Strona GłównaAktualnościGrupa Citi kolejny rok zwiększa zatrudnienie w Olsztynie
Aktualności

Grupa Citi kolejny rok zwiększa zatrudnienie w Olsztynie

Citi, jedna z największych globalnych instytucji finansowych, planuje w tym roku dalsze zwiększenie zatrudnienia w centrum operacyjnym w stolicy Warmii i Mazur. Mimo pandemii i wyzwań wynikających z obostrzeń epidemiologicznych, grupa kontynuuje rozwój w Olsztynie, przyspieszając rekrutację i niemal podwajając swoje wcześniejsze założenia.
Do końca 2021 roku Citi zwiększy zatrudnienie w centrum o ponad 30 procent wobec stanu na koniec stycznia. To będzie oznaczać wyższy wzrost liczby pracowników w stosunku do planów na lata 2020-2021.
- Olsztyn to dla nas bardzo perspektywiczne miasto i ważny ośrodek, w którym chcemy i będziemy się rozwijać - powiedział Kevin Murray, szef polskiego oddziału Citi Solutions Center Polska. – Kandydatom i pracownikom oferujemy możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej instytucji i pracy nad globalnymi projektami w instytucji hołdującej takim wartościom jak równość, różnorodność i inkluzywność.
Firma poszukuje przede wszystkim osób ze znajomością języka angielskiego, które będą chciały rozwijać swoje umiejętności w pracy w międzynarodowym środowisku.
Z myślą o stworzeniu optymalnych i inspirujących warunków pracy dla rosnącej grupy zatrudnionych, Citi wynajęło niemal 10 tys. mkw. powierzchni w najnowocześniejszym biurowcu w Olsztynie - kompleksie Centaurus. Biura Citi zajmą sześć z ośmiu pięter, do dyspozycji najemców będą tam parkingi dla rowerów, sklepy, punkty usługowe i strefa gastronomii. Przeprowadzka do nowej siedziby jest zaplanowana na koniec pierwszego kwartału tego roku.
Działająca w 160 krajach i jurysdykcjach Grupa Citi wybrała Olsztyn na siedzibę centrum rozliczeniowego w 2000. Od roku 2005 działa tutaj również centrum operacyjne Citi Solutions Center, które razem z warszawskim odpowiednikiem, tworzy jedną z najbardziej dynamicznych firm tego sektora w Polsce. Citi od dawna aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności m.in. prowadząc współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. W tym roku po raz drugi Citi zostało sponsorem plebiscytu na sportowca Warmii i Mazur, organizowanego przez Gazetę Olsztyńską. Bank od 3 lat jest partnerem festiwalu BabaFest.
W zeszłym roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie otrzymały, za pośrednictwem Fundacji PCPM i dzięki środkom Citi Foundation, respiratory oraz artykuły ochrony osobistej, takie jak maski, przyłbice, fartuchy i kombinezony. W pierwszych dniach pandemii, grupa dostarczała ciepłe posiłki ratownikom medycznym w Olsztynie a dzieciom z regionu przekazała komputery.
 
###
Dodatkowych informacji udziela:
Marta Wałdoch, dyrektor Biura Prasowego, tel. 605 990 433
E-mail: marta.waldoch@citi.com 
Zuzanna Przepiórkiewicz, specjalista ds.kontaktów z mediami, tel. 667 797 357
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj