Strona Głównaludzie & wydarzeniaBank i... przedsiębiorcze kobiety. Połączenie, które działa. 
ludzie & wydarzenia

Bank i... przedsiębiorcze kobiety. Połączenie, które działa. 

Czy nazwa programu ‘Biznes w Kobiecych Rękach’ coś ci mówi? A co powiesz na takie liczby jak: 210 uczestniczek, 164 stworzone w ciągu 4 lat firmy, z czego w kwietniu 2018 działało aktywnie aż 145. A wszystko dzięki „Biznesowi w kobiecych rękach” i pomysłowi Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet, w który kilka lat temu uwierzyły Citi Foundation i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

‘Biznes w Kobiecych Rękach’ to program stworzony i prowadzony od czterech lat przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet. Inicjatywa ta skierowana jest do kobiet, które mają pomysł na biznes i chcą założyć swoją firmę. Program trwa ok. siedmiu miesięcy i opiera się na trzech filarach: szkoleniach, mentoringu biznesowym oraz networkingu.
Wyniki w postaci liczby uczestniczek czy założonych firm są dla Fundacji powodem do zadowolenia, ale i pracownicy Citi mogą być z tych sukcesów dumni. Funkcjonowanie programu ‘BwKR’ nie byłoby bowiem możliwe bez finansowego i organizacyjnego wsparcia Citi Foundation, Citi Handlowy oraz Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. To wsparcie sięga samych początków funkcjonowania programu, który niedawno, bo w kwietniu, zakończył czwartą edycję. 
- Citi Foundation wspiera przedsiębiorcze kobiety, które, z wielu powodów, często mają problemy z rozpoczęciem własnej działalności i z tego powodu są zazwyczaj niedostatecznie reprezentowane wśród przedsiębiorców – podkreśla Florencia Spangaro, dyrektor programowy w Citi Foundation. - Jesteśmy dumni, że program ‘Biznes w Kobiecych Rękach’, który wspieramy, pomaga przedsiębiorczym kobietom poprzez dostarczenie im wiedzy koniecznej do tego, aby odpowiednio zaprojektować, zarządzać i rozwijać swoje firmy.

SMARTER TOGETHER – łączymy biznes z technologią - XII konferencja SPK za nami - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

"Tym razem sięgnęłyśmy po dosyć oczywiste dla nas połączenie słów - SMARTER TOGETHER. Współpraca wpisana jest w DNA Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, w której kobiety są otwarte, wspierają siebie nawzajem i podejmują konkretne działania prowadzące do szeroko pojętej współpracy biznesowej. Postawiłyśmy sobie również za cel kojarzenie środowisk biznesowych i technologicznych, których współpraca może doprowadzić do powstania nowoczesnych, skalowalnych przedsięwzięć. W końcu innowacja to nic innego, jak rozwiązanie tradycyjnego problemu w nowoczesny sposób" - tymi słowami Katarzyna Wierzbowska, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, otworzyła XII Konferencję SPK SMARTER TOGETHER.

Okazją do podsumowania współpracy Citi i Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet była XII Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, organizowana przez Fundację. Hasłem przewodnim konferencji było Smarter Together. O tym, jak budować społeczności i sieci kontaktów, jak tworzyć partnerstwa w biznesie, jak wybrać właściwych partnerów i budować z nimi relacje i w czym może pomóc technologia rozmawiali licznie (ok. 650 osób!) zgromadzeni uczestnicy oraz prelegenci. Tradycyjnie już na konferencji wystąpił przedstawiciel Citi Handlowy - tym razem była to Natalia Bożek, wiceprezes zarządu banku. Wśród publiczności były także inne osoby z Citi Handlowy, w tym członkinie inicjatywy Citi Women.
- Program ‘Biznes w kobiecych rękach’, który Fundacja prowadzi, a Citi Foundation finansuje, to doskonała ilustracja hasła ‘Smarter Together’, podkreśliła Natalia Bożek. - Grupa kobiet, które mają ciekawy pomysł na biznes, zyskuje wiedzę dzięki szkoleniom, warsztatom, wykładom oraz dzięki spotkaniom z mentorkami. Jednocześnie nawiązują kontakty, które mogą pomóc im prowadzić biznes. Jak pokazują doświadczenia, wartość znajomości nawiązanych w takich społecznościach jest bezcenna, podobnie jak siła wsparcia, które kobiety sobie nawzajem oferują. Biznes kobiecy charakteryzuje się pasją i energią, ale także chęcią współpracy, zamiast rywalizacji.

programy akceleracyjne - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to platforma wymiany, wsparcia i kontaktów biznesowych dla kobiet, które prowadzą swoje firmy lub myślą o ich założeniu. To także miejsce spotkania dla kobiet, które są przedsiębiorcze, niezależnie od tego czy pracują na własny rachunek, czy są zatrudnione w korporacji, instytucji lub organizacji. Sieć Przedsiębiorczych Kobiet organizuje spotkania networkingowe, konferencje, szkolenia oraz programy społeczne.

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj