src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />
Strona GłównaAktualnościŚwiatowy Dzień Citi dla Społeczności 2018:  #CitiVolunteers działali w ponad 50 polskich miastach  
Aktualności

Światowy Dzień Citi dla Społeczności 2018:  #CitiVolunteers działali w ponad 50 polskich miastach  

58 - aż tyle miast na mapie Polski objęli swoimi akcjami wolontariusze Citi Handlowy i Citi Service Center Poland dołączając do dziesiątek tysięcy #CitiVolunteers w 450 miastach na całym świecie.

W dniu 9 czerwca Citi obchodziło swoje coroczne święto wolontariatu– #Global Community Day. W tegorocznej edycji wolontariusze Citi w Polsce wraz ze znajomymi i rodzinami zaangażowali się blisko 3400 razy, podejmując 212 różnych inicjatyw. Tylko przez miesiąc na przełomie maja i czerwca dotarli do blisko 38 tys. potrzebujących. Polska ponownie dołączyła do dziesiątek tysięcy pracowników, byłych pracowników, klientów, członków rodzin i przyjaciół w ponad 450 miastach w 90 krajach i regionach, którzy jako wolontariusze wzięli udział w 1400 projektach odpowiadających na szereg potrzeb lokalnych społeczności, od dostarczania żywności potrzebującym, poprzez odnawianie szkół aż po przygotowywanie młodych ludzi do życia zawodowego w ramach warsztatów.  
W Światowym Dniu dla Społeczności wolontariusze współpracując z lokalnymi partnerami i organizacjami non-profit zangażowali się w działania na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. Niektóre z tych działań wolontariackich stanowią dopełnienie trwających cały rok inicjatyw korporacyjnych lub filantropijnych, takich jak realizowany przez Citi Foundation program Pathways to Progress. 
Światowy Dzień dla Społeczności stał się długoletnią tradycją, która daje pracownikom Citi na całym świecie możliwość jeszcze lepszego pokazania naszych wartości społecznościom, którym służymy,” powiedział CEO Citi, Mike Corbat. „Choć nasza firma jest firmą globalną, to tego dnia prawdziwy wpływ odczuwalny jest lokalnie, i jest on przykładem tego, w jaki sposób przyczyniamy się do postępu i rozwoju na dużą skalę.”
- Dlaczego jestem wolontariuszem? Po pierwsze, bo wolontariat pokazuje jak niewiele potrzeba, by pomóc drugiej osobie. To także świetna lekcja pokory, którą zwłaszcza w pracy z biznesie warto w sobie pielęgnować. Po drugie, jako menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem postrzegam wolontariat jako jeden z najważniejszych, pozapłacowych czynników dla motywowania ludzi i świetną lekcję współpracy. - mówi Sławomir Sikora, CCO i CEO Citi Handlowy. 
Od 2006 r., kiedy zorganizowano pierwszy Światowy Dzień dla Społeczności, wolontariusze Citi przepracowali społecznie w ramach projektów organizowanych w setkach miast blisko cztery miliony godzin. W tym roku po raz pierwszy śledzimy, w jaki sposób projekty pomagają realizować cele zrównoważonego rozwoju (SDG).
W tym roku działania związane z obchodami Światowego Dnia Citi dla Społeczności (GCD) połączono z trzema celami zrównoważonego rozwoju ONZ. Niemal każdy projekt wolontariacki wpisuje się w jeden z trzech poniższych obszarów: dobre zdrowie i jakość życia, dla niwelowania nierówności w dziedzinie zdrowia na świecie (cel nr 3), godna praca i wzrost gospodarczy, który wspiera rozwój ekonomiczny i pomaga podnosić kompetencje zawodowe (cel nr 8) oraz zrównoważone miasta i społeczności, czyli działania poprawiające jakość życia w aglomeracjach (cel nr 11).
20180615_003.jpg20180611_003.jpg20180525_028.jpg20180614_019.jpg20180609_005.jpg20180608_005.jpg180610_3051.jpg
Zachęcamy do włączenia się w rozmowę na temat Globalnego Dnia dla Społeczności w mediach społecznościowych za pomocą hashtagu #CitiVolunteers. Więcej informacji na temat działań obywatelskich podejmowanych przez Citi na całym świecie oraz raport na temat globalnego obywatelstwa z 2017 r. można znaleźć na stronie  www.citizenship.citigroup.com
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj
src="https://www.online.citibank.pl/scripts/tracking/mbox.js " /> src="https://www.facebook.com/tr?id=143773809603902&ev=PageView&noscript=1" />