Strona GłównaAktualności#TeamCiti: 41 parasportowców na Igrzyska w Tokio
Aktualności

#TeamCiti: 41 parasportowców na Igrzyska w Tokio

Niecały rok przed letnimi igrzyskami paraolimpijskimi w Tokio Citi na świecie – w tym
w Polsce - ogłasza listę 41 zawodników tworzących #TeamCiti – drużynę, która będzie wspierać misję zmiany społecznego postrzegania niepełnosprawności i wspieranie ruchu paraolimpijskiego. Polskę w #TeamCiti reprezentuje dwoje wybitnych paraolimpijczyków.

Citi ogłosiło właśnie pełną listę zawodników tworzących #TeamCiti – różnorodną grupę 41 sportowców z 20 krajów z całego świata, którzy będą konkurować w 13 dyscyplinach podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku. Wyjątkowi sportowcy, ambasadorzy Citi, będą wspierać globalne starania organizacji, których celem jest promowanie bardziej różnorodnego, inkluzywnego społeczeństwa oraz pomogą zmieniać postrzeganie osób z niepełnosprawnościami.
#TeamCiti reprezentuje 20 krajów i składa się z 22 kobiet oraz 19 mężczyzn w wieku od 17 do 50 lat, w tym dwóch weteranów ze Stanów Zjednoczonych i Australii. Do #TeamCiti dołączyło także dwoje paraolimpijczyków z Polski – Natalia Partyka, czterokrotna mistrzyni paraolimpijska w tenisie stołowym i jedyny w historii sportowiec, który trzy razy z rzędu reprezentował swój kraj na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich, oraz Maciej Lepiato, dwukrotny mistrz paraolimpijski, czterokrotny mistrz i aktualny rekordzista świata osób niepełnosprawnych w skoku wzwyż. Do tej pory członkowie elitarnej grupy #TeamCiti wzięli udział w igrzyskach paraolimpijskich łącznie 85 razy, zdobywając na nich 93 medale. Działania członków zespołu Citi będą promowane w mediach społecznościowych poprzez hasztag #TeamCiti.
- Razem z Citi wspieramy zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności i parasportowców, promując ruch paraolimpijski. Cieszę się, że mogę być częścią Team Citi i działać na rzecz tej idei, mówi Natalia Partyka, mistrzyni paraolimpijska w tenisie stołowym.

Citi w Polsce ogłosiło w maju br. partnerstwo z Polskim Komitetem Paraolimpijskim i wsparcie dla dwóch polskich mistrzów paraolimpijskich – Natalii Partyki i Macieja Lepiato. Współpraca została oficjalnie zainaugurowana podczas Gali 20-lecia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, podczas której Natalia Partyka i Maciej Lepiato otrzymali statuetki sportowca 20-lecia, obok innych wybitnych zawodników.  
- Zaangażowaliśmy się we wspieranie ruchu paraolimpijskiego, bo paraolimpijczycy mogą być dla nas przykładem – siły, determinacji, wytrwałości w dążeniu do celu, a także skuteczności w pokonywaniu własnych granic. Podziwiamy ich za sportowe osiągnięcia, bo w ich przypadku za tymi sukcesami stoi ogromny wysiłek i ciężka praca - mówi Sławomir S. Sikora, prezes zarządu Citi Handlowy i Citi Country Officer w Polsce. - Jednocześnie zarażają optymizmem i energią, dzięki czemu inspirują i dają innym siłę do działania. To wszystko zasługuje na nasz podziw i szacunek, a przede wszystkim na świadomość i uwagę. W Citi chcemy zmieniać społeczne postrzeganie niepełnosprawności, popularyzując sport paraolimpijski i zachęcając wszystkich do kibicowania paraolimpijczykom w ich drodze do Tokio i podczas samych Igrzysk w przyszłym roku. To jest nasz wkład w wielką zmianę społeczną i budowanie społeczeństwa, które akceptuje i docenia różnorodność.
- #TeamCiti – koniecznie trzeba zapamiętać ten hasztag, bo w gronie najlepszych na świecie znalazły się dwa polskie nazwiska: Natalii Partyki i Macieja Lepiato. Dodatkowo już od blisko roku Polski Komitet Paraolimpijski jako jeden z 18 narodowych komitetów na świecie jest partnerem Citi. To ogromne wyróżnienie. Na naszych oczach dzieje się rewolucja. Polski ruch paraolimpijski jest doceniany w kraju i za granicą, wzrasta w siłę. Dziękuję za to partnerstwo. Wspólnie budujemy przyszłość ruchu paraolimpijskiego – nie kryje zadowolenia Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
Citi w grudniu 2018 roku ogłosiło współpracę z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC) oraz z 18 krajowymi komitetami paraolimpijskimi, w tym polskim. Od tamtej pory w wydarzeniach związanych ze wspieraniem ruchu paraolimpijskiego uczestniczyło ponad 12 000 pracowników Citi z 15 krajów, w tym #CitiVoluneteers, którzy podczas wydarzeń wspierali sportowców.

Citi będzie wspierało zawodników #TeamCiti podczas nadchodzących wydarzeń sportowych, w tym Pływackich Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych, odbywających się właśnie w Londynie, oraz Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata, które odbędą się w listopadzie w Dubaju, i wreszcie – w 2020 roku podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Pełna lista zawodników #TeamCiti, wraz z krajem i dyscypliną, jaką reprezentują, oraz liczbą zdobytych medali jest dostępna tutaj.
#TeamCiti

#TeamCiti

Załączniki

Pobierz wszystkie

Informacja prasowa_#TeamCiti.docx

docx | 60 KB

Pobierz
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj