Homemój blogTrzy najnowsze trendy w aranżacji wnętrz
my blog

Trzy najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Jesteś w trakcie urządzania mieszkania i zastanawiasz się nad wystrojem wnętrza? A może chodzi Ci po głowie mały, wiosenny remont? Jeśli marzysz o pięknych, nowoczesnych wnętrzach mieszkania, sprawdź, co jest obecnie na topie! Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są trzy najnowsze trendy w projektowaniu wnętrza i wyborze jego wystroju. Aranżacja wnętrza może być łatwa i przyjemna!

Natura i nowoczesność w wystroju wnętrz
Przed Wami trend numer jeden, czyli łączenie nowoczesnych technologii i naturalnych surowców w aranżacji wnętrza. Skąd się wywodzi taki projekt wnętrza? Ludzie od zawsze cenią sobie nowoczesność, która ułatwia im życie, jednocześnie marząc, by przebiegało w sielskim i naturalnym otoczeniu. Stąd też rustykalne wnętrza stały się bardzo popularnym kierunkiem w urządzaniu mieszkania. Drewno, kamień, czy cegła to materiały, które cieszą się bardzo dużą popularnością w projektowaniu i wyposażeniu wnętrz.

Łączenie ich z nowoczesną technologią tworzy ekskluzywne wnętrze, które magnetyzuje wyglądem i zadziwia użytecznością. Inteligentne rozwiązania stosowane w aranżacji wnętrza, służą nie tylko mieszkańcom, ale i samej planecie. To często energooszczędne urządzenia, które w szybki sposób wyręczają nas w codziennych obowiązkach, a także podkreślają charakter eleganckiego wnętrza. Nikogo nie dziwi już pralka połączona z suszarką, czy lodówka z wbudowaną kostkarką do lodu, którą obsługujemy z poziomu telefonu – te urządzenia stają się dla nas standardem.

Co więc rozumiemy pod pojęciem nowoczesny projekt wnętrza? Przede wszystkim nieszablonowe rozwiązania (np. wnętrza industrialne są tego dobrym przykładem). Jeśli chodzi o wyposażenie, to zaliczymy do nich baterię kuchenną, która nie tylko filtruje, ale i gazuje wodę. W połączeniu z naturalną, marmurową umywalką idealnie wpasowuje się w trend nowoczesności i naturalności. Drewniane wnętrza świetnie współgrają z betonem, czy metalem (charakterystycznymi dla wnętrz loftowych), a naturalny odcień cegły idealnie wkomponowuje się w surową biel ścian. Łączenie natury i technologii w aranżacji wnętrz to trend, który wciąż przybiera na sile i z roku na rok znajduje jeszcze więcej zwolenników.
Industrialny wystrój wnętrza
Trend numer dwa, czyli wnętrza industrialne. Projekt wnętrza w stylu wielkomiejskich przestrzeni wewnątrz domu, czyli tzw. loftu, wyglądem nawiązuje do starych fabryk produkcyjnych. Bardzo duże okna i wysokie sufity to ich znak rozpoznawczy. Industrialne wnętrza cechuje również charakterystyczny brak podziału pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami – bardzo często kuchnia, salon i sypialnia, to jedna i ta sama przestrzeń.

Styl industrialny wywodzi się z Ameryki. To właśnie tam, w pozostałościach fabryk, które znajdowały się w centrum miasta, swoje mieszkania zaczęli tworzyć artyści, wprowadzając oryginalny, nowy design wnętrza. Bardzo szybko styl ten przyjął się w pozostałych rejonach kraju i większość amerykanów zaczęła marzyć o mieszkaniu w charakterystycznym lofcie, z widokiem na Nowy Jork.

970x250_jak-w-domu.jpg
A jak ta aranżacja wnętrza wygląda w Polsce? Salon z kuchnią to bardzo częste rozwiązanie, stosowane w większości mieszkań, charakterystyczne dla wnętrz minimalistycznych. Nowoczesne wnętrza industrialne uwzględniają nie tylko łączenie salonu, kuchni, ale i korytarza oraz przedsionku, by stworzyć z nich jedną, dużą przestrzeń mieszkalną. Z uwagi na fakt, że kuchnia i salon uznawana jest z reguły za wizytówkę mieszkania, przestrzeń w stylu loft staje się automatycznie jego atrybutem.

Na co powinniśmy zwracać uwagę, tworząc loftowe wnętrza? Po pierwsze dokładnie zaplanujmy formę okien, bo to one są podstawą wyglądu aranżacji wnętrza przestrzeni industrialnej. Zwróćmy uwagę na ich układ, względem głównych ścian mieszkania. Pamiętajmy, że światło słoneczne gra główną rolę w stylu industrialnym, dlatego nie utrudniajmy jego przepływu w nowoczesnym wnętrzu niepotrzebnymi meblami – bo tych powinno być jak najmniej. Wybierając meble do mieszkania, zwróć uwagę na ich metalowe elementy – są one nieodłączną częścią industrialnych wnętrz. Mosiężne i żelazne wykończenia idealnie dopełnią nowomiejską przestrzeń.
Minimalistyczne wnętrza
Im mniej, tym lepiej. Złota zasada wywodząca się ze Skandynawii, którą znamy nie od dziś. Wnętrza w stylu skandynawskim cechuje jeden styl – minimalizm. W mieszkaniach w stylu minimalistycznym królują białe i szare wnętrza, jasne meble i bardzo mała liczba przedmiotów.

Na czym głównie opiera się minimalistyczne wyposażenie wnętrza w stylu skandynawskim? Po pierwsze na absolutnej prostocie. Dotyczy to zarówno prostych konstrukcji mebli, jak i układu całego pomieszczenia. Urządzając mieszkania w stylu minimalistycznym, bardzo często korzystamy z popularnych wzorów na aranżację wnętrza największych sieci budowlanych i meblowych. Pamiętajmy o tym, że bardzo często klasyczne wnętrza to także wnętrza vintage. Być może mamy gdzieś na strychu komodę, którą warto przemalować na biało czy stary stołek, który idealnie posłuży za podstawkę pod kwiatka.

Zachęcamy Was do kreatywnego i zdrowego podejścia w trakcie zakupów - ładny design wnętrza to przemyślana, a nie koniecznie nowa aranżacja. W minimalistycznym mieszkaniu zwykła drabina może stać się niezwykłym regałem na książki, a stara rama z obrazu, może zostać idealnym wykończeniem łazienkowego lustra. Pamiętajcie, że im prościej, tym lepiej. Mała ilość przedmiotów może wyglądać spektakularnie, gdy zostaną odpowiednio skompletowane.
A teraz najważniejsza zasada, jaką należy kierować się w trakcie dekorowania wnętrza i wyposażenia mieszkania: pamiętajmy o tym, że każde pomieszczenie domu powinno tworzyć spójną całość i pasować do reszty.  Minimalizm, industrializm i naturalizm to style, które idealnie ze sobą współgrają, zdobiąc nowoczesne wnętrza mieszkań. Dzięki uzyskanej harmonii Twój dom będzie nie tylko funkcjonalny, ale i piękny.
Czasami przy użyciu niewielkich środków, jesteśmy w stanie stworzyć eleganckie wnętrza, które zaskoczą naszych gości. Najważniejsze jednak, by czuć się w nich swobodnie i przede wszystkim: jak w domu!
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj