Strona GłównaAktualnościRośnie centrum usług wspólnych Citi w Polsce
Aktualności

Rośnie centrum usług wspólnych Citi w Polsce

Citi rozwija prowadzoną działalność operacyjną w Polsce – do końca bieżącego roku chce osiągnąć poziom 7000 pracowników w polskim oddziale Citibank Europe plc, tym samym zwiększając zatrudnienie o 1000 nowych stanowisk pracy

  • Polskie centrum usług finansowych Citi jest największym w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) pod względem liczby pracowników
  • Grupa obecnie rekrutuje specjalistów z obszarów takich jak zarządzenie ryzykiem, audyt wewnętrzny, IT czy analiza ilościowa
  • Rekrutacja uwzględnia parytet zatrudnienia – już teraz kobiety stanowią ok. 44 proc. kadry. Udział kobiet na stanowiskach managerskich wzrósł o jedną piątą w ciągu dwóch ostatnich lat
Citi planuje dalsze inwestycje w Polsce, chcąc zwiększyć poziom zatrudnienia w bieżącym roku o blisko 20%, czyli ok. 1000 nowych pracowników.
- Z poziomu globalnej instytucji finansowej, jaką jest Citi, widać wyraźnie ogromna liczbę utalentowanych osób w Polsce. Dzięki temu możemy stale rozwijać nasze biura w Warszawie i Olsztynie – mówi Iwona Dudzińska, dyrektor zarządzająca polskiego oddziału Citi. – Kluczowe dla mnie jest trwałe rozwijanie kadry i tym samym wiedzy w ramach organizacji. Już ponad 40 proc. pracowników to specjaliści z ponad 5-letnim stażem. Dzięki takiemu doświadczeniu i rozwijanemu know-how, możemy świadczyć najwyższą jakość usług dla naszych klientów.
W ramach rozwoju otwartej polityki zatrudnienia, centrum intensywnie prowadzi rekrutację także wśród obcokrajowców. Łącznie, w ramach polskich struktur, pracuje ok. 1000 przedstawicieli 70 różnych narodowości.
Organizacja struktur oraz proces wdrożenia nowych pracowników, pozwalają na prowadzenie dynamicznych działań rekrutacyjnych. Średnio miesięcznie zatrudnianych jest około 150 osób.
- Za przykład szans rozwojowych, jakie oferujemy w naszej grupie niech świadczy fakt, że nawet połowa z prowadzonych przez nas procesów rekrutacyjnych finalnie jest obsadzana przez kandydatów wewnętrznych. Dla nich to szansa awansu, a dla samej organizacji potwierdzenie przywiązania i sensu dalszej inwestycji w jak najlepsze kadry – dodaje Iwona Dudzińska.
Obecnie Citibank Europe plc prowadzi rekrutacje związane przede wszystkim z obszarami takimi jak: audyt wewnętrzny, IT, zarządzanie ryzykiem, analiza ilościowa, Securities Services Treasury and Trade Operations, Citi Private Bank Operations.
Stały rozwój struktur w Polsce, potwierdza także wzrastająca liczba stanowisk kierowniczych. W roku ubiegłym było ich 725, dwa lata wcześniej o niemal 200 mniej.
Skala prowadzonej działalności oraz dostępna ekspertyza pracowników Citi w Polsce powodują, że jest on jednym z liderów zatrudnienia w regionie w ramach globalnej organizacji.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Citi_komunikat prasowy_zatrudnienie_w_Polsce.docx

docx | 34,3 KB

Pobierz
Citi Handlowy Magazyn to inspirujący blog dla klientów indywidualnych, biuro prasowe dla mediów i magazyn tworzony przez ekspertów bankowych. Ważne informacje o charakterze materiałów zamieszczanych w Citi Handlowy Magazyn tutaj