Strona GłównaAktualnościCiti Handlowy wspiera postęp od 150 lat
Aktualności

Citi Handlowy wspiera postęp od 150 lat

W tym roku Citi Handlowy obchodzi 150-lecie istnienia. To najstarszy bank w Polsce z tak długą nieprzerwaną historią działalności. Przez te lata bank rozwijał polską przedsiębiorczość i innowacje. Dostarczał rozwiązań finansowych oraz wspierał ambicje i plany klientów, ich dążenie do rozwijania skrzydeł oraz wdrażania nowatorskich pomysłów. To było 150 lat postępu dla Polski oraz z Polską.

Jestem dumny z roli, jaką bank odgrywał w rozwoju gospodarczym i cywilizacyjnym Polski,” powiedział Prezes Zarządu Citi Handlowy Sławomir S. Sikora. „To dziedzictwo inspiruje nas i mobilizuje, żeby odważnie patrzeć w przyszłość i podejmować nowe wyzwania, dla rozwoju naszych klientów. Od lat takie podejście sprawdza się najlepiej, a korzystają z niego nasi klienci, a także polska gospodarka. Staramy się być oknem na świat dla naszych lokalnych i zagranicznych partnerów biznesowych. Wspólnie z nimi z sukcesem odpowiadamy na potrzeby czasu, by pozytywnie zmieniać gospodarkę, środowisko oraz życie społeczne. W tym roku chcemy o tym przypomnieć – opowiadając o wszystkich tych ambitnych inicjatywach, których realizacje wspieraliśmy, a które dzisiaj są synonimem postępu."

Założony w Warszawie w 1870 roku przez wybitnego przedsiębiorcę i filantropa, Leopolda Kronenberga, bank stał się liderem rynku finansowego naszego kraju. Przed wybuchem I wojny światowej był największym prywatnym bankiem na ziemiach polskich i jednym z niewielu prowadzących obsługę finansową handlu z Rosją i Europą zachodnią. Przetrwał dwie wojny światowe nie przerywając działalności. Dwadzieścia lat temu, Citi, największa instytucja finansowa świata, stała się większościowym akcjonariuszem spółki. Tym samym dała impuls do rozszerzenia oferty na rynki światowe – wprowadzając jednocześnie ­do banku globalny know-how oparty na 200-letnim doświadczeniu współpracy z międzynarodowymi spółkami. Dziś Citi Handlowy to instytucja pierwszego wyboru dla dużych klientów, których wizją jest nieograniczony administracyjnymi podziałami rozwój i innowacje.

Dziś bank rozpoczyna świętowanie rocznicy, której symbolem jest okolicznościowe logo, podkreślające znaczenie jakie ma dla tej instytucji wspieranie postępu.
Załączniki

Pobierz wszystkie

150 lat Citi Handlowy.doc

doc | 247 KB

Pobierz
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj