src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />
Strona Głównamój blog5 porad finansowych na nowy rok
mój blog

5 porad finansowych na nowy rok

Masz wrażenie, że Twoje pieniądze żyją własnym życiem? Nowy rok daje Ci szansę, żeby uporządkować swoje finanse. Jak to zrobić?  Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów!

Po pierwsze – planuj 
Trudno chyba znaleźć osobę, która poszła do sklepu i wróciła tylko z tym, czego potrzebowała. I trudno się dziwić! Sklepy pełne są "pułapek", które mają skłonić nas do większych zakupów. Miało być jak nigdy wcześniej, a wyszło jak zwykle – obok niezbędnych produktów w koszyku wylądowały też te, które wcale nie są potrzebne, ale… była przecież promocja.
A wystarczyło przygotować zwykłą listę zakupową! Jasne, potrzebna jest jeszcze odrobina silnej woli, ale jeśli masz przed sobą kartkę, łatwiej będzie Ci wziąć tylko to, czego rzeczywiście brakuje w Twoim domu. Pamiętaj, że oprócz zakupów, możesz planować również rabaty! Przydatna może się okazać aplikacja, w której masz zebrane wszystkie aktualne gazetki oraz kupony rabatowe. Jeżeli nie chcesz marnować czasu na szukanie przecenionych produktów, dołącz do programu Citi Specials! Dzięki niemu możesz liczyć na stałe zniżki w dziesiątkach sklepów w całej Polsce.
Po drugie – myśl z wyprzedzeniem
Kolejnym krokiem na drodze do „zdrowych” finansów, jest planowanie budżetu. Najprościej zrobić to w ujęciu miesięcznym. Od czego zacząć?
  • Ustal wydatki stałe – od całościowego budżetu odejmij takie należności, jak: czynsz za mieszkanie, rachunki, abonament za telefon, raty za telewizor itd.
  • Oszacuj, ile wydajesz na produkty codzienne – kiedy już zrobisz zakupy, zamiast wyrzucać paragon albo chować go do portfela, przeanalizuj, ile pieniędzy wydajesz na jedzenie, chemię czy kosmetyki.
  • Nie zapomnij o nieoczekiwanych wydatkach – kolega z pracy zaprosił Cię na parapetówkę? Pasek klinowy w samochodzie postanowił przejść na emeryturę? Nie daj się zaskoczyć i bądź przygotowany na „czarną godzinę”!
Po trzecie – zadbaj o siebie!
Nowy rok to prawdziwe święto dla wszystkich właścicieli siłowni i klubów fitness, w których roi się od osób, które zaczynają akcję „Nowy/a Ja”! Zamiast spoglądać na nich złośliwie – zostań jedną z nich. Jeśli lubisz się poruszać w rytm muzyki, ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać zajęcia w Akademii Tańca „Hakiel”. Dzięki nim nie tylko osiągniesz zgrabną sylwetkę, ale również poznasz pełnych pasji ludzi oraz… oszczędzisz! Jako uczestnik programu korzyści Citi Specials masz w końcu aż 7% zniżki.
Po czwarte – odzyskaj finansową niezależność
Od czego zacząć drogę do finansowej równowagi? Pierwszym krokiem powinno być zdobycie finansowej niezależności. Osiągniesz ją, gdy spłacisz wszystkie swoje długi. Jak to zrobić? Postaraj się zacisnąć pasa i odpuścić na pewien czas drobne przyjemności, np. jedzenie na mieście, czy cotygodniowe wizyty u kosmetyczki. Są rzeczy ważne i ważniejsze, a odzyskanie pełnej kontroli naprawdę jest tego warte!
Jeśli jednak kwota do spłaty jest zbyt duża, a termin zbliża się nieubłaganie, możesz skorzystać np. z pożyczki z 0% prowizji od Citi Handlowy. Decyzję kredytową dostaniesz nawet w godzinę od złożenia wniosku, a całość załatwisz bez wychodzenia z domu
Po piąte – odpocznij!
Praca, obowiązki, godziny spędzane w korkach – wszystko to sprawia, że dopada Cię zmęczenie i stres. A w konsekwencji masz osłabioną odporność i łatwiej łapiesz infekcje. Właśnie dlatego warto znaleźć chwilę tylko dla siebie. Weź aromatyczną kąpiel, wyjedź gdzieś na weekend, odwiedź SPA – każda metoda, która pozwala Ci się wyciszyć, jest dobra. Dodatkowo, teraz za tę ostatnią przyjemność nie musisz przepłacać, bo z programem Citi Specials oszczędzasz aż 20%!

Nowy rok to szansa, żeby zmienić w swoim życiu coś na lepsze. Zaczynając od uzdrowienia swojej sytuacji finansowej, nie tylko poprawisz jakość swojego życia, ale również zyskasz dodatkowe środki na realizację swoich pasji. Wszystko zaczyna się od postawienia pierwszego kroku.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj
src="https://www.online.citibank.pl/scripts/tracking/mbox.js " /> src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />