src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />
Strona GłównaAktualnościZrozumieć inflację i stopy procentowe.
Aktualności

Zrozumieć inflację i stopy procentowe.

Sektor bankowy we wspólnej misji edukacyjnej dla klientów

W poniedziałek 17 stycznia br. ruszyła kampania edukacyjno-informacyjna sektora bankowego pod hasłem Zrozumieć inflację i stopy procentowe, organizowana przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich i 15 bankami oraz 2 zrzeszeniami banków spółdzielczych. Jej celem jest przekazanie klientom w przystępny sposób rzetelnej wiedzy na temat różnic w kredytach hipotecznych o stałej i zmiennej stopie procentowej oraz wpływie inflacji na sytuację finansową gospodarstw domowych.
Podstawą działań edukacyjnych, wspierających codzienną komunikację instytucji bankowych
z klientami są poradniki nt. stóp procentowych i ich wpływie na kredyty, które przygotowano
w czterech wersjach, skierowanych do klientów, ale także uczniów, studentów i nauczycieli. Wszystkie poradniki będą dostępne w wersji elektronicznej na stronie kampanii pod adresem www.bankiwpolsce.pl/inflacja.
Zaplanowano także cykl artykułów edukacyjno-informacyjnych w najpopularniejszych tytułach ogólnopolskich dzienników oraz w mediach regionalnych, lokalnych i samorządowych różnego rodzaju – od telewizji i rozgłośni radiowych, przez portale internetowe, po gazety i biuletyny.
Jak wskazują organizatorzy, działaniom w mediach tradycyjnych, towarzyszyć będzie kampania w social mediach z wykorzystaniem spotów wideo oraz grafik, które będą pojawiać się na popularnych serwisach społecznościowych. Uzupełnieniem medialnych aktywności, będą także specjalne wydania cotygodniowego podcastu 3 grosze o ekonomii, który jest dostępny na Spotify, Podcast Apple i wielu innych.
Dodatkowo, kampania będzie docierać za pośrednictwem lekcji i wykładów oraz ekranów multimedialnych do uczniów i studentów, uczestniczących w zajęciach realizowanych w ramach Programu „Bankowcy dla Edukacji” – sektorowej inicjatywy edukacyjnej polskiego sektora bankowego, wspieranej już od 2016 roku.
Organizatorzy podkreślają, że w kampanii pod hasłem Zrozumieć inflację i stopy procentowe uczestniczą niemal wszystkie największe banki obecne na polskim rynku oraz oba zrzeszenia banków spółdzielczych. Kampania potrwa do końca lutego br.
W kampanii uczestniczą:
Alior Bank S.A. BNP Paribas Bank Polska S.A. Bank Ochrony Środowiska S.A. Bank BPH S.A.
Bank Pocztowy S.A. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. Bank Handlowy w Warszawie S.A.
Credit Agricole Bank Polska S.A. DNB Bank Polska S.A. Getin Bank S.A. ING Bank Śląski S.A.
mBank S.A. Bank Millennium S.A. PKO Bank Polski S.A. SGB-Bank S.A.
Santander Bank Polska S.A. Santander Consumer Bank Polska S.A.
Więcej informacji o kampanii na stronie www.bankiwpolsce.pl/inflacja
oraz na stronach Związku Banków Polskich i Warszawskiego Instytutu Bankowości.
Szczegółowe informacje o bankach, uczestniczących w kampanii dostępne
na stronach internetowych banków.
KONTAKT DLA MEDIÓW:
Warszawski Instytut Bankowości
media@wib.org.pl
Związek Banków Polskich
Przemysław Barbrich
przemyslaw.barbrich@zbp.pl
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj
src="https://www.online.citibank.pl/scripts/tracking/mbox.js " /> src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />