Strona Głównamój blogHULAJnoga z OC
mój blog

HULAJnoga z OC

Czy wiesz, że jesteś świadkiem początku ery miejskiej e-mobilności? Już 10 proc. Polaków korzysta z elektrycznych hulajnóg, a w samej Warszawie tylko w ofercie wypożyczalni jest ich blisko 4000! Jaki jest efekt?

Praktycznie każdego dnia zdarzają się wypadki z udziałem hulajnóg – od kolizji z pieszymi i rowerzystami po zderzenia z samochodami czy autobusami. Jak wynika z badań zaprezentowanych w tegorocznym raporcie Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) „Nowa miejska mobilność”, najczęstsze urazy to:
  • 40% – złamania kości,
  • 32% – uszkodzenia głowy,
  • 28% – skaleczenia i skręcenia.
Do tego dochodzą zniszczone lub uszkodzone rowery czy inne pojazdy – taksówki, samochody prywatne, autobusy lub busy. Odpowiedzialność za wypadki w dużej części ponoszą użytkownicy urządzeń transportu osobistego, a niestety niewielu z ich posiada stosowne ubezpieczenie komunikacyjne OC. Oznacza to, że każdy poszkodowany może domagać się od sprawcy pokrycia z prywatnych pieniędzy kosztów związanych z naprawą pojazdu, leczenia czy rehabilitacji.
Ubezpieczenie komunikacyjne OC
Towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają nowe oferty przy swoich ubezpieczeniach komunikacyjnych, które pomogą Ci, jeśli spowodujesz wypadek na e-hulajnodze. Pamiętaj, że niektóre z nich rozpędzają się nawet do 30 km/h, więc konsekwencje mogą być bardzo kosztowne.
Polisa dla użytkowników hulajnogi elektrycznej innych urządzeń transportu osobistego, to nic innego jak OC w życiu prywatnym, czyli ubezpieczenie  za szkody wyrządzone osobie, która miała nieprzyjemność zderzyć się z nową miejską e-rzeczywistością. Taka polisa potrafi zaoszczędzić nie tylko sporo gotówki, ale również nerwów związanych z orzekaniem zarówno o winie, jak i wysokości odszkodowania. A spokój nie ma ceny.
Jednym z towarzystw oferujących taką polisę m.in. dla hulajnogistów, jest LINK4. Co ważne jego oferta obejmuje szkody powstałe na terenie całej Europy, więc możesz spokojnie hulać po Paryżu, Londynie czy Berlinie – oczywiście zawsze stawiając bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.
OC dla ekocyklistów  dostępne jest dla klientów, którzy zdecydują się na ubezpieczenie komunikacyjne OC lub AC w LINK4. Koszt? Zaledwie 25 zł na cały rok. Na jaką kwotę? Suma gwarancyjna to aż 25 000 zł.
Jeśli jesteś fanem dwóch kółek to na pewno warto wykupić OC na hulajnogę – tak na wszelki wypadek, dla własnego spokoju. Teraz z kartą Citi Handlowy możesz kupić OC lub OC/AC w LINK4 ze zniżką do 20%.

Citi Specials | LINK4

Tylko dla Klientów Citibank, ubezpieczenie OC i OC/AC 20% taniej. Auto zastępcze do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży, holowanie do 100 km i assistance...

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj