src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />
Strona Głównamój blogOkres bezodsetkowy na karcie kredytowej
mój blog

Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej

Z kartą kredytową Citi Simplicity możesz mieć nieoprocentowany kredyt nawet do 56 dni. Dowiedz się, czym jest okres bezodsetkowy i jak go liczyć.

Karta kredytowa a okres bezodsetkowy 

Zacznijmy od tego, jak działa karta kredytowa. Kiedy płacisz zwykłą debetówką wydawaną do swojego rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego, obciążasz własne konto. Jeśli jednak zdecydujesz się na kartę kredytową, za Twoje zakupy zapłaci bank, w którym tym samym zaciągniesz krótkoterminowy kredyt.
Kredyt ten może być bezpłatny, co oznacza, że oddasz co do grosza dokładnie tyle, ile pożyczyłeś. Wystarczy, że spłacisz powstałe zadłużenie w terminie wskazanym przez bank, czyli w czasie okresu bezodsetkowego (z ang. grace period). W innym przypadku, czyli po przekroczeniu terminu, zostaniesz obciążony odsetkami od pożyczki.

Jak wygląda okres bezodsetkowy w Citi Handlowy? 

W naszym banku oferujemy Ci kartę kredytową, która ma szeroki pakiet korzyści. 

“Wygodny kredyt do 56 dni – odrocz swoją płatność. Korzystaj z wygodnego kredytu, nie płacąc odsetek od transakcji bezgotówkowych do 56 dni”.

Co to w praktyce oznacza?

Każdy okres bezodsetkowy składa się z:
  1. Okresu rozliczeniowego – zazwyczaj trwa on 30 dni
  2. Okresu na spłatę zadłużenia - w Citi Handlowy okres ten wynosi 26 dni
Całkowity okres bezodsetkowy w Citi trwa więc 56 dni. 

Przykład pełnego, 56 dniowego okresu bezodsetkowego:

1 kwietniaRozpoczęcie 30-dniowego okresu rozliczeniowego
5 kwietniaPłacisz kartą kredytową za zakupy
16 kwietniaZepsuł Ci się samochód, a koszty naprawy pokrywasz z karty kredytowej Citi Simplicity
21 kwietniaKupujesz nowego laptopa i zamiast wybrać raty, regulujesz płatność swoją “kredytówką”
29 kwietniaChoć już koniec miesiąca, zamawiasz jedzenie z dowozem. Nie obciążasz swojego konta, bo kolejny raz płacisz kartą kredytową
30 kwietniaKoniec okresu rozliczeniowego
1 majaPoczątek okresu na spłatę zadłużenia
26 majaZakończenie okresu na spłatę zadłużenia i okresu bezodsetkowego - spłacając zadłużenie do tego dnia nie ponosisz kosztów pożyczki
Wraz z końcem okresu rozliczeniowego rozpoczyna się okres na spłatę zadłużenia, który - jak już wspominaliśmy - w Citi Handlowy trwa 26 dni. Oznacza to, że jeśli nie chcesz płacić odsetek, swoje zadłużenie musisz spłacić do 26 maja.
Pamiętaj, że okres na spłatę zadłużenia liczy się od końca okresu rozliczeniowego. W związku z tym, zgodnie z naszym przykładem masz czas do 26 maja na spłacenie transakcji zarówno z początku, jak i z końca kwietnia (czyli z całego okresu rozliczeniowego)

Jak wygląda spłata karty kredytowej w Citi Handlowy? 

Zadłużenie możesz spłacić jednorazowo lub uregulować jego część - na wyciągu zawsze jest określona minimalna kwota spłaty. Jeśli spłacisz tylko wskazane minimum, resztę możesz rozłożyć na wygodne raty, ale pamiętaj, że od niespłaconej części będą naliczone odsetki.
Pamiętaj, że 56-dniowy okres bezodsetkowy dotyczy jedynie płatności bezgotówkowych. Za wypłacenie gotówki z bankomatu lub zrobienie przelewu, może być naliczona prowizja i odsetki.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj
src="https://www.online.citibank.pl/scripts/tracking/mbox.js " /> src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />