Strona Głównamój blog3 miejsca na wycieczkę rowerową w okolicach Warszawy
mój blog

3 miejsca na wycieczkę rowerową w okolicach Warszawy

Za oknem coraz cieplej, a Ty właśnie opuszczasz “Mordor”, zastanawiając się, co będziesz robić w najbliższy weekend? Podpowiadamy – wybierz się na wycieczkę rowerową! Gdzie? Okolice Warszawy to naprawdę świetny pomysł! Trasy rowerowe w Warszawie cieszą się coraz większą popularnością.

Sposób na weekend... czyli wycieczki rowerowe w okolicach Warszawy
Wiosna to idealny moment na odkurzenie swojego dwukołowca lub skorzystanie z Veturilo na rowerowe wycieczki! Na ulice polskich miast wyjedzie ponad 3 tysiące rowerów miejskich z brandingiem Citi Handlowy. Dzięki temu wycieczki rowerowe po Warszawie będą na wyciągnięcie ręki! Po raz pierwszy zobaczyli je mieszkańcy Trójmiasta, a do otwarcia sezonu na wycieczki rowerowe szykuje się m.in. Warszawa.
Warszawa – popularne trasy rowerowe w stolicy Polski
Wielkie miasto, takie jak stolica, to nie tylko blokowiska, drapacze chmur i tzw. “korpo”, to również piękne parki i okolica, która pozwala odpocząć i poczuć sielski klimat. To miejsce idealne na pokonywanie tras rowerowych po Warszawie. Jeśli myślisz o wycieczce rowerowej po Warszawie i przedmieściach, koniecznie wybierz się do Powsina. To urokliwe miejsce zapewni Ci wiele atrakcji. Po dojechaniu samemu lub zorganizowaną wycieczką rowerową na miejsce przyjemną, asfaltową trasą, możesz pospacerować po ogrodzie botanicznym, zobaczyć amfiteatr lub wybrać się do parku linowego. Pamiętaj, że po ogrodzie nie wolno jeździć rowerem, ale możesz go zostawić przy specjalnie przygotowanych do tego stojakach. Będzie tam spokojnie czekać na dalszą część wycieczki i trasy rowerowej.
Inną możliwością zorganizowania rowerowej wycieczki jest Chojnowski szlak rowerowy. Trasa rowerowa w okolicy Warszawy ta przebiega przez Las Kabacki i nie powinna sprawić Ci żadnych trudności. Wiele prostych ścieżek zostało doskonale przygotowanych do wycieczek rowerowych na Veturilo. Drogi są zarówno asfaltowe, jak i gruntowe, a długość całej trasy to 24 km.

Pojedź z apką citi handlowy bikes

Dołącz do nas. Pojedź z apką citi handlowy bikes. Znajdź rower. Dzięki nawigacji GPS w naszej apce wyznaczysz najszybszą trasę do celu, a może po drodze odkryjesz nowe, ciekawe miejsca w mieście.

Trzecią opcją, jaką mają amatorzy wycieczek rowerowych po Warszawie i okolicach, jest Puszcza Kampinoska. Poczuj się, jak na wakacjach w stylu slow i przemierzaj na rowerze przez gęste lasy. Puszcza oferuje wiele ścieżek rowerowych, fajne miejsca na ogniska i chwilę odpoczynku. Możesz tam wybrać się na wycieczkę rowerową z całą rodziną, z przyjaciółmi lub samodzielnie. A na takiej rowerowej wycieczce w okolicach Warszawy na pewno odpoczniesz, zrelaksujesz się i zapomnisz o pracy.
Wymienione trasy rowerowe niedaleko stolicy Polski to oczywiście tylko kilka przykładowych miejsc, do których możesz pojechać Veturilo. Jeśli wolisz typowo miejskie klimaty, i interesują Cię wycieczki rowerowe po Warszawie, powinno spodobać Ci się na Polu Mokotowskim, Szczęśliwicach czy w Parku Skaryszewskim. Rowerzyści lubią też przyjeżdżać do Łazienek Królewskich, na Wał Zawadowski i słynne już, odremontowane bulwary na lewym brzegu Wisły.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj