Strona Głównaludzie & wydarzeniaCiti zgarnia pulę: 9 nagród Euromoney dla grupy
ludzie & wydarzenia

Citi zgarnia pulę: 9 nagród Euromoney dla grupy

Londyn. Bank Citi otrzymał nagrodę dla najlepszego banku inwestycyjnego na świecie w ramach Euromoney Awards for Excellence. Citi został również uznany za najlepszy bank na świecie udzielający finansowania oraz najlepszy bank na świecie pod względem odpowiedzialności korporacyjnej. Konkurencja była wymagająca – w tegorocznej edycji napłynęło niemal 1500 zgłoszeń od banków z z całego świata.  

Komentując sukces banku organizator Euromoney podał „Tegoroczna nominacja Citi na najlepszy bank inwestycyjny na świecie ma dość proste, ale imponujące uzasadnienie. W każdym rejonie świata, w którym Euromoney weryfikował kompetencje wiodących regionalnych banków inwestycyjnych, Citi był mocnym pretendentem do tytułu. To świadczy o dwóch niezaprzeczalnych atutach pionu Grupy Klientów Instytucjonalnych (ICG) Citi: po pierwsze, żadna inna firma nie prowadzi hurtowych operacji bankowych na taką skalę i o takim zasięgu; po drugie, Citi nie tylko zbudował i utrzymał sieć globalną, ale przede wszystkim stworzył sieć skuteczną, coraz wyżej cenioną przez klientów, którzy postrzegają bank jako autentycznego partnera globalnego biznesu. Konkurenci zaczynają sobie zdawać sprawę, że Citi ma coś, czego im brakuje. Klienci dostrzegli to już znacznie wcześniej”. 
Citi otrzymał również wyróżnienia w kilku innych kategoriach regionalnych, w tym:

*Najlepszy bank inwestycyjny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Chile
*Najlepszy bank pod względem odpowiedzialności korporacyjnej w Ameryce Północnej *Najlepszy bank udzielający finansowania w Afryce i Ameryce Łacińskiej
*Najlepszy bank świadczący usługi doradztwa w Europie Zachodniej
*Najlepszy bank pod względem zrównoważonych finansów w Ameryce Łacińskiej *Najlepszy bank oferujący usługi transakcyjne w Afryce i Europie Środkowo-Wschodniej
Jamie Forese, Head of Citi's Institutional Clients Group (bankowość instytucjonalna), powiedział: „Citi ma za sobą fantastyczny rok, podczas którego udało nam się wywiązać z naszego zobowiązania do wykorzystania efektu synergii płynącego z platformy ICG. Tegoroczna edycja Euromoney potwierdza, że nasza globalna sieć stanowi istotną przewagę przy obsłudze dużych klientów o złożonych potrzebach. Patrzymy na tego typu wyróżnienia jako swoiste przypieczętowanie naszych kompetencji w tym zakresie”.
Odbierając nagrodę dla najlepszego banku na świecie na polu odpowiedzialności korporacyjnej, Ed Skyler, Citi’s Executive Vice President for Global Public Affairs, mówił: „Kwestie społeczne oddziałujące na nasze społeczności wymagają od przedsiębiorstw nowego poziomu zaangażowania. Dziś chodzi już o coś więcej niż o bycie dobrym „obywatelem korporacyjnym”. Musimy wykorzystywać naszą działalność biznesową i filantropijną oraz siłę przebicia do promowania spraw najważniejszych”.
Nagrody Euromoney Awards for Excellence uważane są za najbardziej prestiżowe wyróżnienia w sektorze usług finansowych. Przyznawane od 1992 roku są pierwszym tego typu globalnym wyróżnieniem. Program obejmuje 20 globalnych kategorii oraz ponad 50 regionalnych. Więcej o konkursie: 

Euromoney names the world’s best banks in its 2018 Awards for Excellence | Euromoney

Bank of America and Citi win top prizes; Credit Suisse’s Tidjane Thiam is named Banker of the Year; Asian banks make their mark in global awards.

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj