Liczba cudzoziemców pracujących w Citibank Europe Plc w Polsce przekroczyła 1000 osób, co stanowi 18,6 proc. zatrudnionych ogółem. Ponad jedna trzecia z nich to kobiety.
Pod koniec kwietnia bieżącego roku liczba zatrudnionych w Citibank Europe Plc w Polsce wyniosła dokładnie 5948 osób. Z tej grupy aż 1055 pracowników stanowili cudzoziemcy reprezentujący aż 90 różnych narodowości. Najwięcej osób spoza Polski ma obywatelstwo indyjskie, ukraińskie, a także włoskie, białoruskie, azerbejdżańskie i tureckie. Wśród pracowników znaleźli się cudzoziemcy z Zimbabwe, Egiptu, Nigerii czy Pakistanu. W całym sektorze usług wspólnych w Polsce liczba obcokrajowców wynosi ponad 55 tys. osób, co stanowi 13,8 proc. wszystkich pracowników.
- Citi jest miejscem otwartym, dostępnym dla każdego, a przy tym wspierającym różnorodność. Naszą misją jest promocja talentów bez względu na płeć, pochodzenie, czy kolor skóry – mówi Iwona Dudzińska, szefowa Citibank Europe Plc w Polsce. – Przekroczenie poziomu 1000 osób z innych państw w naszym banku jest dowodem na to, że Polska jest w tej chwili postrzegana przez nich jako miejsce atrakcyjne zarówno do pracy zawodowej, jak i życia prywatnego. Samo Citi zaś chce być najlepszym miejscem pracy i rozwoju, gwarantującym rozwój różnorodnych umiejętności i oferującym karierę dla wszystkich, którzy są na nią gotowi.
Zobacz: Dzień z życia Kenny’ego
Centrum globalnych usług finansowych Citibank Europe, razem z bankiem Citi Handlowy, znalazło się w gronie 38 firm uznanych za najbardziej zaawansowane w zarządzaniu różnorodnością, dbaniu o inkluzję w organizacji i dążeniu do osiągnięcia spójności społecznej. Lista powstała na podstawie badania Diversity IN Check, przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które koordynuje Kartę Różnorodności w Polsce. Celem badania jest diagnoza stopnia zaawansowania danej organizacji w zarządzaniu różnorodnością i tworzeniu inkluzywnego środowiska pracy.
Otwarcie Citi w Polsce na różnorodność widoczne jest również w podziale na płeć. Z 1055 zatrudnionych cudzoziemców 695 osób stanowią mężczyźni, a 360 – kobiety. Wśród wszystkich pracowników ogółem, jest 2422 kobiety oraz 3088 mężczyzn (a także dodatkowo 15 osób „other gender”).
- Citi jest miejscem otwartym dla kobiet i wspomagającym je w robieniu kariery. Nie jesteśmy gołosłowni, bo stoją za tym konkretne dane. W Citi Handlowym oraz CSC kobiety zajmują blisko połowę stanowisk menadżerskich – mówi Iwona Dudzińska, która od kwietnia pełni rolę szefowej polskiego oddziału Citibank Europe a z Citi związana jest od 30 lat. – Nie bez znaczenia jest również fakt, że szefową globalnego Citi jest również kobieta – Jane Fraser, pierwsza prezeska na Wall Street.
W ramach promocji równości oraz zapewniania równowagi między życiem prywatnym a karierą, Citi globalnie zdecydowało się wprowadzić dodatkowy płatny urlop tacierzyński w wymiarze 16 tygodni i 4 tygodnie płatnego urlopu rodzicielskiego również w krajach, gdzie lokalne prawo pracy nie daje możliwości skorzystania z takiego benefitu.