliwia dodawanie również kart Visa. Rejestracja składa się z tylko 4 kroków. Jak widzisz, twórcy zadbali o wygodę na każdym etapie.
Prezent od wujka Google... Google Pay
Kiedyś było pytanie: zbliżeniowo? Dziś większość osób je uprzedza, pokazując kartę i przykładając ją do terminala. Ale i to wkrótce się zmieni. Miejsce tzw. plastików zajmą smartfony, a to wszystko dzięki takim aplikacjom jak Google Pay. Twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie promują swój bezpłatny produkt hasłem „Lepszy sposób płatności” i nie ma w tym nawet odrobiny przesady.
Aplikacja Google, podobnie jak Masterpass pozwala przechowywać wirtualne wersje kart, jednak jej przeznaczenie jest inne. Główna funkcja to możliwość płacenia zbliżeniowego telefonem. Niezależnie od tego, jaki terminal posiada sklep, w którym obecnie przebywasz. Wszystko za sprawą technologii NFC (Near Field Communication), w którą wyposażony jest dziś każdy nowoczesny telefon.

Co zrobić, aby płatności PayPassem mieć na wyciągnięcie telefonu? Poza oczywiście pobraniem niewiele. Otwierasz apkę, robisz zdjęcie swojej karty, Google Pay sczytuje z niej dane, a po chwili od swojego banku dostajesz SMS-a z hasłem weryfikacyjnym. Proste.
Blik – przelew na telefon w mig
O północy przypominasz sobie o zwrocie kasy za taksówkę znajomemu, ale oczywiście nie znasz na pamięć jego numeru konta. Co robisz?

a. Dzwonisz i budzisz przyjaciela.
b. Przeglądasz historię transakcji i tracisz czas.
c. Mówisz sobie, że zapytasz o numer rano i zapominasz.

Mało optymistyczne scenariusze, ale na szczęście teraz możesz skorzystać z koła ratunkowego w postaci BLIKA i opcji przelewów na telefon.  Jak ona działa? Otwierasz aplikację mobilną swojego banku, przechodzisz do zakładki przelewów (lub płatności – zależy od banku), klikasz wspomnianą opcję i z książki kontaktów wybierasz osobę, do której chcesz wysłać pieniądze. Po wpisaniu kwoty, transakcję potwierdzasz pinem i gotowe. A co z numerem konta? Kto by się dziś nim przejmował ;)

Płatności mobilne dynamicznie się rozwijają i nie wiemy, co przyniesie „jutro”, ale na tę chwilę jedno jest pewne – Masterpass, Google Pay  i BLIK tworzą zgrane trio, które koncertowo sprawdzi się na Twoim telefonie.
Zobacz także:

Klienci Citi Handlowy mogą płacić GOOGLE PAY™

Citi Handlowy wprowadził właśnie dla swoich klientów możliwość płacenia zbliżeniowo przy pomocy aplikacji Google Pay (do niedawna Android Pay). Szybko i wygodnie zapłacą telefonem z systemem Android posiadacze kart kredytowych i  debetowych z logo Citi Handlowy wydanych przez Mastercard.

Opublikowany prawie 4 lat

z Citi Handlowy Magazyn

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj