Strona Głównamój blogIle kosztuje wyprawka dla noworodka?  
mój blog

Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?  

Narodziny dziecka to jeden z najbardziej niezwykłych momentów w życiu, to duża zmiana, ale także wielki wydatek. Zdarza się, że przyszli rodzicie skupieni są na ciąży i gdzieś umykają im koszty, z którymi będą musieli się zmierzyć. A już sama wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka, może zaskoczyć ceną.

Przygotowanie się do pobytu w szpitalu i pierwszych dni po narodzinach malucha to stresujący moment w życiu przyszłego rodzica. Lista wydatków stale rośnie, a wyprawka dla dziecka do szpitala wciąż nie gotowa. Jednocześnie nie można zapominać także o wyprawce do szpitala dla mamy, gdzie znajdą się najpotrzebniejsze rzeczy. By ułatwić zadanie młodym rodzicom, policzyliśmy jej koszt, kierując się najważniejszą zasadą oszczędzania – zaczynamy od planowania. Ile zatem kosztuje wyprawka dla noworodka?
Najważniejszy jest spokój
Wyprawka dla dziecka do szpitala idealnie pokazuje, że młodzi rodzicie chcąc dać swojemu maluszkowi dosłownie wszystko, sami zachowują się jak dzieci. Bez zastanowienia dokupują kolejne smoczki, kolorowe pieluszki tetrowe, buteleczki, maskotki czy zabawki, często nie patrząc na cenę i faktyczne potrzeby. Tym samym nieustannie rośnie lista pozycji w wyprawce dla niemowlaka. W końcu dziecko musi mieć komplet – i doskonale to rozumiemy, też jesteśmy rodzicami. Zanim jednak wpadniecie w wir zakupów, polecamy poświęcić trochę czasu na dokładne zaplanowanie większości wydatków, które pochłonie wyprawka do szpitala dla dziecka.

Dzięki szczegółowej liście dowiecie się, co trzeba kupić na początek, a co można dokupić po narodzinach maleństwa. Wyprawka dla noworodka, zarówno na lato, jak i zimę, a konkretnie lista niezbędna do jej przygotowania, najlepiej sprawdzi się w formie elektronicznej. Dzięki temu będziecie mogli udostępnić ją przyjaciołom, znajomym i rodzinie. W końcu często oni też są rodzicami i być może większość rzeczy, które chcecie kupić, zalega gdzieś w zakamarkach ich garaży – i uwierzcie na słowo, oni chętnie się ich pozbędą. Dzięki temu stworzenie wyprawki niemowlęcej będzie o wiele prostsze.
Warto przeczytać również:

Myślisz o prywatnej edukacji dla swojego dziecka? Sprawdź, jakie masz możliwości...i ile to kosztuje

Renomowane, drogie i… coraz bardziej popularne. Z roku na rok chętnych do nauki w szkołach prywatnych przybywa. Myślisz o takiej szkole dla swojego dziecka? Podpowiadamy, co warto wiedzieć i z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

Opublikowany prawie 4 lat

z Citi Handlowy Magazyn


 
Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka - lista, która nie ma końca
W sieci znajdziesz wiele list, dotyczących wyprawek dla dziecka. Radzimy rozpocząć planowanie, od tej, którą zabierzesz ze sobą do szpitala. W wyprawce do porodu przede wszystkim spakuj wszelkie potrzebne dokumenty:
- kartę ciąży,
- skierowanie,
- dowód osobisty
- wszystkie wyniki badań, w tym potwierdzenie grupy krwi
- numer rachunku składkowego ZUS
Lista wyprawki dla noworodka to tak naprawdę wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka. Przyszła mama będzie potrzebować m.in.
- kilka koszul nocnych,
- siatkowa belizna,
- podkłady,
- klapki pod prysznic
- antypoślizgowe kapcie.
Z kolei typowa wyprawka dla noworodka do szpitala zimą, jak i latem obowiązkowo powinna składać się z kilku podstawowych rzeczy:
- ok. 25 pieluszek jednorazowych,
- 5 pieluch tetrowych,
- kremu na odparzenia,
- śpiworka lub rożka,
- 2 paczek nawilżonych chusteczek
- kilku cienkich kaftaników,
- rozpinanego body,
- trzech par śpioszków,
- dwóch bawełnianych czapeczek,
- dwóch par ciepłych skarpetek.
Taka wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka to koszt ok. 1000 zł. Pamiętajcie także o ubranku na wyjście ze szpitala, które będzie adekwatne do pory roku. Niezbędne w wyprawce dla noworodka są także kosmetyki, o których nie można zapominać.
Wyprawka dla dziecka do domu
Przygotowując dom na przyjście malucha, w głowie rodziców rodzi się mnóstwo pomysłów. Pamiętajcie jednak, by na samym początku skupić się na rzeczach, które są najważniejsze – zabawki poczekają. Jak powinna wyglądać podstawowa wyprawka dla dziecka do domu? Poniżej przedstawiamy mały zestaw.
- łóżeczko z 3 poziomami regulacji dna
- przewijak
- wanienka,
- termometr do wody
- chusta do noszenia
- smoczki,
- laktator,
- butelki
- krem do pachwin przeciw oparzeniom
- aspirator do czyszczenia nosa
- solidny zapas pieluch – ich nigdy za dużo
Taka wyprawka dla noworodka do domu to koszt około 1000-1500 zł. Wszystko oczywiście zależy od marki, którą wybierzecie.
Pozostaje jeszcze wózek z gondolą. W pierwszym momencie wszystko wydaje się dziecinnie proste. Ale jak trochę wgryziemy się w temat, okazuje się, że nie jest to kaszka z mleczkiem. Wybór odpowiedniej wyprawki dla niemowlaka jest olbrzymi, więc i trudny. Ceny od 500 zł do nawet 15 000 zł. A co powinno mieć pierwsze auto Waszego dziecka? Według nas:
- obrotowe kółka ułatwiające manewrowanie (szczególnie w sklepie),
- przekładaną rączkę, która pozwala lepiej chronić malucha przed wiatrem czy słońcem,
- dużą torbę, żeby spakować butelkę z mlekiem, zapas pieluszek czy ubranek i Twoje rzeczy,
- duży kosz pod zawieszeniem – na zakupy, kocyk i niezapowiedziany bagaż.
Zanim przyprawisz przyszłego tatę o szybsze bicie serca, wydając setki złotych, pamiętaj o tym, by stworzyć własną listę najpotrzebniejszych rzeczy i skonsultować ją z bliskimi – nie trzeba wszystkiego do wyprawki dla niemowląt kupować w sklepie. Wyprawka dla dziecka do szpitala przygotowywana z pomocą rodziny i znajomych to czysty zysk. Odpowiednio sporządzona lista artykułów będzie też nieoceniona.

Inwestycje w Polsce - Citi handlowy

Rozpocznij inwestować z Citi Handlowy i korzystaj z atrakcyjnego oprocentowania, elastycznego planu inwestycyjnego. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj