Strona Głównaludzie & wydarzeniaCiti Foundation: 100 mln USD na walkę z nierównościami
ludzie & wydarzenia

Citi Foundation: 100 mln USD na walkę z nierównościami

Citi Foundation wesprze ponad milion młodych ludzi na całym świecie w ramach programu podnoszenia kwalifikacji zawodowych i rozwoju przedsiębiorczości. Dodatkowe wparcie dla globalnej inicjatywy Pathways to Progress wyniesie 100 mln USD – na zwiększenie możliwości zatrudnienia i rozwoju gospodarczego społeczności z niedostatecznym dostępem do usług.  

- Epidemia koronawirusa spowodowała, że i tak już znaczące nierówności społeczne (dotyczące przede wszystkim możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego) stały się jeszcze głębsze, powiedział Michael Corbat, prezes Citi.Rozszerzając Pathways to Progress maksymalizujemy zasoby i możliwości szkoleniowe, żeby zapewnić jak największej liczbie osób równy dostęp do pracy, szersze możliwości rozwoju, a co za tym idzie  - większe poczucie bezpieczeństwa.
Od 2014 r. Citi Foundation zainwestowała około 200 mln USD w program Pathways to Progress na całym świecie. Do 2023 r. Citi Foundation zamierza wesprzeć ponad milion młodych osób na całym świecie łączną kwotą 300 mln USD. W ciągu ostatnich trzech lat w Stanach Zjednoczonych program pomógł ok. 100 tys. młodych ludzi, głównie tym wykluczonym ze względu na pochodzenie lub kolor skóry. Poszerzone działania skupią się w większym stopniu na rozwijaniu umiejętności, które mogą być przydatne na rynku pracy oraz rozwoju programów wspierania ich przedsiębiorczości.
Citi Foundation z powodzeniem działa również w Polsce, gdzie przy merytorycznym wsparciu Fundacji Citi Handlowy wpiera m.in. projekty biznesowe kobiet oraz studentek i doktorantek uniwersyteckich, a także przedsiębiorczych migrantów. Współpracuje z takimi organizacjami jak Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, Ashoka, Fundacja THINK! oraz Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet.
W ramach Pathways to Progress młodzi ludzie nabywają umiejętności i pewności siebie, których potrzebują, by zmienić swoje życie i swoje społeczności na lepsze, a także zyskać dostęp do atrakcyjnych ofert pracy. W Citi przejawia się to m.in. poprzez ofertę letnich praktyk, pełnoetatowych ofert pracy w charakterze analityków i współpracowników, po programy studenckie. Dzięki takim działaniom, w ciągu następnych trzech lat 10 tys. młodych ludzi będzie mogło zdobyć doświadczenie zawodowe i rozwijać swoje kariery w Citi.
W Pathways to Progress uczestniczą również tysiące wolontariuszy z Citi, którzy poświęcają swój czas, by służyć swoją wiedzą oraz umiejętnościami młodym ludziom na całym świecie. W ciągu następnych trzech lat Citi oczekuje, że 10 000 pracowników - wolontariuszy zaangażuje się jako mentorzy w pomoc dla młodych ludzi na ich drodze do ekonomicznego sukcesu.
Pathways to Progress, uruchomiony po raz pierwszy w 2014 r., to flagowy program Citi Foundation. Jego celem jest wzmacnianie społeczności na całym świecie. Za pomocą inwestycji kapitałowych, pożyczek oraz grantów, Citi oraz Citi Foundation wywierają istotny wpływ w ramach całego globu. W raporcie dostępnym tutaj Citi Foundation podsumowuje funkcjonowanie programu.
Pełna wersja komunikatu na stronie: https://www.citigroup.com/citi/news/2020/200917a.htm

Citi and Citi Foundation Expand Global Job Skills-Building Initiative to Improve Employability and Economic Opportunity for Underserved Communities

Get the latest financial news from Citi, the worldwide leader in consumer and corporate banking.

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj