Innowacyjny sprzęt na skalę kraju – mobilne głowice USG, tablety do obsługi USG oraz video laryngoskopy - mają pomóc medykom z Fundacji Wsparcia Ratowników w lepszej diagnozie pacjentów zagrożonych COVID-19. Dodatkowo, zakupiony sprzęt zwiększy komfort i bezpieczeństwo służb ratowniczych podczas diagnozowania pacjentów. Mobilne USG to jedno z pierwszych takich rozwiązań w Polsce. Zakup sprzętu zostaje sfinansowany z akcji #CisiBohaterwowie, w ramach której pracownicy Citi w Polsce przekazywali darowizny na rzecz wsparcia służb medycznych, dodatkowo Citi Handlowy od każdej transakcji walutowej realizowanej przez jego klientów korporacyjnych przeznaczał określoną kwotę na rzecz wsparcia Fundacji.
W nasze działania pomocowe mocno zaangażowali się pracownicy Citi, to zainspirowało nas do zwrócenia uwagi także naszym klientom korporacyjnym na wagę wspieranego przez nas celu. Z dumą dzisiaj możemy już kolejny raz wesprzeć Cichych Bohaterów. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za ich codzienne wysiłki w trosce o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Cieszę się także, że udało nam się sfinansować zakup innowacyjnego sprzętu diagnostycznego, który podniesie jakość i komfort codziennej pracy ratowników, powiedział Maciej Kropidłowski, wiceprezes zarządu bank Citi Handlowy wręczając czek na profesjonalny sprzęt diagnostyczny przedstawicielowi Fundacji Wsparcia Ratownictwa.
COVID-19 wymaga od nas innego postępowania niż dotychczas, w tym także używania sprzętu, do którego dotychczas nie mieliśmy dostępu. Dzięki otrzymanemu wsparciu mamy możliwość lepszego postępowania terapeutycznego z pacjentami podejrzanymi o COVID-19. Mobilny aparat USG wraz ze specjalistycznym tabletem czy videolaryngoskop to sprzęt, który przenosi nas do najlepszej światowej medycyny, powiedział Jan Stachurski, vice-dyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.
#CisiBohaterowie to akcja uruchomiona we współpracy z wolontariuszami Citi (#CitiVolunteers) w pierwszych dniach pandemii. Dzięki zbiórce, zapewniono posiłki ponad 350 ratownikom medycznym z Warszawy i Olsztyna. Dzięki wsparciu wpłacających oraz podwojeniu zebranej kwoty przez Citi Handlowy i Citibank Europe Plc. przygotowano i dostarczono ponad 8300 posiłków potrzebującym tego zespołom medycznym. Wsparcie Citi pomogło im przetrwać pierwsze najtrudniejsze dni w nowej sytuacji.
Zbiórka pieniędzy jest kontynuowana na stronie www.zmieniajnalepsze.pl.
Niezależnie, ze środków Citi Foundation sfinansowano także zakup środków ochrony osobistej (respiratory, maski FFP3i FFP2, przyłbice, fartuchy i kombinezony, a także respiratory) dla dwóch szpitali w Warszawie i Olsztynie. Koordynatorem inicjatywy było Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które także przeprowadziło serię szkoleń doskonalących w zakresie leczenia COVID-19 dla lekarzy tych szpitali.