Strona Głównamój blogJak tanio latać do USA?
mój blog

Jak tanio latać do USA?

Nowy Jork, Los Angeles, Miami czy Nowy Orlean to wymarzone punkty na podróżniczej mapie wielu z nas. Loty do USA z Polski cieszą się niesłabnącą popularnością. Niestety cena potrafi odstraszyć, ale i na to można znaleźć jakieś rozwiązanie. Jak szukać tanich biletów lotniczych do USA i wyjechać na niezapomniane wakacje bez przepłacania? Podpowiadamy w jaki sposób znaleźć atrakcyjne loty do USA.
Sztuka szukania – najtańsze loty do USA
Promocyjne loty do Paryża, Londynu czy Rzymu nikogo już nie dziwią, ale do USA... to już szczęśliwy traf lub trochę tajemnej wiedzy. Ale spokojnie, zaraz ujawnimy kilka informacji, które ułatwią zrobienie korzystnej rezerwacji na tanie loty do USA
Coraz więcej osób płaci kartą, całkowicie rezygnując z gotówki. W takich sytuacjach warto korzystać z Karty kredytowej Premier Miles, dzięki której za każdą transakcje bezgotówkową można otrzymać Citi Mile. I tak, w szybki i bezbolesny sposób, każdy z nas może zdobyć tanie bilety lotnicze do USA. Wystarczy wymienić na nie zdobyte Mile i promocyjne loty do USA są w zasięgu ręki! Proste, prawda? Na zachętę, po pierwszej transakcji otrzymuje się 2000 mil w prezencie!
Innym sposobem na korzystną cenę biletów do USA są wyszukiwarki najtańszych lotów do USA, takie jak: Skyscanner, Fly4Free czy Pan Samolocik. Średnia cena biletów lotniczych do USA to ok. 2900 zł, ale do Nowego Jorku polecimy nawet za niewiele ponad 1000 zł. Jak podają eksperci Skyscanner – można znaleźć nawet oferty promocyjnych lotów do USA za 1350 zł. Warunek jest jeden – pora i miejsce. Zdecydowanie najmniej zapłacimy za bilety na lot do USA z wylotem w styczniu lub lutym, z Warszawy lub Gdańska. To właśnie ze stolicy w lutym 2019 r. można było polecieć do Nowego Jorku za jedyne 1100 zł. Na zwiedzanie słonecznego Los Angeles najlepiej wybrać się w styczniu z Krakowa. Miami natomiast można odłożyć na wrzesień, przy okazji zwiedzając Gdańsk, z którego tanio polecimy prosto do USA.
Liczy się czas – loty do USA z Polski
970x250-Booking_balcon_190426_PLT.jpg
Oferty przewoźników na najtańsze bilety do USA mogą się od siebie znacząco różnić. Dużo można zaoszczędzić, jeśli wybierze się lot do USA z przesiadkami. Ale to, co najważniejsze to przede wszystkim czas. Ceny biletów lotniczych do USA będą inne nie tylko na przestrzeni 1 miesiąca, ale nawet 1 dnia. Lepiej więc nie ustalać daty swojego wyjazdu „na sztywno” i z dużym wyprzedzeniem zrobić rezerwację. Można wtedy trafić na ciekawe promocje na bilety lotnicze do USA. Jeśli chce się zdobyć tani bilet do USA, warto szukać go kilkanaście tygodni wcześniej, a konkretnie:
- Nowy Jork – ok. 20 tygodni przed wylotem,
- Chicago – 14 tygodni,
- San Francisco – 16 tygodni,
- Miami – 18 tygodni.
A gdy już dotrze się do wymarzonej miejscówki, fajnie coś dobrego zjeść i mieć, gdzie spać. W wyszukiwaniu ciekawych ofert pomoże Citi Specials – program dla klientów Citi Handlowy, na którym można skorzystać i zaoszczędzić! Inną ważną kwestią jest ubezpieczenie. Daleka podróż może nieść za sobą wiele nieprzewidywalnych sytuacji. Dlatego warto wykupić nie tylko tanie bilety lotnicze do USA, ale również ubezpieczenie podróży i zabezpieczyć siebie, bliskich i bagaż.
Link do informacji o wizach turystycznych do USA:

Ubieganie się o wizę do USA | Wypełnienie formularza DS-160 - Polska (polski)

http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-ds160complete.asp

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj