Strona Głównamój blogPostanowienia noworoczne? Realizować swoje pasje!
mój blog

Postanowienia noworoczne? Realizować swoje pasje!

Nowy rok, nowy Ty – znasz to? Wymyślasz kolejne postanowienia noworoczne, których trzymasz się zaledwie kilka dni lub maksymalnie kilka tygodni. Odpuszczasz, bo nie masz motywacji, męczysz się, jesteś tym po prostu zmęczony. Co zrobić, żeby w tym roku udało Ci się zrealizować swoje postanowienia? Wybrać takie, które sprawią Ci przyjemność, czyli postawić na pasje. Podróże, jedzenie, rozrywka... brzmi nieźle, prawda?
Najpopularniejsze postanowienia noworoczne
Aż 1/3 Polaków przyznaje się do robienia postanowień noworocznych – tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie cateringu dietetycznego Lightbox. Większość postanowień dotyczy zdrowia i wyglądu.
 • 26% zamierza rzucić palenie
 • 23% chce zdrowo się odżywiać
 • 18% marzy o utracie wagi.
Ale postanowienia postanowieniami, a życie życiem. Ogromna większość z nas nie ma wystarczającej siły woli, żeby wytrwać. Wg badania przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych aż 92% Polaków rezygnuje z postanowień noworocznych zaledwie po 3 miesiącach. Wynika z tego, że tylko 8% z nas ma w sobie tyle samozaparcia, by zmienić coś w swoim życiu tak, jak sobie to założyło. Dlaczego tak trudno zrealizować noworoczne wyzwania? Przede wszystkim dlatego, że stawiamy przed sobą nierealistyczne cele, na które nie jesteśmy gotowi.
Schudnę, rzucę palenie, będę pilnować kalorii, czyli mówiąc ogólniej - zrobię coś, czego tak naprawdę nie chcę, nie lubię lub co sprawia mi ogromną trudność. A gdyby tak postanowienia noworoczne były związane z Twoimi pasjami? Czy nie byłoby o wiele przyjemniej realizować się w czymś, co się lubi lub co wzbudza zachwyt?
W jakie postanowienia noworoczne warto zainwestować?
W takie, które sprawiają przyjemność i pozwolą rozwijać Twoje pasje. Dlatego zastanów się, jak najbardziej lubisz spędzać czas. Mogą to być wspólne wypady ze znajomymi do restauracji i degustowanie nowych potraw, odkrywanie nowych miejsc na mapie świata czy wielogodzinna zabawa na festiwalach muzycznych.

We wszystkim pomoże Ci Citi Handlowy i Program Korzyści Citi Specials, dzięki któremu na bank zrealizujesz swoje postanowienia noworoczne. Wystarczy, że zastanowisz się, czego chcesz w nowym roku!
W nowym roku będę... więcej podróżować!
Singapur, Nowy Jork, Paryż, Rzym, Barcelona, a może jakiś inny egzotyczny kierunek? Zapomnij o ograniczeniach i przestań podróżować jedynie palcem po mapie. Nowe możliwości są na wyciągnięcie ręki... a właściwie karty. Posiadacze karty Citi Handlowy mogą korzystać z Programu Korzyści Citi Specials, którego podróżnicza oferta nie zna granic. Ty też zapomnij o ograniczeniach i wyjedź w nowe miejsca.

Z kartą Citi Handlowy zyskujesz do 50% rabatu na zaplanowanie podróży:
 • bilet na lot eSky,
 • noclegi od booking.com,
 • auto od Hertz,
 • bilet na prom od StenaLine.
A oprócz tego dostęp do wyjątkowych przeżyć w ramach programu Mastercard® Bezcenne® Chwile, który jest częścią Citi Specials, np. wyjazd do Planicy na Mistrzostwa Świata w Skokach narciarskich. To co, jedziesz z nami?
Jeśli naprawdę chcesz to zrobić, ale poszukujesz inspiracji, wystarczy, że zajrzysz do jednego z naszych artykułów:
Pamiętaj - nigdy nie jest za późno, by zrealizować swoje pasje! Zobacz odcinek naszego programu “Citi Inspiruje – Ludzie z pasją”, którego gościem był znany podróżnik, Aleksander Doba. Sprawdź, jak można poradzić sobie z bandytami na Amazonce, odkryj nowe lądy i ruszaj w swoją drogę!
W nowym roku będę... próbować nowych smaków!
Twoje noworoczne postanowienia to smaki Azji, włoskie pasty z aromatycznymi sosami i nowoczesne dania fusion? Spróbuj czegoś nowego i znacznie częściej odwiedzaj restauracje polecane przez Żółty Przewodnik Gault&Millau. Posiadacze karty Citi Handlowy mogą brać udział w specjalnie dla nich organizowanych Tygodniach Smaku, podczas których czekają na nich zniżki i inne niespodzianki. Z naszą kartą zyskujesz również:
 • 10% rabatu w ponad 150 restauracjach w całej Polsce,
 • do 50% zniżki na jedzenie w dostawie, m.in. od Uber Eats, Wolt czy Telepizza.
Posmakuj nowego i przeżyj coś wyjątkowego, dzięki Citi Specials. W naszym Programie Korzyści w ramach Mastercard® Bezcenne® Chwile możesz wymienić punkty np. na warsztaty sushi czy kolację w ciemności!

Chcesz jeszcze lepiej wgryźć się w temat?
Lub po prostu zainspiruj się rozmową Jarosława Kuźniara z Andrzejem Polanem! 2. odcinek “Citi Inspiruje – Ludzie z pasją” to pasjonująca “podróż” to tajnikach wyśmienitych kulinariów oraz kuchenne smaczki od jednego z najlepszych Szefów Kuchni w Polsce!

W nowym roku... przeżyję coś nowego!
Wypełnienie postanowień noworocznych może być prostsze, jeśli będą one związane z rozrywką. Nie ma przecież żadnych przeszkód, żeby Twoim postanowieniem było częstsze chodzenie na koncerty, wyjazd na festiwal muzyczny czy wspólne wypady z najbliższymi do teatru. Jeśli chodzi o festiwale muzyczne, masz czas, by o nich pomyśleć mniej więcej do wakacji. Wcześniej możesz skorzystać z przedsprzedaży na koncerty organizowane przez Live Nation - oferta ta dotyczy wyłącznie posiadaczy karty Citi Handlowy. Dzięki temu zyskujesz ekskluzywną szansę kupienia biletów jako jeden z pierwszych i zapewnienia sobie szansy zobaczenia swojego idola na żywo.
Citi Specials to jednak nie tylko koncerty i festiwale, to również:
 • 15% rabatu na bilety do teatru,
 • darmowe bilety do kina,
 • a także dostęp do teatralnego streamingu.
Baw się, śmiej i daj się wciągnąć do świata rozrywki. A nikt inny nie zmotywuje Cię do tego lepiej niż Katarzyna Pakosińska - gość 3. odcinka Citi Inspiruje – Ludzie z pasją!
Postanowienia noworoczne 2020 – jak zacząć?
Masz już swoją “pasjonującą” listę postanowień noworocznych? Citi Handlowy pomoże Ci ją zrealizować! Żeby łatwiej było Ci ruszyć z postanowieniami, dla nowych Klientów mamy 400 zł do wykorzystania na Allegro! Wystarczy, że złożysz wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity i będziesz nią płacić za codzienne transakcje. Sprawdź szczegóły oferty w linku! (RRSO = 10,47%)
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj