src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />
Strona GłównaAktualnościCiti Handlowy blisko klientów podczas IRONMAN 5150 Warsaw
Aktualności

Citi Handlowy blisko klientów podczas IRONMAN 5150 Warsaw

W niedzielę, 16 czerwca, pracownicy Citi w Polsce razem z klientami Citi Handlowy utworzyli 20 sztafet triatlonowych w zawodach IRONMAN 5150 Warsaw. W jednym z zespołów na zaproszenie Citi i Citi Handowy, które – jak wiecie – są partnerami Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, wystartował tandem parakolarski, czyli Iwona Podkościelna, złota medalistka z Rio, i jej pilotka, Agnieszka Sikora.

Udział naszych drużyn zakończył się sukcesem, a dwie z nich święciły triumfy na podium – na pierwszym oraz na trzecim miejscu w kategorii mix! Wydarzenie to było jednym z ponad 200 projektów realizowanych w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności, a jego uczestnicy – niemal 100 wolontariuszy Citi – wsparli Stowarzyszenie „Tęcza”, otaczające kompleksową opieką osoby ze sprzężoną niepełnosprawnością, w tym dzieci niewidome i niedowidzące oraz z dodatkowymi złożonymi problemami rozwojowymi.
W tegorocznych zawodach Ironman 5150 Warsaw wystartowało aż 20 3-osobowych drużyn Citi. W każdej sztafecie pierwszy zawodnik musiał przepłynąć 1,5 km, drugi – przejechać na rowerze 40 km, a trzeci – przebiec 10 km. Wyścig rozpoczynał się na Zalewie Zegrzyńskim w Białobrzegach, a meta znajdowała się na Bulwarach Wiślanych przy Pomniku Syrenki Warszawskiej.
W sztafetach Ironman 5150 Warsaw razem z korporacyjnymi i detalicznymi klientami Citi Handlowy wzięli udział pracownicy reprezentujący wszystkie biznesy Citi w Polsce.
- Sztafety triatlonowe to sport niemal dla każdego. W Citi budujemy zespoły, których siła tkwi w różnorodności. W sztafetach triatlonowych Ironman 5150 pracownicy Citi z wszystkich jednostek biznesowych w kraju wystartowali wspólnie z klientami Citi Handlowy, a do jednego z zespołów, w ramach współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim, zaprosiliśmy tandem parakolarski – podkreślił Maciej Kropidłowski, Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy i Executive Sponsor Live Well at Citi w Polsce.
Aż dwie drużyny Citi stanęły na podium w kategorii sztafet mieszanych, w tym jedna na najwyższym stopniu! Wśród pracowników Citi byli też triatloniści, którzy na dystansie olimpijskim startowali indywidualnie, i ci również uzyskali świetne wyniki.
Klienci Citi Handlowy mogli skorzystać z atrakcyjnych rabatów na zakup butów i sprzętu sportowego u partnerów Ironman Poland Tour. Na stoisku Citigold w miasteczku triatlonowym na klientów Citi Handlowy czekały liczne atrakcje, w tym konkurs z nagrodami, pyszne lody rzemieślnicze, a także fotobudka, w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w koszulce „finiszera” oraz z medalem z Ironman 5150 Warsaw.
- Chcemy być blisko naszych klientów, wspierając ich rozwój i razem z nimi ciesząc się z ich sukcesów. Wiemy, że wśród naszych klientów jest wiele osób aktywnych sportowo, które szukają wciąż nowych wyzwań i emocji, i odnajdują je w triatlonie. Dlatego już po raz drugi aktywnie wspieramy Ironman Poland Tour jako sponsor i uczestnik zawodów w Warszawie i Gdyni – powiedział David Mouillé, Wiceprezes Zarządu Banku i Szef Bankowości Detalicznej Citi Handlowy.
Wysoki poziom zaangażowania pracowników Citi i klientów Banku to jeden z wielu powodów, dla których tegoroczne zawody Ironman 5150 Warsaw były wyjątkowe. Był to też jeden z ponad 200 projektów wolontariackich organizowanych w tym roku w Polsce w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności.
- Po raz kolejny udowodniliśmy, że sportowe pasje i pomaganie potrzebującym idą ze sobą w parze. Dzięki zaangażowaniu naszych zawodników dzieci dotknięte niepełnosprawnością wzroku i innymi deficytami rozwojowymi oraz ich rodziny otrzymają ze strony wolontariuszy Citi całoroczne i kompleksowe wsparcie. To jedno z wielu działań Citi w kierunku budowania społeczeństwa akceptującego różnorodność – powiedział Piotr Kosno, Dyrektor Departamentu Klientów Strategicznych Citi Handlowy.
- Działamy też na rzecz ruchu paraolimpijskiego jako partner Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, wspierając dążenie do zmiany społecznego postrzegania niepełnosprawności. Dlatego do jednego z zespołów Citi zaprosiliśmy tandem parakolarski – Iwonę Podkościelną – złotą medalistkę z Rio – i jej nową pilotkę, Agnieszkę Sikorę. Ten mocny duet świetnie spisał się na 40-kilometrowej trasie, pokazując, w jak świetnej formie są zawodniczki w roku poprzedzającym Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio – wyjaśnił Olek Łakomski, Dyrektor Sprzedaży w Departamencie Bankowości Przedsiębiorstw Citi Handlowy.
Po sukcesach w Warszawie teraz kolej na drugie zawody w ramach Ironman Poland Tour – Ironman 70.3 Gdynia, które odbywają się już w ten weekend, w dniach 9-11 sierpnia. Będziemy tam razem z Wami!
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj
src="https://www.online.citibank.pl/scripts/tracking/mbox.js " /> src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />