src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />
Strona Głównamój blogFinanse na wakacjach – jak nie pójść z torbami?
mój blog

Finanse na wakacjach – jak nie pójść z torbami?

Według badania Diners Club Polska w 2018 roku na wakacje planuje pojechać 70% Polaków. A wiadomo – jak urlop, to pozwalamy sobie na więcej, głębiej sięgając do kieszeni. Jak wydawać z głową i nie wyczyścić sobie całego portfela?

Spójrz w szklaną kulę…

… i bądź przygotowany na wszystkie ewentualności. Nagła choroba, skręcona kostka – to może Cię kosztować nawet kilka tysięcy euro. Dlatego warto przed wyjazdem kupić ubezpieczenie. Inaczej wszystkie takie i podobne wydatki będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni, a to naprawdę może „zaboleć”. Ubezpieczenie podróżne „Świat bez granic” jest właśnie dostępne z 15% rabatem – wystarczy wpisać kod HOLIDAY. Dzięki temu ubezpieczeniu zyskasz pomoc assistance, w tym:
 • pokrycie kosztów leczenia,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • ubezpieczenie odwołania i opóźnienia lotu,
 • dostęp do polskojęzycznego 24-godzinnego centrum alarmowego.
A dodatkowo, jeśli coś wydarzy się w miejscu kompletnie Ci nieznanym, wezwiesz pomoc, korzystając z geolokalizacji. Udostępnisz swoje położenie, a ubezpieczyciel przyśle do Ciebie potrzebne wsparcie. Fajnie prawda?

Planuj z wyprzedzeniem

Jeśli będziesz działać według planu, jest duża szansa, że nie przepłacisz. Jeszcze przed wakacjami sprawdź na stronie programu Citi Specials wakacyjne rabaty i korzystaj z ofert promocyjnych! Możesz złowić wiele podróżnych okazji – np. do 15% w Emirates, 4% zwrotu w booking.com, 10% rabatu w  hotels.com czy nawet 50% zniżki na promy Stena Line. A jak już zorganizujesz swój wyjazd, ustal codzienną kwotę, którą możesz wydać i staraj się jej trzymać. Żeby to się udało, nie warto stołować się w restauracjach na głównych deptakach i ulicach – tam na pewno będą ceny „turystyczne”. Chyba, że restauracja znajduje się w naszym programie Citi Specials – wtedy korzystasz z rabatu i nie martwisz się o rachunek. Pamiętaj też o kosztach przewalutowania. Chyba, że korzystasz z….

Citi Priority

Wszędzie tam, gdzie jesteś – jesteś naszym klientem. Jesteśmy globalnym bankiem i na naszą pomoc może liczyć w co najmniej 100 krajach na całym świecie. Pamiętaj też, że możesz uchronić swój budżet przed kosztami przewalutowania. Bywa, że te zaskakują nas tuż po powrocie z wakacji.  Wystarczy, że w ramach zwykłego konta złotówkowego otworzysz bezpłatne konto walutowe w EUR, USD, GBP i CHF.  Możesz to zrobić przez Citibank Online, podobnie jak późniejsze przepięcie karty z konta złotowego na dowolnie wybrane. Spóźnialscy kartę przepiąć mogą także przez telefon – szybko i wygodnie logując się do Citibank Online. Co zyskasz?
 1. Za wypłatę gotówki z dowolnego bankomatu nie zapłacisz prowizji.
 2. Za wszystkie usługi zapłacisz bez kosztów przewalutowania.
 3. Podłączasz swoją zwykłą kartę do konta walutowego, kiedy tylko chcesz. 
 4. A jeśli stracisz gotówkę lub karty płatnicze, w dowolnym oddziale Citi wypłacisz pieniądze ze swojego konta.
A dodatkowo, jeśli coś wydarzy się w miejscu kompletnie Ci nieznanym, wezwiesz pomoc, korzystając z geolokalizacji. Udostępnisz swoje położenie, a ubezpieczyciel przyśle do Ciebie potrzebne wsparcie. Fajnie prawda?

Nie obciążaj budżetu

Wakacje wakacjami, ale największym wyzwaniem pozostają powroty – w domu też trzeba z czegoś żyć. Dlatego nie szalej za bardzo z wydawaniem swoich oszczędności podczas wakacji. Oczywiście czas wypoczynku to także czas luzowania pasa i trudno odmówić dziecku pamiątki znad morza, żonie kolacji w nadmorskiej restauracji, a mężowi kolejnej przejażdżki skuterem…. Przy realizacji tego typu wakacyjnych marzeń przydaje się karta kredytowa. Pomaga w zarządzaniu płynnością domowego budżetu, jak również zapewnia:
 • korzystne płatności kartą za granicą, 
 • wakacyjne zniżki Citi Specials, 
 • 0 zł za przewalutowanie z subkontem walutowym, 
 • ubezpieczenie podróżne Świat bez granic, 
 • Twój bank zawsze przy Tobie dzięki Citibank Online,
 • wygodny kredyt bez odsetek od transakcji bezgotówkowych do 56 dni, co pozwala płynnie wejść w codzienność.
Karta przydaje się także podczas wakacji, kiedy korzystamy z takich usług, jak wynajem czy hotele. Wówczas często wymagana jest karta kredytowa, na której to zabezpieczany jest depozyt na wypadek np. ewentualnych mandatów, jakie przyjdą po naszej przejażdżce do wypożyczalni samochodowej. Zawsze pamiętaj jednak, by po powrocie starannie przejrzeć wyciąg z konta. Zdarza się, że mogą tam wpaść transakcje, z którymi się nie zgadzamy, np.: transakcje za towar, usługę, której nie zrealizowaliśmy; podejrzane transakcje, unieważnione. Z pomocą przychodzi wtedy chargeback. Wystarczy, że zadzwonisz do banku z informacją, że wskazana transakcja jest niezasadna oraz telefonicznie złożysz reklamację. Potem podpiszesz dokumenty i odeślesz oświadczenie przesyłane przez bank. Proces rozpatrzenia takiej reklamacji według procedur MasterCard to 45 dni.

Jak widzisz, przed wakacjami na wiele rzeczy warto się przygotować. Jednak w Citi Handlowy masz na to szansę. A gdy na urlopie przypomni Ci się, że nie zrobiłeś jakiegoś przelewu – z tym też damy sobie radę. Wystarczy, że wejdziesz na Citibank Online – dzięki tej aplikacji swoje konto masz zawsze pod ręką.

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj
src="https://www.online.citibank.pl/scripts/tracking/mbox.js " /> src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />