Strona Głównamój blogIle kosztuje trener personalny?
mój blog

Ile kosztuje trener personalny?

Trener personalny to coraz bardziej popularna w Polsce usługa. To osoba, która pomoże ułożyc indywidualny plan treningów, dostowany do naszych możliwości i stawianych sobie celów. Czy ćwiczenie pod okiem osobistego trenera to dobry pomysł, za który warto zapłacić – i ile to kosztuje?

Karnet na siłownię – i co dalej? 
Korzystasz z niego kilka razy w tygodniu? A może zdarza Ci się ćwiczyć kilka razy w miesiącu?  Doskonale wiesz, jak używać maszyn dostępnych na swojej siłowni. Czasami bierzesz udział w zajęciach grupowych. Jednak coraz częściej czujesz, że chciałbyś czegoś więcej. Zdarza Ci się obserwować treningi z trenerem personalnym, a w głowie zaczyna kiełkować myśl: „może ja też spróbuję?”. Stawiasz na ciągły rozwój, więc może czas przełożyć to na zdrowy styl życia?

Citi Specials | Sport i zdrowie

Poznaj nowy Program Korzyści Citi Specials – wyjątkowe rabaty, nagrody i niespodzianki przy płatnościach kartami Citi Handlowy.

Osobista...motywacja 
Polska niestety wciąż należy do grupy państw, w których najmniejszy odsetekludności uczęszcza regularnie na zajęcia sportowe. Gdy u naszych sąsiadów z północy budowane są specjalistyczne siłownie dla seniorów – nasz kraj niechlubnie wciąż pozostaje na dole „fit” listy. Wydaje się, że na siłownie uczęszcza znacznie więcej osób, niż kilka lat wstecz – to prawda. W Polsce notuje się największy przyrost branży fitness w Europie. Niestety bardzo wielu ludzi po pierwszych treningach rezygnuje z dalszej aktywności. Z pomocą nadchodzi trener personalny, który staje się osobistą motywacją.
Ktoś więcej niż instruktor 

Za pracą z trenerem personalnym przemawia tez kwestia bezpieczeństwa – dobrze dobranych ćwiczeń i diet

Trener personalny jest nie tylko przewodnikiem po świecie ćwiczeń. To on zachęca do aktywnego trybu życia, również poza ścianami siłowni. Podpowiada, co jeść i w jakich ilościach, by efekty treningu były nie tylko widoczne, ale i stałe. Dzięki radom trenera zwiększy się Twoja wydolność i wytrzymałość. Dobry trener personalny nie tylko ustala indywidualny plan treningu – przede wszystkim pomaga kształtować zdrowe nawyki. Zdecydowanie łatwiej je wprowadzać, gdy stoi za nimi profesjonalista.
Cenne wskazówki
Najlepsi z trenerów bez wątpienia cenią swój czas. Na rynku stawki indywidualnych treningów oscylują w granicach od 50 do 250 zł za godzinę. W związku z tym, że treningi personalne cieszą się coraz większą popularnością, istnieje prawdopodobieństwo, że ceny te w najbliższych latach będą spadać. Ważne jest sprawdzenie kwalifikacji trenera personalnego – ukończenia odpowiednich kursów i posiadania certyfikatu oraz rodzaju specjalizacji (np. fizjoteraupetyczna lub trener dedykowany dla kobiet w ciąży) oraz dotychczasowego doświadczenia.
Pod czujnym okiem 
Z doświadczenia wiemy, że większość rzeczy idzie sprawniej, gdy stoi za nimi profesjonalista. Za pracą z trenerem personalnym przemawia tez kwestia bezpieczeństwa – dobrze dobranych ćwiczeń i diet . Starasz się dbać o różne sfery swojego życia – może czas, by przyłożyć się do formy treningu? W końcu nie ma ważniejszej dziedziny niż zdrowie i warto zapewnić sobie w niej trochę luksusu.
Przeczytaj także:

Bieg po zdrowie – jak zacząć trenować?

http://magazyn.citibank.pl/29628-bieg-po-zdrowie-jak-zaczac-trenowac

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj