Strona Głównaludzie & wydarzeniaOdznaczenia honorowe NBP i ZBP na 150-lecie Citi Handlowy
ludzie & wydarzenia

Odznaczenia honorowe NBP i ZBP na 150-lecie Citi Handlowy

Prezesi Narodowego Bank Polskiego i Związku Banków Polskich w czasie wirtualnej gali wręczyli 100 pracownikom Citi Handlowy honorowe odznaczenia za zasługi dla rozwoju bankowości w Polsce. Wyróżnienia dla pracowników pieczętują „150 lat postępu” – obchody jubileuszu najstarszego polskiego banku komercyjnego.

Odznakę honorową Narodowego Banku Polskiego otrzymało 25 pracowników Citi Handlowy, a medalem Związku Banków Polskich wyróżniono 75 pracowników. To osoby reprezentujące bankowość detaliczną, korporacyjną i transakcyjną, a także pracownicy departamentów ryzyka, finansów i sektorów wsparcia, jak również Fundacji Citi Handlowy.
Prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego: Perspektywa ponad 150 lat pozwala z uznaniem spojrzeć na wkład banku w budowę systemu finansowego i wspierania gospodarki na każdym z jego historycznych etapów działalności. Służenie gospodarce nie byłoby możliwe bez zaangażowania pracowników banku, a wręczenie honorowych odznaczeń jest wyrazem uznania Narodowego Banku Polskiego. Sumienną i odpowiedzialną pracą przyczyniacie się Państwo do budowy pozycji Polski na międzynarodowych rynkach finansowych. 

Jak podkreślał prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz: - W ponad 30-letniej historii samorządu bankowego w Polsce przyznaliśmy zaledwie kilkaset odznaczeń. Każde odznaczenie jest wyrazem wielkiego szacunku, wobec osób, które codzienną pracą służą polskiej gospodarce i polskim klientom. Jestem dumny, że mogę uczestniczyć w obchodach zarówno 150-lecia historii Banku Handlowego, jak i tych szczególnego wyróżniania 100 bankowców – pracowników tej instytucji.
 - Zawsze podkreślam, że siłą i największą wartością Citi Handlowy są ludzie. I dlatego tak ważnym jest wzmacnianie etosu bankowca. Dzielenie się dobrymi praktykami tutaj w banku oraz w sektorze, dla osiągnięcia większej konkurencyjności, transparentności i innowacyjności naszego sektora. Postęp przynoszą bowiem ludzie, mówił prezes Citi Handlowy, Sławomir S. Sikora. - Cieszę się, że wspólnie obchodzimy rocznicę 150 lat i czuję dumę z Waszej pracy i dokonań. Dziękuję Wam za to i gratuluję.
Odznaka honorowa „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej” Narodowego Banku Polskiego jest nadawana osobom, które szczególnie przyczyniły się do osiągnięć i rozwoju bankowości, za zasługi związane z bankowością lub rozwojem i umacnianiem współpracy międzynarodowej w dziedzinie bankowości.
Odznaka honorowa Związku Banków Polskich to najstarsze wyróżnienie przyznawane przez samorząd sektora bankowego w Polsce. Odznaka przyznawana jest od 1997 roku i jest wyróżnieniem nadawanym za szczególne zasługi dla rozwoju polskiej bankowości, pracy na rzecz rozwoju organizacji samorządowej polskich banków, wspierania wspólnych działań i przedsięwzięć związanych z wdrażaniem najnowszych zdobyczy techniki i technologii, tworzeniem i rozwijaniem infrastruktury bankowej, rozwojem zaplecza badawczego i naukowego bankowości oraz kształceniem kadr bankowych.
W 2020 roku Citi Handlowy obchodził 150-lecie powstania i wspierania postępu. To najstarszy bank w Polsce z tak długą nieprzerwaną historią działalności. Przez te lata bank rozwijał polską przedsiębiorczość i innowacje. Dostarczał rozwiązań finansowych oraz wspierał ambicje i plany klientów, ich dążenie do rozwijania skrzydeł oraz wdrażania nowatorskich pomysłów. To było 150 lat postępu dla Polski oraz z Polską.

Założony w Warszawie w 1870 roku przez wybitnego przedsiębiorcę i filantropa, Leopolda Kronenberga, bank stał się liderem rynku finansowego naszego kraju. Przed wybuchem I wojny światowej był największym prywatnym bankiem na ziemiach polskich i jednym z niewielu prowadzących obsługę finansową handlu z Rosją i Europą zachodnią. Przetrwał dwie wojny światowe nie przerywając działalności. Dwadzieścia lat temu, Citi, największa instytucja finansowa świata, stała się większościowym akcjonariuszem spółki. Tym samym dała impuls do rozszerzenia oferty na rynki światowe – wprowadzając jednocześnie do banku globalny know-how oparty na 200-letnim doświadczeniu współpracy z międzynarodowymi spółkami. Dziś Citi Handlowy to instytucja pierwszego wyboru dla dużych klientów, których wizją jest nieograniczony administracyjnymi podziałami rozwój i innowacje.
                                              ###
Dodatkowych informacji udziela:
Marta Wałdoch, dyrektor Biura Prasowego, tel. (0-22) 657 76 01
Zuzanna Przepiórkiewicz, specjalista ds.kontaktów z mediami, tel. 667 635 432
Bank Handlowy w Warszawie SA to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca pod marką Citi Handlowy bogaty i nowoczesny asortyment produktów i usług bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej. Bank Handlowy obsługuje  6,2 tys. klientów korporacyjnych i ok. 687 tys. klientów indywidualnych poprzez nowoczesne kanały dystrybucji oraz sieć  26 oddziałów. W skład grupy kapitałowej Banku wchodzą takie podmioty jak: Dom Maklerski Banku Handlowego i Handlowy Leasing. Przynależność do Citigroup, największej na świecie instytucji finansowej, zapewnia klientom Banku Handlowego dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach.
Citi (NYSE:C) to wiodąca globalna instytucja finansowa, mająca około 200 milionów klientów w ponad 160 krajach. Poprzez swoje dwie odrębne jednostki operacyjne: Citicorp i Citi Holdings, Citi obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych zapewniając im bogaty wachlarz produktów i usług finansowych w zakresie bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, usług maklerskich i zarządzania aktywami. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.citigroup.com lub www.citi.com.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Honorowe odznaczenia.docx

docx | 49,9 KB

Pobierz
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj