Strona GłównaAktualnościZwycięzcy PSD2 Challenge w Citi Handlowy!
Aktualności

Zwycięzcy PSD2 Challenge w Citi Handlowy!

Rumuński start-up FINQWARE zdobył główną nagrodę w PSD2 Challenge w Citi Handlowy, konkursie, którego celem było wyłonienie najlepszych rozwiązań z zakresu open banking przygotowanych w połączeniu z Citi API. Twórcy multibankowej platformy FINQ do agregacji informacji o finansach osobistych otrzymali czek na 25 000 zł z rąk prezesa Sławomira S. Sikory.

PSD2_1.jpg
Nagrody finansowe trafiły również do rozwiązań, które zajęły 2. i 3. miejsce w konkursie. Firma SentiOne zaprezentowała rozwiązanie angażujące algorytmy AI i technologię głębokiego uczenia w komunikacji online z klientem, a Zweryfikujfirme.pl  - model automatycznej weryfikacji firm, który otrzymała także nagrodę partnera konkursu, firmy Mastercard.

Firma Microsoft z kolei wyróżniła bazującą na historii rachunku platformę do analizy wydatków i oszczędzania przygotowaną przez CapitalLab, a fundacja Youth Business Poland – pomysł firmy Blockey na skrócony do zaledwie kilku sekund proces KYC w oparciu o identyfikację tożsamości na podstawie loginu do banku.
Cała lista nagrodzonych finalistów przedstawia się następująco:
Ø  1 miejsce - 25.000zl - FINQWARE
Ø  2 miejsce - 15.000zl - SENTIONE
Ø  3 miejsce - 10.000zl - ZWERYFIKUJFIRME.PL
Ø  Nagroda Mastercard - ZWERYFIKUJFIRME.PL
Ø  Nagroda Microsoft - CAPITAL LAB
Ø  Nagroda Youth Business Poland - BLOCKEY

- Pomysły, które zostały zgłoszone do PSD2 Challenge to dopracowane, gotowe do wdrożenia rozwiązania, które stanowią innowacyjne podejście do usług bankowych. To propozycje optymalizacji procesów w bankowości korporacyjnej i nowoczesne rozwiązania dla klientów indywidualnych – PSD2 Challenge dał nam przedsmak  tego, jak kreatywnego podejścia do bankowości możemy spodziewać się po wejściu w życie dyrektywy PSD2 – mówi Łukasz Krystman, Dyrektor Biura Produktów Zdalnych i Nowych Technologii Citi Handlowy.
Citi Handlowy jako pierwszy bank w Polsce umożliwił podmiotom trzecim korzystanie z piaskownicy regulacyjnej zgodnej z dyrektywą PSD2. Dzięki Citi Developer Portal podmioty z branży fintech mogły wypracować pomysły na integrację z wykorzystaniem Citi API i przetestować go w prawdziwym środowisku bankowym. Do finału PSD2 Challenge dotarły: SentiOne sp. z o.o.,  Scanye sp. z o.o., Zweryfikujfirmę.pl, BANQUP BVBA, NBG SP. Z O.O./Virtu Rent, CAPITAL LAB sp. z o.o., Autenti sp. z o.o. O.O., FINQWARE, BLOCKEY I FREEPORT METRICS..
Partnerami PSD2 Challenge są Fundacja Kronenberga przy Citi HandlowyMicrosoft, Mastercard, PWC, Youth Business Poland, HubHub, The Heart, Startup Poland, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Business Link, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Black Swan oraz Infullmobile.
Załączniki

Pobierz wszystkie

20181031_Citi Handlowy_informacja prasowa.docx

docx | 56,4 KB

Pobierz
PSD2_1.jpg

grafika | 459 KB

Pobierz
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj