src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />
Strona Głównatrendy & raportyLiczba miesiąca: 16% 

Liczba miesiąca: 16% 

Najnowsza edycja badania przeprowadzonego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundację Think! „Postawy Polaków wobec finansów” pokazuje, iż nawyk regularnego oszczędzania wykształciło u siebie 16% Polaków.

Nie jest to być może imponująca liczba, jednak pewnym optymizmem napawa fakt, że jest ona ponad dwukrotnie wyższa niż jeszcze dekadę temu, kiedy to powstawał pierwszy raport Fundacji. Wzrost liczby osób deklarujących comiesięczne odkładanie pewnej kwoty wynika z większej świadomości Polaków, ich zapobiegliwości oraz lepszego planowania wydatków, ale także, a może przede wszystkim, ze wzrostu zamożności społeczeństwa.
Grafika_Norbert.png
I nie chodzi tu jedynie o fakt wzrostu średniego wynagrodzenia w gospodarce (w 2008 średnia wynosiła niecałe 3 tys. zł, a w 2017 przekracza 4 tys. zł). ale także towarzyszący mu spadek udziału wydatków w dochodach Polaków (spadek o 10 p.p. na przestrzeni 7 lat). Oznacza to mniej więcej tyle, że w portfelu statystycznego Kowalskiego, co miesiąc pozostaje prawie 400 zł więcej niż w 2008 roku.
Grafika_Norbert_2.png
Niepokoić może nadal, bardzo niski odsetek osób oszczędzających na emeryturę oraz fakt, iż wśród form oszczędzania wciąż niezmiennie królują te same metody: gotówka i depozyty bankowe. Niezbędna jest zatem dalsza edukacja finansowa, która z czasem sprawi, iż oprócz prostego oszczędzania Polacy chętniej sięgną po rozwiązania pozwalające także pomnażać oszczędności oraz zabezpieczą przyszłość ich i ich najbliższych.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj
src="https://www.online.citibank.pl/scripts/tracking/mbox.js " /> src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />