Strona Głównaludzie & wydarzeniaPraktykuj zdalnie w Citi w Polsce
ludzie & wydarzenia

Praktykuj zdalnie w Citi w Polsce

Jak co roku od ponad 20 lat, Citi w Polsce (Citi Handlowy i Citibank Europe plc) zaprosiło najmłodsze talenty do udziału w praktykach letnich. Ten rok jest jednak wyjątkowy – po raz pierwszy praktyki letnie odbyły się w formie zdalnej.

W tym roku Program Praktyk Letnich to 8 do 10 tygodni inspirującej pracy i projektów realizowanych w  prawie każdym obszarze biznesowym Citi:  od bankowości korporacyjnej i detalicznej, przez audyt i zarządzanie ryzykiem, departamenty prawne, marketingu czy operacji i technologii. Mimo niepewności związanej z pandemią program cieszył się dużą popularnością -  zgłosiło się prawie 3 000 chętnych.
Co motywuje młodych ludzi do udziału w praktykach, zwłaszcza w tak specyficznym czasie? Jak mówią sami zainteresowani, praktyki dają możliwość zdobycia pierwszego profesjonalnego doświadczenia już na studiach, jak również rozwoju i poznania globalnej organizacji „od podszewki”. To też bezcenne kontakty i relacje zbudowane w czasie realizowania wspólnych projektów. Dzięki rozwiązaniom technologicznym tegoroczne praktyki odbyły się na nieporównywalną dotąd skalę, w bezpiecznej, zdalnej formie lub w formie pracy rotacyjnej. Każdy projekt, do którego dołączyli praktykanci, został przemyślany tak, aby mógł być realizowany w trybie zdalnym.
Citi post LI.jpg
Program Praktyk Letnich skierowany jest do studentów dowolnych kierunków, którzy chcieliby poznać organizację i nabrać pierwszego doświadczenia zawodowego.  Program jest realizowany od początku lipca do połowy września. Podczas Programu można zdobyć wiedzę i doświadczenie pod okiem dedykowanego opiekuna-pracownika Citi. Na zakończenie praktyk efekty pracy są przedstawiane kadrze zarządzającej odpowiedniego obszaru biznesowego. Nabór na kolejną edycje praktyk rozpocznie się w lutym 2021 roku.
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj