Strona Głównaludzie & wydarzeniaJak lato to ...praktyki
ludzie & wydarzenia

Jak lato to ...praktyki

Dziewięć na dziesięć firm w Polsce szuka pracowników, podaje Hays. Citi niezmiennie od lat dba o atrakcyjną ofertę dla najmłodszych talentów na rynku. W ciągu ponad 20 edycji w programach praktyk wzięło udział kilka tysięcy osób. Właśnie ruszyła kolejna.

Praktyki letnie to nie tylko 11 tygodni inspirującej pracy i projektów w różnych obszarach biznesowych od bankowości korporacyjnej przez detaliczną po zarządzanie ryzykiem czy operacje i technologie, ale także szkolenia i oryginalne projekty – takie jak wolontariat czy career mentoring. Wszystko to przekłada się na wysoką popularność Programu – w 2018 zgłosiło się ponad 2,5 tysiąca  (vs 1,9 tysiąca w 2017) chętnych.
- "Praktyki Letnie, organizowane przez Citi w Polsce od ponad 20 lat to doskonała szansa na poznanie firmy od kulis, poznanie wartościowych ludzi, zdobycie konkretnej wiedzy i umiejętności. I to ma sens – co powierdzają sami praktykanci w ankietach, dając najwyższe noty za praktyczną wiedzę, którą dzielą się nasi eksperci ze studentami oraz świetną atmosferę pracy. Dużo pozytywnych ocen zbiera też wyjazd integracyjny połączony z wolontariatem, którym rozpoczynamy każdą edycję praktyk. Bankowa Fundacja im. Kronenberga jest liderem wolontariatu pracowniczego w kraju, stąd naturalne jest, że chcemy tą ideą dzielić się ze studentami.” – mówi Beata Jaźwiec , Citi Handlowy HR Head.
- "Nieustające zainteresowanie programami rozwojowymi i praktykami w Citi nie dziwi. Z pewnością działa tu rozpoznawalność marki. Jako globalna organizacja z długą tradycją biznesową oferujemy dostęp do wiedzy z wielu rynków na świecie. Dzięki pracy w Citi Handlowy czy Citi Service Center Poland młodzi ludzie mogą zdobyć cenne doświadczenie i zostać ekspertami w swojej dziedzinie. " – dodaje Kinga Ostrysz, Citi Service Center Poland HR Head - Citi to dobra szkoła nie tylko w tym obszarze. Obok możliwości rozwoju przyciąga również skala realizowanych projektów o globalnym zasięgu. Przy tym wszystkim praca w dużych organizacjach to także poczucie bezpieczeństwa. 
Program Praktyk Letnich oraz programy rozwojowe okazały się dobrym początkiem kariery zawodowej dla wielu z pracowników Citi Handlowy czy Citi Service Center Poland. Program Praktyk Letnich skierowany jest do studentów, którzy chcieliby poznać organizację i nabrać pierwszego doświadczenia zawodowego. Programy Rozwojowe różnią się od praktyk czasem trwania oraz specyfiką – w ich ramach odbywane są dłuższe rotacje, dające uczestnikom nie tylko szeroką wiedzę o danym obszarze, ale i szansę realizacji ambitnych projektów z możliwością dalszego rozwoju na ścieżce eksperckiej bądź menedżerskiej. Przykładem uczestnika obu programów jest Mateusz Jędrocha, o którym mogliśmy przeczytać na łamach portalu sukcespisanyszminka.pl.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj