Strona Głównamój blogOddajesz tyle samo, ile pożyczasz? Policzyliśmy, ile kosztuje kredyt na 10 tysięcy złotych
mój blog

Oddajesz tyle samo, ile pożyczasz? Policzyliśmy, ile kosztuje kredyt na 10 tysięcy złotych

Drogich kredytów nie warto spłacać kolejnymi kosztownymi kredytami. To rozwiązanie droższe, a na dodatek – nie rozwiązuje żadnych problemów. Zamiast tego lepiej spojrzeć z perspektywy… karty kredytowej.

Problem ze spłatą raty, kolejnej transzy kredytu lub szybkiej pożyczki? To się zdarza. Każdemu może zdarzyć się niespodziewany wydatek w ciągu miesiąca. Ratunkiem nie powinien być jednak kolejny kredyt czy – co gorsza – szybka pożyczka. Dlaczego? Bo to rozwiązanie zbyt drogie. Problemy ze spłatą trzeba rozwiązywać w odwrotnym kierunku – obniżyć ratę, a jednocześnie – nie przepłacać.

Pożyczasz 10 tysięcy. Ile więcej musisz oddać?
Najłatwiej to pokazać na przykładzie. Jan ma dwa kredyty – jeden na 1 tys. zł, drugi na 7 tys. zł. Do spłaty w sumie pozostało blisko 6,5 tys. zł, miesięczna rata wynosi w sumie ponad 730 zł. Oba kredyty mają RRSO (to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) na poziomie blisko 20 proc. W sumie za pożyczone 8 tys. zł Jan musi oddać dodatkowe 800 zł. W ostatnim miesiącu Jan zalał sąsiadom mieszkanie i postanowił naprawić szkody z własnej kieszeni. Nieco pustej, ale innego wyboru nie ma. Efekt? Mniej pieniędzy w portfelu na bieżące wydatki i ciążące na głowie dwa kredyty. To sytuacja mało komfortowa.
Jeśli chcesz zapoznać się z treścią całego artykułu, kliknij tutaj >>

Oddajesz tyle samo, ile pożyczasz? Policzyliśmy, ile kosztuje kredyt na 10 tysięcy złotych – Citi Simplicity – bez opłaty rocznej za kartę

Drogich kredytów nie warto spłacać kolejnymi kosztownymi kredytami. To rozwiązanie droższe, a na dodatek – nie rozwiązuje żadnych problemów. Zamiast tego lepiej spojrzeć z perspektywy… karty kredytowej.

Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj