Strona Głównaludzie & wydarzeniaWork-life balance, czyli o sportowych inspiracjach bankowców
ludzie & wydarzenia

Work-life balance, czyli o sportowych inspiracjach bankowców

Dobroczynny wpływ aktywności fizycznej na ogólny stan samopoczucia jest dziś wiedzą powszechną.   Co ciekawe, jedną z wiodących grup w dziedzinie sportu są tzw. białe kołnierzyki, czyli osoby z wyższym wykształceniem pracujące w biurach. Wypisz - wymaluj, typowy bankowiec. 

Citi jest wiodącym przykładem organizacji, która docenia rolę wartości i etyki w biznesie.  Od lat angażuje swoich pracowników w działania  promujące różnorodność, otwarcie na innych i integrujące wokół wspólnych celów –  świetną ilustracją jest największy w Polsce program wolontariatu pracowniczego , mentoring biznesowy kobiet (co drugi manager w Citi Handlowy to kobieta) czy programy wsparcia aktywności fizycznej pod egidą Live Well at Citi. Najnowszym projektem w tej ostatniej dziedzinie jest współpraca Citi Handlowy z GVT Team (Gucwa Velo Trainer), w efekcie której pracowników banku uprawiających bieganie/ interesujących się bieganiem będzie prowadził/ szkolił Zbigniew Gucwa, profesjonalny trener kolarstwa i triathlonu.
Grupowe 2017.jpg
Live Well at Citi to globalna inicjatywą wspierająca „kulturę zdrowia” wśród pracowników Citi na całym świecie. W Polsce jej patronem jest Sławomir S. Sikora, CCO Poland. Od lat do realizowanych akcji zapraszani są nie tylko pracownicy, ale również klienci i partnerzy. W 2017 roku logo Live Well at Citi pojawiło się na turniejach tenisa ziemnego czy charytatywnym Biegu Firmowym. Właśnie biegi są najbardziej popularną wśród pracowników Citi formą aktywności.

W planach na ten rok mamy kolejne wyzwania. Po raz trzeci drużyna Citi Handlowy wspólnie z zespołem Klienta wystartuje w Orlen Warsaw Marathon. Tym razem dla chętnych pracowników przygotowaliśmy specjalny program treningów pod okiem ekspertów. W tej roli wesprze nas Zbigniew Gucwa, trener personalny i założyciel projektu GVT - Piotr Kosno, Dyr. zarządzający Dep. Klientów Strategicznych

Profesjonalny mentoring sportowy to jeden z elementów projektu 2018 Citi Charity Challenge, który łączy aktywność fizyczną z charytatywnym celem. Kilometry przebiegnięte przez uczestników projektu w finałowym biegu zostaną przeliczone na kwotę, która zostanie przekazana na rzecz wybranej organizacji.

ORLEN Warsaw Marathon | NARODOWE ŚWIĘTO BIEGANIA!

https://www.orlenmarathon.pl/

Jako biegacz z dystansem kilkuset kilometrów na koncie wiem, jak istotne jest wsparcie ekspertów. Z myślą o różnym stopniu zaawansowania biegaczy przygotowane zostały adekwatne programy szkoleniowe, które pomogą przygotować się do biegu na dystansie 10 km. Startujemy już 19 lutego – dodaje Piotr Kosno, Dyrektor zarzadzający Dep. Klientów Strategicznych.
Kosno biegacz.jpg
Zbigniew Gucwa, który został zaproszony do projektu 2018 Citi Charity Challenge to były kolarz zawodowy ekip Paged MBK-Scout, Nobless, Wibatech Brzeg oraz czołowych klubów francuskich. Podczas kariery zawodowej osiągał liczne sukcesy w Polsce i za granicą. Na koncie ma zwycięstwa etapowe w wyścigach UCI: Tour de Gironde i Tour du Faso oraz zwycięstwo w Pucharze Francji. W czasie 5-letniego pobytu w tym kraju, uczył się od najlepszych trenerów na świecie. Obecnie ściga się w amatorskich wyścigach i imprezach triathlonowych. W ramach współpracy Citi Handlowy obejmie patronatem GVT Team.

Gucwa Velo Trainer | Treningi personalne dla kolarzy szosowych, mtb oraz triatlonistów o różnym poziomie zaawansowania

http://gvt.wroc.pl/

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj