Strona GłównaAktualnościCiti Handlowy wprowadza automatyczne rozliczenie płatności w walutach obcych
Aktualności

Citi Handlowy wprowadza automatyczne rozliczenie płatności w walutach obcych

Citi Handlowy udostępnił posiadaczom kart debetowych usługę Citibank Global Wallet, która umożliwia dokonywanie płatności w walutach obcych bez ponoszenia kosztów przewalutowania. System automatycznie rozpoznaje walutę transakcji  i pobiera środki z właściwego konta walutowego.
 

Citibank Global Wallet to wygodny i automatyczny serwis, który umożliwia zakupy w wybranych walutach - USD, EUR, GBP + PLN - za granicą lub przez Internet oraz wypłaty gotówki z bankomatów bez dodatkowych kosztów przewalutowania. System rozpoznaje walutę i na podstawie waluty transakcji wybiera subkonto walutowe, z którego rozliczana się transakcja.
Serwis Citibank Global Wallet został udostępniony klientom indywidualnym - posiadaczom kart debetowych Citi -  i może być aktywowany w aplikacji Citi Mobile. Po jednorazowym aktywowaniu usługa działa automatycznie – rozpoznaje, w jakiej walucie rozliczy się płatność. . Jeśli na koncie w walucie transakcji nie ma środków, płatność zostanie dokonana z rachunku domyślnego, do którego podpięta jest karta debetowa. Klient może sam wybrać, które jego konto będzie kontem domyślnym – jednym kliknięciem w aplikacji mobilnej.
Transakcji bez przewalutowania można dokonać w 4 walutach: złote polskie (PLN), dolary amerykańskie (USD), euro (EUR) i funty brytyjskie (GBP), o ile klient posiada konta w tych walutach. Rachunki walutowe można otworzyć samodzielnie w serwisie bankowości elektronicznej Citibank Online.

Nowa usługa Citibank Global Wallet to wygoda płacenia za zakupy w walutach obcych i większa kontrola nad stosowanymi kursami walutowymi przy zasileniu rachunków. To również oszczędność na kosztach przewalutowania, które są częstym i zaskakującym dodatkiem do transakcji zakupu.  

Usługę Citibank Global Wallet może aktywować klient, który jest posiadaczem lub współposiadaczem konta osobistego w Citi Handlowy, ma jedno lub więcej subkont walutowych, ma aktywną kartę debetową do konta oraz aktywował aplikację Citi Mobile.

Więcej informacji o Citi Global Wallet i odpowiedzi na najczęste pytania można znaleźć pod linkiem.  

Usługa kart debetowych Citibank Global Wallet – Citi Handlowy

Sprawdź, jak możesz płacic za zakupy w sklepach internetowych na całym świecie lub za granicą bez dodatkowych kosztów przewalutowania.

Załączniki

Pobierz wszystkie

20200602_Automatyczne płatności walutowe w Citi Handlowy.docx

docx | 204 KB

Pobierz
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj