Strona Głównamój blogW tej podróży pokochasz spóźnienia 
mój blog

W tej podróży pokochasz spóźnienia 

Udana podróż w dużej mierze zależy od pozytywnego nastawienia. Ciężko się nią jednak cieszyć, kiedy kierowca taksówki się spóźnia, a pokój w hotelu wygląda inaczej niż na zdjęciach. Na szczęście takie sytuacje to już przeszłość. 

Podróż przez duże „P”
Znamienite towarzystwo, eleganckie kolacje, dyskretna obsługa - luksusowe podróże od zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Ich symbolem pozostaje Orient Express. Wyjątkowy pociąg kursował w XIX i XX wieku między Paryżem a Stambułem. Podczas trwającej 70 godzin podróży, zamożni miłośnicy orientu mogli korzystać z wielu udogodnień. Ci, których nie było stać na taki luksus, mogli chłonąć przepełnioną bogactwem atmosferę, czytając książki Agathy Christie czy Grahama Greene’a. Dziś miejsce Orient Expressu zajęły samoloty, a linie lotnicze każdego dnia prześcigają się w sposobach na zadowolenie zamożnego klienta. Co oferuje lotnicza pierwsza klasa można przeczytać - i obejrzeć - tutaj:

Pięciogwiazdkowa kuchnia i zero grawitacji – a jakby tak polecieć pierwszą klasą?

W 2017 roku miejsca w pierwszej klasie oferowały 43 linie lotnicze na całym świecie. To o 9 mniej niż jeszcze kilka lat wcześniej. Jednak mimo zauważalnej tendencji spadkowej, przewoźnicy wciąż prześcigają się w coraz to nowszych i niezwykle luksusowych udogodnieniach.

Opublikowany prawie 4 lat

z Citi Handlowy Magazyn

Współczesna wersja Orient Express
Współczesna luksusowa podróż zaczyna się już w drodze na lotnisko. Pod koniec XIX wieku istniały już co prawda silniki elektryczne, ale na pewno dzisiejsze możliwości oferują nieco więcej... komfortu w drodze do samolotu.  W wygodnej limuzynie z prywatnym szoferem czas płynie też  o wiele przyjemniej niż w taksówce, pociągu czy autobusie. Klienci Citigold Private Client mogą się cieszyć takim traktowaniem pięć razy w roku. Dzięki temu nawet zwykła podróż służbowa może stać się prawdziwą przyjemnością.

Wyborne towarzystwo w wygodnej salonce

Dotarcie na lotnisko nie oznacza końca wygód. Kiedy inni czekają znużeni na swój lot, klienci Citi mogą spędzić ten czas w jednym z 1200 saloników executive lounge na całym świecie. Tam czeka na nich dobrze wyposażony barek, aktualna prasa i przekąski. W salonie można również naładować urządzenia elektroniczne oraz odświeżyć się. Ponieważ sedno udanej podróży leży w dobrym towarzystwie, to nasi kompani podróży mogą korzystać z wygód executive lounge razem z nami.
Bilety do Carnegie Hall poproszę.
A kto w XXI wieku zastąpi kamerdynera? Nie musimy martwić się organizacją podróży. Elitarny concierge nie tylko zajmie się zakupem biletów i rezerwacją hoteli, ale również zorganizuje czas już po przylocie, sprawdzając na interesujące wydarzenia kulturalne warto pójść - i rezerwując wejściówki. Inna strefa czasowa nie stanowi żadnego problemu, ponieważ profesjonalny doradca jest do dyspozycji przez całą dobę. Dzięki takiej dbałości o komfort klienta, zajęcie fotela w pierwszej klasie stanowi jedynie wisienkę na pysznym torcie,  a my żałujemy, że podróż musi się skończyć.
Sztuka przyjmowania gości

Na pewno nie zaginęła w naszych czasach, a tryumfy święcą najlepsze restauracje z wyrafinowaną kuchnią. Zarezerwowanie stolika - lub prywatnej sali - w tych najbardziej prestiżowych wcale nie jest łatwym zadaniem. Przywileje klientów Citigold oznaczają jednak, że żadne drzwi nie są zamknięte, a ich przekroczenie oznacza mnóstwo, zazwyczaj niedostępnych, możliwości.

Jeżeli podczas spotkania chcemy olśnić kreacja, skorzystajmy z odpowiedniego wsparcia. W ofercie Citigold Private Client robienie zakupów w renomowanych butikach na całym świecie to prawdziwa przyjemność. Do wyboru dla klientów Citigold pozostają: usługi szycia na miarę, bezpłatne porady stylisty, zniżki na modne stylizacje, rabat na prenumeratę lifestylowych magazynów.

A może tak... szum fal?

W 1889 roku cała podróż Orient Expressu można było odbyć w, ba!, zaledwie 67 godzin. Dziś dłuższe dystanse pokonujemy w kilka godzin. Dla tych, którzy chcieliby dłużej korzystać z wyjątkowych warunków podróży, idealnym rozwiązaniem może być wyprawa jachtem. Bezmiar morza, słona bryza i komfort nie do porównania z niczym innym - a do tego wyprawa co najmniej na miarę tej z Europy do Turcji. Dzięki charterowi łodzi wody basenów europejskich przestaną mieć dla nas jakiekolwiek tajemnice. 

Podróżowanie z Citigold Private Client to przyjemność, o której pasażerowie Orient Expressu mogliby jedynie pomarzyć.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj