Strona GłównaAktualnościWielki powrót inflacji? Wpływ pandemii na dynamikę cen okiem ekspertów Citi Handlowy
Aktualności

Wielki powrót inflacji? Wpływ pandemii na dynamikę cen okiem ekspertów Citi Handlowy

27 maja br. Sektor Rynków Finansowych i Bankowości Korporacyjnej banku Citi Handlowy był gospodarzem konferencji online „Wielki powrót inflacji? Wpływ pandemii na dynamikę cen.”

Pandemiczne restrykcje są stopniowo znoszone, a gospodarka powraca na ścieżkę ożywienia. W trakcie spotkania Piotr Kalisz, główny ekonomista Citi Handlowy, przedstawił szczegółowe analizy, z których wynika, że o ile perspektywy tego ożywienia budzą coraz mniej obaw, o tyle coraz większa uwaga koncentruje się na inflacji. Odpowiadał na pytania m.in.: Jak zachowają się ceny i co dalej z inflacją? Czy jej wzrost okaże się przejściowy? Co na to bank centralny?  
W drugiej części wydarzenia Wojciech Krynicki, dyrektor w Departamencie Transakcji Stopy Procentowej Rynku Międzybankowego, oraz Piotr Łaś, ekspert ds. Zarządzania Ryzykiem Finansowym w Citi Handlowy, rozmawiali na temat stóp procentowych.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu z tego wydarzenia:
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj