Strona GłównaAktualnościPrzyszła prezes Citi Handlowy oraz Citi Country Officer wybrana!
Aktualności

Przyszła prezes Citi Handlowy oraz Citi Country Officer wybrana!

Rada Nadzorcza banku Citi Handlowy wybrała Elżbietę Czetwertyńską na stanowisko wiceprezesa zarządu banku z dniem 18 czerwca b.r. Rada poinformowała też, że zwróci się do KNF-u o zgodę na powołanie Elżbiety Czetwertyńskiej na stanowisko prezesa zarządu i do czasu uzyskania tej zgody powierzyła jej pełnienie obowiązków prezesa zarządu z dniem 18 czerwca. Jednocześnie, Elżbieta Czetwertyńska będzie nadzorowała wszystkie operacje Citi w Polsce jako Citi Country Officer.

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu banku została wcześniej zaplanowana i jest zgodna z przygotowanym przez Radę Nadzorczą i prezesa zarządu wieloletnim planem sukcesji. Kilka miesięcy temu Sławomir Sikora poinformował Radę Nadzorczą, że nie będzie ubiegał się o wybór na następną kadencję i zakończy swoją pracę w banku z dniem Walnego Zgromadzenia, które jest przewidziane na 17 czerwca b.r.
Elżbieta Czetwertyńska jest menadżerem bankowym z 27-letnim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w 6 krajach obu Ameryk i Europy; m.in. przez 10 lat pracowała w Citi Handlowy zarządzając zespołami ryzyka a następnie obsługą małych i średnich przedsiębiorstw. Obecnie zarządza operacjami Citi w Szwajcarii, Monako i Liechtensteinie.
„Kiedy w marcu ogłaszałem swoją decyzję to mówiłem, że będzie to płynna zmiana, gdyż proces mojej sukcesji był już zaawansowany. Dziś cieszę się z wyboru dokonanego przez Radę, gdyż Elżbieta pokazała nie raz, że jest skuteczną menadżerką. Nie mam wątpliwości, że zaproponuje świeże spojrzenie na bank oraz jego możliwości rynkowe. Ma ogromną energię, duże doświadczenie, dobrą znajomość rynku bankowego na świecie oraz umiejętność budowy znakomitych relacji z klientami.” -  powiedział Sławomir Sikora, obecny prezes Citi Handlowy.
„Jestem zaszczycona, że znów dołączam do Citi Handlowy. Liczę, że doświadczenie zdobyte na innych rynkach w różnych częściach świata będzie przydatne w nowej funkcji. Urodziłam się w Polsce i cieszę z możliwości wykorzystania zdobytego doświadczenia właśnie w ojczystym kraju.  Citi Handlowy to bank z tradycjami najlepszej bankowości dla firm oraz klientów detalicznych. Ma bardzo silną pozycję na rynku w bankowości instytucjonalnej w Polsce, która pozostaje dla Citi w EMEA rynkiem priorytetowym. Dziękuję Sławkowi, że przekazuje silny i stabilny bank, który ma zaufanie klientów i wspaniały zespół. Chciałabym wykorzystać swoje doświadczenie na rzecz rozwoju biznesu dla firm, żeby tę pozycje lidera nie tylko utrzymać, ale i wzmocnić.” – powiedziała Elżbieta Czetwertyńska, nowa wiceprezes i kandydatka na objęcie stanowiska prezesa banku.
Po uzyskaniu zgody KNF-u Elżbieta Czetwertyńska będzie 27. prezesem oraz pierwszą kobietą na tym stanowisku w 150-letniej historii Banku Handlowego.

Dodatkowych informacji udziela:
 
Marta Wałdoch, dyrektor Biura Prasowego, tel. 605 990 433 
E-mail: marta.waldoch@citi.com  

Zuzanna Przepiórkiewicz, specjalista ds.kontaktów z mediami, tel. 667 635 432
E-mail: zuzanna.przepiorkiewicz@citi.com  

Bank Handlowy w Warszawie SA to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca pod marką Citi Handlowy bogaty i nowoczesny asortyment produktów i usług bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej. Bank Handlowy obsługuje  6,2 tys. klientów korporacyjnych i ok. 687 tys. klientów indywidualnych poprzez nowoczesne kanały dystrybucji oraz sieć  26 oddziałów. W skład grupy kapitałowej Banku wchodzą takie podmioty jak: Dom Maklerski Banku Handlowego i Handlowy Leasing. Przynależność do Citigroup, największej na świecie instytucji finansowej, zapewnia klientom Banku Handlowego dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach.  

Citi (NYSE:C) to wiodąca globalna instytucja finansowa, mająca około 200 milionów klientów w ponad 160 krajach. Poprzez swoje dwie odrębne jednostki operacyjne: Citicorp i Citi Holdings, Citi obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych zapewniając im bogaty wachlarz produktów i usług finansowych w zakresie bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, usług maklerskich i zarządzania aktywami. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.citigroup.com lub www.citi.com.  

Załączniki

Pobierz wszystkie

Nowy prezes Citi Handlowy i CCO_PL.docx

docx | 48,8 KB

Pobierz
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj