Strona Głównamój blog5 trendów fitness na 2019
mój blog

5 trendów fitness na 2019

Fitness od nowego roku – ta myśl pojawiła się w niejednej głowie planującej postanowienia noworoczne. Czy zastanawialiście się, jak będziemy trenować najchętniej w 2019 roku? Jedno jest pewne: nadchodzą spore zmiany!

Bycie fit w 2019 
Noworoczna chęć zmiany trybu życia bardzo często motywuje do bardziej aktywnego uprawiania sportu. Choć większość z nas woli rozpoczynać od zajęć w grupie  i kolejka  chętnych na zajęcia takie jak popularny obecnie HIIT (High Intensity Interval Training) wzrasta, to równie dużą popularnością cieszy się bardziej indywidualna aktywność sportowa. Jak będziemy ćwiczyć w 2019?
Trend 1 - Personalizacja treningów
To jeden z najczęściej zapowiadanych trendów fitness na 2019 rok. Pomimo tego, że bardzo często swoją historię ze sportem rozpoczynamy w grupie, to kontynuujemy samodzielnie. Wymagamy od siebie coraz więcej, stawiamy na indywidualne ćwiczenia. Korzystamy z wszelkiego rodzaju aplikacji, które sprawdzają częstotliwość naszych funkcji życiowych. Wszystko po to, by mierzyć wydajność naszego organizmu oraz czas. A ten, jak się okazuje, jest dla nas coraz ważniejszy.

Citi Specials | CityFit

15% rabatu w CityFit dla klientów Citi Handlowy! Skorzystaj ze specjalnej oferty w CityFit przy płatności kartami Citi Handlowy: 15% rabatu na pier...

Trend 2 – Krótsze treningi 
W 2019 roku zmieni się długość naszych treningów. Będziemy optymalizować czas, jaki spędzamy na siłowni, próbując ćwiczyć bardziej intensywnie. Jakość zdecydowanie przełoży się nad ilość. Głównym motywem ćwiczących stanie się maksymalne wykorzystanie swoich umiejętności, w jak najkrótszym czasie.
Trend 3 – Cyfrowy coaching
Optymalizacja czasu przeznaczonego na ćwiczenia w 2019 roku wyjdzie znacznie poza obszar siłowni. Będziemy chcieli wykorzystać go maksymalnie – na przykład uprawiając codzienny jogging. Coraz większą popularnością cieszą się ścieżki audio z głosem trenera, który udziela wskazówek w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów. Do tego inteligentna technologia pozwoli nam monitorować wysiłek organizmu np. pracę serca. Wygodne urządzenia do mierzenia kondycji (tzw. wearables) to zdecydowanie melodia 2019 roku!  A dźwięki muzyki podcza treningu zastępowane będą sportowymi radami, które będą motywować do dalszego wysiłku.
Trend 4 – Śpij i regeneruj 
Wysiłek równa się odpoczynek. I to regularny. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie osiągniemy dobrych wyników bez odpoczynku, tylko – nie wszyscy o tym pamiętamy. Trenowanie mózgu w trakcie biegania będzie dużo łatwiejsze, gdy zadbamy o to, by był solidnie wypoczęty. Problemy ze snem to niestety bardzo często wina stresu. Istnieje wiele technik, by niwelować jego działanie. Medytacja, relaks czy wizyty w SPA służą nie tylko naszemu ciału, ale i naszemu umysłowi. Dodatkowo, posiadacze karty Citi Specials mogą korzystać ze zniżek w usługach SPA wśród partnerów programu. Dobrze wiemy, że nic tak nie relaksuje, jak chwila dla siebie.
Trend 5 – Sportowa uważność 
W nowym roku będziemy bardziej dokładni – tak twierdzą badacze. Zwrócimy większą uwagę na to, w jaki sposób wykonujemy ćwiczenia. Nacisk na to, jak wykonujemy daną aktywność fizyczną, będzie ważniejszy niż ilość powtórzeń. To samo dotyczyć może jedzenia, które spożywamy pomiędzy treningami. Dieta pudełkowa z dokładnym wyliczeniem kalorii czy specjalistyczny catering, to rzeczy, które wciąż są na topie. Posiadacze kart z logo Citi mogą skorzystać z 5-procentowego rabatu na usługi Be Diet Catering. Zwracamy uwagę na to, co jemy, jak ćwiczymy i ile czasu spędzamy na siłowni. Trzymamy kciuki za to, by pamięć o zdrowych nawykach trwała cały rok!
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj