Strona Głównamój blogWakacje na własną rękę czy z biurem podróży, czyli jak spędzić idealny urlop
mój blog

Wakacje na własną rękę czy z biurem podróży, czyli jak spędzić idealny urlop

Sezon wakacyjny tuż tuż. A wraz z nim odwieczny dylemat. Organizować urlop samodzielnie czy raczej zawierzyć ofertom biur podróży? Można śmiało powiedzieć, że obie odpowiedzi są... dobre. Bo tak naprawdę wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę szukamy podczas zwiedzania świata.

Z biurem podróży
Wyszukać dobry hotel, sprawdzić jego opinie i lokalizację, potem zorganizować przeloty i dojazd... To może być duże wyzwanie przed urlopem, kiedy kończymy ostatnie projekty w pracy i szykujemy się do wyjazdu.  Od tego są właśnie biura podróży. To one załatwią za nas kwestie organizacyjne, a w swojej ofercie posiadają również ciekawe, dodatkowe opcje. W zależności czego szukamy mogą to być animacje dla dzieci, romantyczna kolacja na plaży przy zachodzie słońca lub zwiedzanie destylarni whisky. A to wszystko w często przystępnych cenach, niejednokrotnie porównywalnymi z pokojami znalezionymi w airbnb.pl czy niewielkich hostelach. Wyjeżdżając z biurem mamy jeszcze jeden dodatkowy bonus. Jeżeli coś się nie uda, zawsze możemy liczyć na możliwość dochodzenia swoich praw i zwrot choć części poniesionych kosztów od organizatora naszego urlopu.
Jeżeli jesteś przekonany do tej opcji wakacyjnej, to warto dodatkowo skorzystać ze specjalnej oferty z programu korzyści Citi Specials. Znajdziesz w nim dostęp do ofert turystycznych ponad 70 polskich i niemieckich touroperatorów, m. in. TUI, Neckermann czy Itaki. Co najważniejsze – już na starcie otrzymujesz od nas nawet 5% zniżki!

Citi Specials | Zarezerwuj wycieczkę

Poznaj nowy Program Korzyści Citi Specials – wyjątkowe rabaty, nagrody i niespodzianki przy płatnościach kartami Citi Handlowy.

Samodzielny wyjazd
Jeśli mamy sprecyzowane plany dotyczące naszej podróży, to trudno nam będzie znaleźć ofertę biura podróży, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Samodzielne planowanie pozwoli uwzględnić wszystkie elementy wyjazdu, na których nam zależy - bez kompromisów: lokalizacji, długości pobytu, dojazdu i przemieszczania się. To też elastyczność w trakcie podróży - gdy hotel na miejscu okaże się niewygodny, plaża kamienista, a sąsiedzi nieznośni. Co wtedy? Jeżeli nie związani jesteśmy umową, po prostu... pakujemy się i za chwilę jesteśmy zupełnie gdzie indziej. Do tego dochodzi większa elastyczność w ogólnym planowaniu kosztów całego wyjazdu. Możemy go obniżyć np. kupując bilety na samolot pół roku wcześniej albo wypożyczyć samochód i zwiedzić miejsca, do których z biurem podróży na pewno nie trafimy. Warto pamiętać o zakupie ubezpieczenia na podróż, którego w takim scenariuszu nie mamy zagwarantowanego.  
Jeżeli cenisz samodzielność w podróżowaniu, warto przejrzeć ofertę zniżek od Citi Specials. W programie Citi Specials możesz liczyć na 5-20% zniżek w znanych i renomowanych sieciach hotelowych w Polsce i na świecie, jak Holiday Inn albo zapłacić 10% mniej za wynajęcie auta w AVIS czy EUROPACAR. 

Citi Specials

Poznaj nowy Program Korzyści Citi Specials – wyjątkowe rabaty, nagrody i niespodzianki przy płatnościach kartami Citi Handlowy.

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj