Strona Głównamój blogKredyt hipoteczny vs. Pożyczka hipoteczna. Co wybrać?
mój blog

Kredyt hipoteczny vs. Pożyczka hipoteczna. Co wybrać?

Marzy Ci się własne gniazdko? Myślisz o remoncie lub rozbudowie? A może masz inne plany? W Citi Handlowy znajdziesz rozwiązania, które pomogą Ci spełnić marzenia. Wystarczy zdecydować się na kredyt hipoteczny lub pożyczkę hipoteczną!

Kredyt kredytowi nierówny 
Kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna, pożyczka gotówkowa - określenia te przez sporą część osób używane są zamiennie. A tak naprawdę są to trzy zupełnie różne produkty finansowe. Wybierając rozwiązanie, które pozwoli Ci sfinansować Twoje plany, powinieneś wziąć pod uwagę:
  • formę zatrudnienia,
  • posiadane nieruchomości,
  • kwotę, którą chcesz otrzymać,
  • cel i czas trwania zobowiązania.
Najłatwiej można uzyskać pożyczkę gotówkową. Bank w takiej sytuacji – na podstawie przedstawionych dokumentów – weryfikuje jedynie zdolność kredytową. Wadą takiego rozwiązania jest niska kwota i stosunkowo wysokie RRSO. Dla kogo jest więc pożyczka gotówkowa? Dla tych, którzy nie potrzebują wysokiej sumy i mogą ją spłacić w krótkim czasie.
Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna
Wszystko zależy tak naprawdę od tego, na jaki cel potrzebujesz gotówki. W wielkim skrócie - kredyt hipoteczny doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy chcesz kupić dom lub mieszkanie. Z kolei pożyczka hipoteczna sprawdzi się, gdy masz już nieruchomość i potrzebujesz większej gotówki na inny cel.
A teraz trochę więcej szczegółów... 
Kredyt hipoteczny
Jest zaciągany przeważnie na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, a jego zadaniem jest sfinansowanie zakupu nieruchomości. Hipoteka, ustanowiona na kredytowanej nieruchomości, to zabezpieczenie dla banku. W przypadku problemów ze spłatą, bank może odzyskać pieniądze z majątku, czyli nieruchomości kredytobiorcy.
Plusem takiego rozwiązania jest stosunkowo niskie RRSO, a więc mniejszy koszt kredytu. W przypadku oferty kredytu mieszkaniowego w banku Citi Handlowy RRSO wynosi 3,44%. Wartość udzielanego kredytu hipotecznego będzie zależeć przede wszystkim od wartości nieruchomości. Citi Handlowy przyznaje do 80% wartości domu lub mieszkania (do 3 000 000 zł).
Pożyczka hipoteczna
Możesz ją przeznaczyć na dowolny cel, ale często banki zaznaczają w umowie, że nie może być nim nic, co jest związane z działalnością gospodarczą. Zabezpieczeniem pożyczki jest posiadana przez Ciebie nieruchomość, czyli dom lub mieszkanie. Pożyczka hipoteczna – ze względu na mniejsze ryzyko dla banku – ma o wiele lepsze warunki niż pożyczka gotówkowa. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie wtedy, gdy potrzebujesz większej kwoty na dłuższy czas.
Citi Handlowy oferuje pożyczkę hipoteczną na dowolny cel, a jej kwota może sięgnąć nawet do 2 000 000 zł (do 70% wartości nieruchomości). Okres spłaty to nawet 20 lat, a RRSO – 5,04%. Nie możesz doczekać się zrealizowania własnych planów? Spokojnie, Twoje cele są bliżej niż myślisz!
GettyImages-823700942-min.jpg
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj