Strona GłównaAktualnościPoland Business Run 2020 – Biegając, dajemy szansę na lepsze życie osobom po amputacjach
Aktualności

Poland Business Run 2020 – Biegając, dajemy szansę na lepsze życie osobom po amputacjach

W pierwszą niedzielę września, jak co roku, pracownicy Citi w Polsce wystartują w charytatywnym biegu organizowanym przez Fundację Poland Business Run. Biorąc w nim udział, dajemy szansę na lepsze życie osobom po amputacjach kończyn. Citi w Polsce angażuje się w to wydarzenie od pierwszej edycji warszawskiego biegu w 2014 roku. Również w tym roku wystartuje w nim sześć pięcioosobowych drużyn składających się z pracowników banku Citi Handlowy i centrum usług wspólnych Citibank Europe plc. Razem z nimi pobiegną mistrzowie paraolimpijscy z Team Citi: Natalia Partyka i Maciej Lepiato. Choć wirtualna formuła tegorocznej edycji sprawia, że ten bieg jest inny niż zwykle, to cel pozostaje ten sam: zbiórka środków na protezy, rehabilitację i wsparcie psychologiczne dla osób po amputacjach.

- Nasz udział w sportowych wydarzeniach w ramach inicjatywy Live Well at Citi ma również wymiar społeczny. Wśród wielu imprez bieg Poland Business Run ma szczególne miejsce, bo równie mocno angażujemy się w nim w sportową rywalizację, jak i w zbiórkę środków w ramach akcji „Pomagam bardziej”. W ubiegłym roku drużyna Live Well at Citi – CitiFX Pulse Masters zdobyła pierwsze miejsce w warszawskiej edycji biegu, a nasi zawodnicy zebrali dla jego beneficjentów prawie 7,5 tysiąca złotych. Cieszę się, że w tym roku również będziemy mogli dołożyć na ten cel naszą „cegiełkę”, by dać osobom po amputacjach szansę na lepsze życie i umożliwić im realizowanie swoich pasji – powiedział Maciej Kropidłowski, wiceprezes Zarządu Citi Handlowy.
Oprócz samego biegania i sportowych emocji, które się z nim wiążą, to właśnie ten społeczny cel jest szczególnie ważny. Każda drużyna biorąca udział w biegu ma przypisany indywidualny link (subkonto) do zbiórki, poprzez który można wpłacać środki na rzecz podopiecznych Fundacji Poland Business Run. W tej akcji każdy może pomóc! Listę 6 drużyn Live Well at Citi wraz z ich indywidualnymi subkontami do zbiórki w ramach akcj i „Pomagam Bardziej” prezentujemy poniżej – klikając na nazwę dowolnej drużyny, można zasilić jej konto, przekazując środki na beneficjentów biegu Poland Business Run: 2020:
  1. Citi Handlowy – CitiFX Pulse Masters >>>
  2. Citi Handlowy – CitiFX Pulse Ladies >>>
  3. Citi in Poland – The Picture of Well-Being >>>
  4. Citi Handlowy – Risk Team Poland >>>
  5. Citi Handlowy – GSG Poland Team >>>
  6. Citi in Poland – #TeamCiti >>>
Wydarzenie organizowane co roku przez Fundację Poland Business Run jest największym charytatywnym biegiem sztafetowym w Polsce. W tym roku odbędzie się w nowej, wirtualnej formule. Każdy biegacz przebiegnie wymagany 4-kilometrowy odcinek po wytyczonej samodzielnie trasie w dowolnej, wybranej przez siebie lokalizacji. Biegacze będą mogli pobiec sami lub razem z członkami swojej drużyny (oczywiście przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności). Ważne, aby cała drużyna ukończyła swój bieg w niedzielę, 6 września br., między północą a 18:00, i przesłała swoje wyniki za pomocą specjalnej aplikacji jeszcze tego samego dnia do godziny 19:00.
Udział w Poland Business Run 2020 to kolejna inicjatywa, poprzez którą Citi w Polsce wspiera budowanie bardziej różnorodnego, inkluzywnego społeczeństwa, przyczyniając się do zmiany postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Od dwóch lat jesteśmy partnerem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, a w ramach globalnego zespołu Team Citi wspieramy dwoje reprezentantów Polski: Natalię Partykę, czterokrotną mistrzynię paraolimpijską w tenisie stołowym, oraz Macieja Lepiatę, dwukrotnego mistrza paraolimpijskiego i czterokrotnego mistrza świata osób niepełnosprawnych w skoku wzwyż. To właśnie oni pobiegną z nami 6 września!
PBR2020_Beneficjenci_ramka_granat.png
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj