Strona Głównamój blogSposoby na tanie podróżowanie. Jak spędzić wymarzony urlop za niewielkie pieniądze?
mój blog

Sposoby na tanie podróżowanie. Jak spędzić wymarzony urlop za niewielkie pieniądze?

Podróżnicze know-how na 5 minut przed wakacjami

Mimo że na początku czerwca raczej nie mamy już szans odłożyć większej kwoty na wakacje, to i tak możemy przeżyć urlop marzeń lub odbyć fantastyczną podróż po egzotycznych zakątkach. Jak to zrobić? Przeczytaj rady, jak podróżować bez finansowych wyrzutów sumienia i zbędnych kosztów! 
Po pierwsze… liczy się plan
Kiedy zaczynamy zastanawiać się nad wakacjami,  włączamy komputer i wertujemy oferty kilku biur podróży w poszukiwaniu czegoś ciekawego. To błąd! Zacznij od odpowiedzi na kilka pytań:
- kim chcesz wyjechać - inne będą Twoje oczekiwania w przypadku wyjazdu z dziećmi, a inne, kiedy zdecydujesz się na podróż z paczką przyjaciół
- z czego możesz zrezygnować, a co jest Twoim absolutnym „must have” – ceny noclegów w apartamencie, hostelu czy wynajętym mieszkaniu będą się od siebie znacznie różnić. Dlatego dobrze przemyśl, czy liczą się dla Ciebie luksusy i wygody, czy może miejsce noclegowe będzie tylko Twoją bazą wypadową.
- jak chcesz dotrzeć na miejsce – samochód, autokar, pociąg, samolot, autostop, carpooling… możliwości jest naprawdę wiele. Jeśli wszystko dokładnie sprawdzisz i policzysz, możesz naprawdę bardzo dużo zaoszczędzić.
- ile chcesz/możesz wydać – czyli po prostu określ swój budżet, a potem…
Zacznij szukać okazji
Spodobał Ci się hotel na stronie biura podróży? Spróbuj skontaktować się z nim samodzielnie – wysyłając e-maila lub dzwoniąc. Może się okazać, że oferta jaką otrzymasz, będzie dużo korzystniejsza niż ta u touroperatora. A czy są inne możliwości? Całe mnóstwo!
1. Śpij spokojnie i tanio, czyli w poszukiwaniu noclegu
Pomocne będą serwisy internetowe, które pośredniczą w rezerwacjach. Możesz skorzystać z popularnego Booking.com czy Airbnb. Ciekawe propozycje noclegowe znajdziesz też na portalu Fly4free. Pamiętaj, że najkorzystniejsze będą oferty last minute! Dlatego jeśli już jutro możesz być na pokładzie samolotu albo za kierownicą własnego samochodu, masz wielkie szczęście i… parę złotych w kieszeni. Rozwiń skrzydła za grosze.

2. Rozwiń skrzydła za grosze
Samochód jest dość wygodnym środkiem transportu – pakujesz tyle, ile chcesz, w każdej chwili możesz zrobić postój, a i na miejscu jest łatwiej. Ale umówmy się, jeśli jedziesz naprawdę daleko, podróż może zająć nawet całą dobę. A przecież ostatnie, o czym marzysz, to zmarnowane 2 dni urlopu na podróż. Samolot to dużo szybsza opcja i wcale nie taka droga. Jak polować na tanie bilety? Podróż najlepiej planować z dużym wyprzedzeniem albo postawić na atrakcyjne promocje. Dobrze zrobisz, jeśli nie nastawisz się na jeden konkretny kierunek. Zastanów się, gdzie chcesz lecieć i wybierz kilka takich miejsc. Dzięki temu zwiększysz szansę na znalezienie atrakcyjnych biletów.
Chcesz kupić tanie bilety lotnicze? Trzymaj się tych zasad!
- wybieraj loty w środku tygodnia - w weekend zawsze będzie drożej
- zastanów się nad wyjazdem w innym terminie niż wakacje czy święta – urlop zimą? Czemu nie! Mniejsze kolejki do atrakcji turystycznych, brak tłumów w hotelach i perspektywa ucieczki z wilgotnej i zimnej Polski do ciepłych krajów.
- nie skupiaj się na lotach bezpośrednich – lot z przesiadką może być znacznie tańszy, a i Ty zyskasz możliwość zobaczenia czegoś więcej niż początkowo było zaplanowane.
3. Korzystaj z własnych możliwości
Dzięki rabatom Citi Specials możesz skorzystać ze specjalnej oferty cenowej ponad 70 polskich i niemieckich touroperatorów. Otrzymujesz bonusy do 50%, a także zyskujesz zniżki na wynajem samochodów w Polsce i za granicą czy atrakcyjne rabaty na ubezpieczenia podróżne. A do tego… masz możliwość rezerwacji fantastycznych hoteli, ośrodków SPA, restauracji czy jachtów. Wszystko w wyjątkowych w cenach – tak, byś rozwinął skrzydła i się nie przeliczył.
A gdy jesteś już na miejscu…
Udało się – masz już bilety, rezerwację noclegu, w zasadzie możesz się już pakować. Ale czy pomyślałeś, jak to będzie wyglądać na miejscu? Jak płacić, żeby nie przepłacić?  
  • Citi Priority, czyli konto bez granic – Citi to bank o globalnych strukturach, dlatego gdziekolwiek jesteś, nie musisz martwić się o wypłatę gotówki, zrobienie przelewu czy – w przypadkach awaryjnych – zastrzeżenie karty.
  • Bezpłatne konta walutowe – masz zwykłe konto złotówkowe? W jego ramach możesz otworzyć bezpłatne konto walutowe w EUR, USD, GBP i CHF. Przed wyjazdem podpinasz pod nie kartę jednym kliknięciem i na wyjeździe… płacisz bez prowizji za przewalutowanie.
  • Wypłaty za granicą bez prowizji – za wypłatę z dowolnego bankomatu na świecie nie zapłacisz prowizji.
  • Awaryjna wypłata gotówki - jeśli podczas wyjazdu stracisz gotówkę i karty płatnicze w dowolnym oddziale Citi możesz wypłacić gotówkę z Twojego konta.
Przeczytaj także:

Czy warto mieć ubezpieczenie podróżne?

Obecność Polski w Unii Europejskiej niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest zniesienie granic co pozwala nam na szybsze i łatwiejsze zwiedzanie świata, z czego wiele osób korzysta.  Nie można się temu dziwić, bo często lot do ciepłej Hiszpanii trwa obecnie krócej niż wycieczka pociągiem z Krakowa do Gdańska. A słoneczna pogoda jest tam praktycznie zagwarantowana. Przed tym, czego nie możemy przewidzieć, ochroni nas ubezpieczenie podróżne.

Opublikowany ponad 4 lat

z Citi Handlowy Magazyn

Planujesz zakupy za granicą? W takim razie się przygotuj!

Zakupy w weekend w Londynie albo w Paryżu? Czemu nie, to przecież tylko 2 godziny lotu z dowolnego lotniska w Polsce. Dodatkowo nie tylko mamy większy wybór, ale często również niższe ceny niż w polskich sklepach renomowanych marek. Turystyka zakupowa cieszy się coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić. 

Opublikowany ponad 4 lat

z Citi Handlowy Magazyn

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj