Strona GłównaAktualnościGrupa Citi zwiększa zatrudnienie w Olsztynie
Aktualności

Grupa Citi zwiększa zatrudnienie w Olsztynie

Citi, jedna z największych globalnych instytucji finansowych, planuje dalsze inwestycje w Olsztynie oraz zwiększenie zatrudnienia w swoim centrum operacyjnym. Bank chce też wesprzeć lokalne władze w działaniach na rzecz rozwoju rynku pracy, miasta oraz całego regionu.

Działająca w 160 krajach i jurysdykcjach Grupa Citi wybrała Olsztyn na siedzibę centrum rozliczeniowego w 2000. Od roku 2005 działa tutaj również centrum operacyjne Citi Service Center, które razem z warszawskim odpowiednikiem, tworzy jedną z najbardziej dynamicznych firm tego sektora w Polsce. Stawiając na Olsztyn, Grupa Citi do końca 2021 roku zwiększy zatrudnienie w mieście o ponad 40 procent, czyli niemal 300 osób.
- Chcemy przyciągać do nas osoby, które myślą o zdobywaniu unikalnego doświadczenia w międzynarodowej instytucji, w pracy nad zaawansowanymi technologicznie projektami o globalnym zasięgu. Takie, dla których ważne są wartości, którymi się kierujemy – kultura otwartości i różnorodności oraz chęć prowadzenia odpowiedzialnego społecznie biznesu. Olsztyn jest bardzo atrakcyjnym miejscem. Coraz bardziej konkuruje jakością procesów i kwalifikacjami pracowników, a nie kosztami zatrudnienia - powiedział Witold Zieliński, szef polskiego oddziału Citibank Europe Plc.
Grupa Citi od dawna aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności m.in. prowadząc szeroką współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Wspólne działania obejmują relację z Biurem Karier i promocję oferty pracy, realizację Projektu Ambasadorskiego, organizację Dni Otwartych dla studentów oraz współorganizację Akademii na Bank – serii całorocznych warsztatów z doskonalenia umiejętności biznesowych i miękkich oraz studia dualne dla osób zainteresowanych zdobywaniem doświadczenia w bankowości. Na przełomie listopada i grudnia rozpoczną się warsztaty dla uczniów szkół średnich, podczas których eksperci Citi i Citi Handlowy poruszać będą tematy m.in. operacji Citi w Olsztynie oraz cyberbezpieczeństwa.

- Dla dużego zagranicznego inwestora, Olsztyn jest znakomitym miejscem rozwoju działalności. Doceniamy niezwykłe walory tego miasta – świetny ośrodek uniwersytecki kształcący przyszłych specjalistów, z którymi mamy nadzieję współpracować, dynamiczne miasto z historią i wreszcie miejsce pozwalające pogodzić pracę i odpoczynek – powiedziała wiceprezes zarządu Citi Handlowy Natalia Bożek.

Bank chce też pomagać olsztynianom w zdobyciu umiejętności potrzebnych, aby znaleźć lub zmienić pracę. Podczas tegorocznego Babafest, mieszkanki Olsztyna mogą wziąć udział w pracowni kompetencji oraz warsztatach „Oblicza stresu”, które pozwolą kobietom zatroszczyć się o rozwój kariery poprzez zdobycie nowych umiejętności. Pracownicy Grupy Citi biorą też udział w działaniach pro publico bono. W Olsztynie tylko w tym roku 440 z nich zaangażowało się aż w 37 projektów, wśród których były m.in. akcje krwiodawstwa, remont szpitala, zajęcia z podstaw kodowania dla dzieci oraz wspieranie schronisk dla zwierząt. Citi jest także głównym sponsorem Juwenaliów Kortowiada.

Pracownicy Citi w Olsztynie świadczą zaawansowane usługi dla 96 krajów, mówią 29 językami i mają szansę rozwijać się w globalnych strukturach banku, korzystając z faktu, że aż 87 procent stanowisk kierowniczych wybieranych jest w rekrutacji wewnętrznej. Citi hołduje zasadzie „hire for attitude and train for skills”: zatrudnia absolwentów, którzy mogą skorzystać z ponad 1000 szkoleń wewnętrznych, a prawie 90 proc. stanowisk menedżerskich obsadza kandydatami z wewnątrz i ponad 40% pozycji managerskich piastują kobiety.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj