Strona GłównaAktualności#TeamCiti: Natalia Partyka z kwalifikacją na igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Gratulujemy!
Aktualności

#TeamCiti: Natalia Partyka z kwalifikacją na igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Gratulujemy!

Natalia Partyka, reprezentująca Polskę w grupie 41 parasportowców Team Citi, została wczoraj Mistrzynią Europy w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. Tym samym Polka zakwalifikowała się na igrzyska paraolimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Podczas rozgrywanych w szwedzkim Helsingborgu mistrzostw Europy w tenisie stołowym niepełnosprawnych Polacy zdobyli 10 medali, w tym 3 złote. Po tytuły mistrzowskie sięgnęli także Dorota Bucław i Patryk Chojnowski.  
- Serdecznie gratuluję Natalii i całej polskiej reprezentacji w tenisie stołowym – powiedział Sławomir S. Sikora, prezes zarządu Citi Handlowy i Citi Country Officer w Polsce. – Wspieramy ruch paraolimpijski, wspólnie ciesząc się z sukcesów sportowców z niepełnosprawnościami. Dlatego zachęcam Was, abyście śledzili profile zawodników #TeamCiti w mediach społecznościowych i kibicowali im w drodze do Tokio. Natalia zapewniła już sobie miejsce na igrzyskach, a teraz trzymamy kciuki za kolejnych zawodników, którzy walczą o kwalifikacje olimpijskie.
Aby wspierać sportowe osiągnięcia członków #TeamCiti, można lajkować i udostępniać ich posty. Swoje poparcie dla ruchu paraolimpijskiego podkreślicie, używając hasztagów #TeamCiti i #KibicujemyParaolimpijczykom. Razem możemy zmienić społeczne postrzeganie osób z niepełnosprawnościami i mieć wkład w budowanie społeczeństwa, które akceptuje i docenia różnorodność.
Natalia Partyka (kl. 10, KSI START Szczecin) złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła bez większych problemów w finale z Turczynką Merv Demir. Multimedalistka mistrzostw świata, Europy oraz igrzysk paraolimpijskich potwierdziła w nim swoją mistrzowską klasę. Jak przyznała sama Natalia, odbierając złoty medal, na mistrzostwa Europy przyjechała po złoto i osiągnęła zamierzony cel.
Złoto podczas mistrzostw w Helsingborgu zdobyła również Dorota Bucław (kl. 1, IKS AWF Warszawa), pokonując przeciwniczkę z Izraela  Chagid Yona Brillm, z którą wygrała 3:0. Mistrzem Europy został też Patryk Chojnowski (kl.10, KSI START Szczecin) – mistrz paraolimpijski z Londynu i brązowy medalista igrzysk w Rio de Janeiro, ktory w walce o złoto spotkał się z reprezentantem Czarnogóry Filipem Radoviciem i pokonał go 3:1.  Tytuł mistrzowski zdobyty na mistrzostwach Europy dla zawodnika oznacza bezpośrednią kwalifikację na igrzyska paraolimpijskie.

#TeamCiti: 41 parasportowców na Igrzyska w Tokio

Opublikowany ponad 2 lat

z Citi Handlowy Magazyn

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj