HomeAktualnościZNAMY MIKROPRZEDSIĘBIORCĘ ROKU
What's new

ZNAMY MIKROPRZEDSIĘBIORCĘ ROKU

Plantalux, twórca zaawansowanej technologii wspomagania wzrostu roślin w uprawach szklarniowych, otrzymał tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku. Pozostałe firmy wyróżnione przez jury XV edycji konkursu to: BACTrem Sp. z o.o – wynalazca innowacyjnego preparatu do usuwania zanieczyszczeń z gleby i wód podziemnych, Fundacja Łąka – producent łąki antysmogowej, Pracownia Cukiernicza „Zagoździński” – istniejąca na rynku od 1925 r., zajmująca się wyrobem pączków na bazie tradycyjnej receptury oraz Solace Sp. z o.o. firma oferująca samowystarczalne energetycznie domy. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Mikroprzedsiębiorca Roku 2019, firma Plantalux jest twórcą lamp LED oraz inteligentnego systemu do sterowania nimi, przeznaczonych do wykorzystania w szklarniach. Ich rozwiązanie pozwala 3 – krotnie obniżyć koszt energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnego oświetlenia.
O mocy konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku świadczą po  pierwsze, firmy jakie nagradzamy oraz ich osiągnięcia, a  po drugie, liczba i wysoka jakość działalności firm, które do konkursu się zgłaszają. W tym roku była to rekordowa liczba: aż 241 przedsiębiorców. Warto podkreślić fakt, że  każdy ze zgłaszających się wykazywał się wysoką kreatywnością i przedsiębiorczością, mówił Sławomir S. Sikora, prezes Zarządu Citi Handlowy na gali konkursu. - Cieszy mnie fakt, że w gronie nagrodzonych firm są tak różnorodne pomysły na biznes, dodaje.
Firmy wyróżnione w poszczególnych kategoriach:
START BACTrem Sp. z o.o - firma zajmująca się opracowywaniem nowych biotechnologii, w tym preparatów do bioremediacji – usuwania zanieczyszczeń z gleby i wód podziemnych za pomocą żywych mikroorganizmów w celu katalizowania, destrukcji lub transformacji różnego rodzaju zanieczyszczeń w formy mniej szkodliwe. W swojej ofercie posiada również preparaty do odbudowywania żyzności gleby nawożonej pestycydami.
MŁODY BIZNES Solace Sp. z o.o. – startup oferujący prefabrykowane domy o powierzchni 45 m2. Wszystko co niezbędne do stworzenia tego typu budynku jest dostarczane przyszłemu właścicielowi w jednym kontenerze. Całość wykonana jest z drewna, a na dachu przewidziane są panele fotowoltaiczne, które sprawiają, że dom jest całkowicie samowystarczalny energetycznie. Budynek jest owocem badań nad budynkiem energooszczędnym.
PROGRES Fundacja Łąka - zajmuje się produkcją i sprzedażą nasion do zakładania łąk kwietnych, a także ich tworzeniem. Łąki nie wymagają regularnego koszenia, a koszt ich utrzymania jest 6 – krotnie mniejszy niż trawników. Firma cały czas się rozwija, prowadzi badania naukowe,
a ich najbardziej innowacyjnym produktem jest łąka antysmogowa.
SENIOR Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" - od lat 20 –tych XX w. zajmuje wyrobem i sprzedażą pączków robionych ręcznie z naturalnych surowców według tradycyjnej receptury założyciela firmy. Przedsiębiorstwo z sukcesem prowadzi już czwarte pokolenie – jest to jedna
z najpopularniejszych cukierni w Warszawie.

Konkurs Mikroprzedsiębiorca  Roku

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, którego celem jest nagradzanie właścicieli przedsiębiorstw prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes, zakorzenionych w lokalnych społecznościach. Organizowany jest od 2005 r. drugi rok z rzędu jego operatorem jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Konkurs realizowany jest w partnerstwie z Citi Handlowy (partner strategiczny), Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy (partner merytoryczny) oraz finansowany ze środków Citi Foundation. Konkurs wspiera także Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości w skład której wchodzą renomowane instytucje i organizacje biznesowe.
Attachments

Download All

Znamy Mikroprzedsiębiorcę Roku.docx

docx | 153 KB

Download
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj